פגיעת רקטה שנורתה מעזה בבית באשקלון (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
הפגיעה הישירה בבית באשקלון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

כ-460 רקטות ופצצות מרגמה נורו אל עבר עוטף עזה ויישובי הדרום בסבב הלחימה האחרון מול חמאס - בתוך יממה, אך עבור השר צחי הנגבי מדובר ב"מתקפה מינורית" שהייתה לה עילה מוצדקת. בריאיון לתכנית דקל-סגל בגל"צ אמר הבוקר (חמישי) הנגבי כי "יש הבדל בין ירי על בירתה הכלכלית של ישראל ת"א לבין ירי על העוטף".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנגבי התייחס לפעולת הכוח המיוחד של צה"ל שנחשף בעזה, שבה נהרג סא"ל מ', ואמר: "אנחנו יזמנו פעולה בעומק השטח ברצועה, פעולה שהייתה מנוגדת לרגיעה שהושגה לכאורה. הפעולה השתבשה והרגנו 7 מחבלים". עוד טען כי יחסית למה שקרה בעזה, "חמאס פעל בצורה מינורית, בסך הכל הם ירו באופן מדוד".

צחי הנגבי (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
השר צחי הנגבי | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

"תושבי הדרום לא זניחים", הבהיר השר בהמשך הריאיון, "אבל יש הבדל בין ירי על בירתה הכלכלית של ישראל ונתב"ג עם כל המשמעויות העצומות של כך, לבין ירי על העוטף". בנוסף אמר השר כי במערכת הפוליטית "צריך לדעת לשלם מחירים ציבוריים כדי לשמור על ביטחון המדינה. אין מלחמות ללא מחיר – חמאס ירה בכוונה על העוטף כי אין להם כוונה להיגרר למערכה גדולה יותר".

מחאת הנוער  בעוטף על הפסקת האש (צילום: חדשות)
"אנחנו לא סוג ב'" | צילום: חדשות


תושבי עוטף עזה מתכננים להפגין הערב בת"א ולחסום את צומת עזריאלי במחאה על הפסקת האש שהושגה מול חמאס. אמש התושבים הבעירו צמיגים וחסמו כבישים בכניסה לעיר שדרות כחלק מהמחאה שלהם.

מחאת תודבי הדרום (צילום: חדשות)
מחאת תודבי הדרום | צילום: חדשות

מחאת התושבים נגד הממשלה פרצה כבר ביום שלישי בשעות הערב לאחר שהחלו לזרום דיווחים בתקשורת הערבית על הפסקת אש. ברביעי בבוקר הפגינו עשרות תושבי העוטף במעבר כרם שלום וחסמו אותו. המפגינים הבעירו צמיגים, הניפו דגלי ישראל ושלטים שעליהם נכתבו בין היתר סיסמאות בגנות הממשלה.

_OBJ

יושב ראש המחנה הציוני, אבי גבאי הגיב על דברי הנגבי ואמר: "על פי הנגבי על תושבי תל אביב אסור לחמאס לירות ועל תושבי הדרום מותר לירות. על פי הממשלה - אי אפשר להגן על תושבי הדרום. שלטון שאין לו ערכים, שמבדיל בין דמם של אזרחי ישראל, חייב ללכת הביתה".