גנץ נגד נתניהו (צילום: פלאש 90, חדשות)
גנץ דרש לבדוק: האם המוסד הדליף | צילום: פלאש 90, חדשות

פרסום ראשון: יושב ראש מפלגת כחול-לבן בני גנץ דורש מהשב"כ לחקור האם המוסד הוא שהדליף את פרשת הפריצה לטלפון הנייד שלו, שנחשפה לראשונה במהדורה המרכזית מוקדם יותר החודש. ראש הממשלה נתניהו הגיב לפרסום במהלך מסיבת עיתונאים שקיים עם נשיא ברזיל במהלכה אמר: "אל תגררו את המוסד לויכוחים פוליטיים. אלה אנשים שלא יכולים להגן על עצמם".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

לאחר שהחשיד את ראש הממשלה נתניהו בהדלפה, ואחר כך את הרוסים - כעת ליו"ר כחול לבן יש חשוד חדש: המוסד לתפקידים מיוחדים, הגוף החשאי ביותר בישראל. גנץ העביר את הפנייה לשב"כ ודרש לחקור אם המוסד הוא זה שהדליף את דבר הפריצה לתקשורת. בשב"כ סירבו להתייחס לעניין ולבקשה של גנץ.

במהלך מסיבת העיתונאים עם נשיא ברזיל בולסונארו, התייחס ראש הממשלה נתניהו לפרסום: "הערב הם ירדו לשפל חדש. אני קורא להם לגלות אחריות, להתעשת, להיות ממלכתיים ולהשאיר את המוסד והשב"כ, מנדבכי ביטחון ישראל, מחוץ לפוליטיקה, יש לנו מספיק דברים לריב עליהם לא על הגופים הנפלאים האלה".

ממפלגת כחול-לבן נמסר בתגובה לפרסום: "לא מתכוונים להתייחס לנושאים הקשורים לנושאי ביטחון".

בתגובה לדברי נתניהו הערב על פרשת הטלפון, נמסר מכחול לבן: "ביבי נתניהו שמדליף יום אחרי יום מידע סודי בנסיון להגן על עצמו בפרשת הצוללות, ומוציא מידע מדיוני קבינט על בסיס קבוע כדי לפגוע בבני גנץ, הוא האחרון שיכול לדבר נגד הדלפות.  בתור התחלה- על נתניהו להתחייב פומבית להפסיק להפיץ פייק ניוז והכפשות על בני גנץ רק כי הוא בהיסטריה מזה שהוא עומד להפסיד בבחירות".

אירן פרצה לטלפון הנייד של גנץ

כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית החודש, באמצע חודש פברואר פנו שני בכירים בשב"כ למועמד לראשות הממשלה בני גנץ והודיעו לו: אחד מהמכשירים הסלולרים שברשותו נפרץ על ידי מערך סייבר אירני. הם אמרו לו שתכולתו, כולל פרטיו האישיים ותכתובות שהיו בו, נמצא עכשיו בידיים העוינות ביותר. הבכירים בשב"כ אמרו לגנץ שיפעל על פי הבנתו.

מעורב בהדלפה? ראש המוסד יוסי כהן (צילום: רויטרס, חדשות)
מעורב בהדלפה? ראש המוסד יוסי כהן | צילום: רויטרס, חדשות

הפגישה בין בכירי השב"כ לגנץ התקיימה במהלך הימים הסוערים של תחילת דרכו הפוליטית, ובה הוזהר גנץ שעליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר והם השאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו