מחאת תודבי הדרום (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

תושבי עוטף עזה מפגינים הערב (רביעי) נגד הפסקת האש עם חמאס כשהם מבעירים צמיגים וחוסמים כבישים בכניסה לעיר שדרות. במשטרה מסרו כי כביש 34 נחסם לתנועה בין צומת שער הנגב לצומת ניר עם. הנהגים מתבקשים לנסוע בדרכים חלופיות. גם הכניסה לעיר אשקלון נחסמה על ידי כמה עשרות מפגינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחאת התושבים נגד הממשלה פרצה אתמול בשעות הערב לאחר שהחלו לזרום דיווחים בתקשורת הערבית על הפסקת אש. הבוקר הפגינו עשרות תושבי העוטף במעבר כרם שלום וחסמו אותו. המפגינים הבעירו צמיגים, הניפו דגלי ישראל ושלטים שעליהם נכתבו בין היתר סיסמאות בגנות הממשלה.

מחאת תושבי עוטף עזה (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
מחאת תושבי העוטף, אמש (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

התושבים חסמו במשך שעות את מעבר הסחורות כרם שלום, ומאות המשאיות לעזה נעצרו עקב הבערת צמיגים על הכביש. גם פרופסור שמחה גולדין, אביו של סגן הדר ז"ל, הצטרף למחאה ותקף את התנהלות הממשלה.

קודם לכן התקיימה הפגנה נוספת של תושבים בצומת אשכול, שאליו הגיעו מאות בני נוער שישבו על הכביש וחסמו אותו. תלמידי תיכון שער הנגב החליטו בצעד של מחאה להשבית את הלימודים: הם אמנם הגיעו לבית הספר - רק שבמקום ללמוד הם מוחים, תחת ססמאות כגון "אנחנו לא אזרחים סוג ב'". אמש חסמו מפגינים את צומת שדרות והפגינו נגד החלטת הקבינט שלא להמשיך בתקיפות האוויריות ברצועת עזה.

מחאת תושבי עוטף עזה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"עדיף לסבול בממ"דים, ושפעם אחת יסיימו עם זה, אחת ולתמיד", אמרה הבוקר רעות בסיס משדרות. "אני יודעת שחודש מהיום יהיה שוב אותו דבר – עוד כמה ימים שוב יהיו טילים, ולא שינינו שום דבר. זה לא הגיוני שככה החיים שלנו נראים".

ההפגנה בכרם שלום, הבוקר (צילום: רחל אלמקייס, חדשות)
ההפגנה בכרם שלום, הבוקר | צילום: רחל אלמקייס, חדשות

אלירן גרבי משדרות אמר: "ביבי, ליברמן ובנט צריכים להניח את המפתחות וללכת הביתה. בפעם הקודמת שביבי היה פה קיבלנו אותו בפרחים – בפעם הבאה נקבל אותו בקוצים. הוא משלם לחמאס פרוטקשן על חשבון דם ילדינו, זה לא יכול להימשך". יוחנן כהן, תושב העיר, גם האשים את נתניהו: "אני מעל 40 שנים איש ליכוד, ואני מבטיח שלא אצביע יותר ליכוד. אנחנו שבויים של חמאס".