התפטר מתפקידו: "הופעלו עלי לחצים" (צילום: אתר הרשות השופטת‎, חדשות)
התפטר מתפקידו: "הופעלו עלי לחצים" | צילום: אתר הרשות השופטת‎, חדשות

השופט בדימוס עוני חבש, יו"ר הוועדה למתן היתרים, התפטר מתפקידו בגלל לחצים פוליטיים שהופעלו עליו, כך נחשף בכאן 11. השופט עמד בראש הוועדה שהחליטה לא לאשר לראש הממשלה בנימין נתניהו את מימון ההגנה המשפטית שלו על ידי תרומות של מקורבים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

חבש שלח מכתב התפטרות מנומק שבמרכזו הטענה כי הוא נתון ללחצים פוליטיים. עם זאת, כרגע אין עוד פרטים לגבי אופיים של הלחצים, ולא ברור מי הפעיל אותם על השופט.

נתניהו ביקש פעמיים מהוועדה שתאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות על ידי תרומות של אנשי עסקים המקורבים אליו, אך בשתי הפעמים הוועדה דחתה את הבקשה באופן גורף. מחר נתניהו יעתור לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים, מבקר המדינה והיועץ המשפטי.

במערכת הפוליטית הגיבו להתפטרותו של חבש, והשר זאב אלקין התראיין בגלי צה"ל וקרא לחבש להסביר למה התכוון ב"לחצים פוליטיים". "מותר לזרוק כל דבר לאוויר כשרוצים לתקוף את נתניהו ואת הליכוד", אמר אלקין.

גם יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "באופן מסתורי צצו ברשת הכפשות נגד ראש וועדת ההיתרים המתפטר, השופט עוני חבש, שהעז לא לאשר לנתניהו מימון מיליונים מבעלי הון". יחימוביץ' קראה לחקירה ואמרה כי ״על מבקר המדינה יוסף שפירא לקיים בדחיפות בדיקה יסודית בדבר טיב הלחצים הפוליטיים, שהופעלו על ראש הוועדה עוני חבש וגרמו להתפטרותו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו