כשברקע ההתפתחויות האחרונות בתיק 4000, והחתימה על הסכם עד מדינה עם שלמה פילבר, סקר חדש שמתפרסם הערב (רביעי) ב"מהדורה המרכזית", בודק מה חושב הציבור על המשך כהנותו של רה"מ. על פי הסקר, שערכו מנו גבע וד"ר מינה צמח ממכון "מדגם" באמצעות "איי פאנלס" בכלל האוכלוסייה, מחצית מהציבור מאמין שנתניהו לא יכול להמשיך לכהן כרה"מ במתכונת הנוכחית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הסקר, 50% מהנשאלים חושבים שעל נתניהו להתפטר מתפקידו או לצאת לנבצרות, לעומת 33% שחושבים שעל נתניהו להישאר בתפקידו. כמו כן 42% מהנשאלים חושבים שבעקבות ההתפתחויות צריך ללכת לבחירות, לעומת 36% מהציבור שנגד הליכה לבחירות מוקדם מהמתוכנן.

סקר מיוחד
סקר מיוחד | צילום:

עצם העובדה שנשאלת השאלה מה רה"מ הנחקר יעשה בעקבות ההתפתחויות, ולא מה שותפיו לקואליציה יעשו, זה ההישג המשמעותי של נתניהו. ראשי הקואליציה רואים את התגובות בימין וחוששים מאוד להיות אלו שיפילו את שלטון הימין - בנט לא מעז, כחלון לא רוצה, שרי הליכוד לא מצייצים - ולכן ההחלטה היא בידיים של נתניהו. אך במובן המיידי אין לנתניהו אינטרס ללכת עכשיו לבחירות, אין לו מה להרוויח מזה לא משפטית ולא פוליטית. אך הדילמה של נתניהו תתחיל באמת בעוד מספר שבועות, כשאולי ייחשפו עוד פרטים בפרשה בעקבות עדותו של פילבר.

מוקדם יותר היום התכנס הקבינט לדיון במהלכו התייחס ראש הממשלה לדרישות ממנו - בעיקר מהאופוזיציה - להתפטר מתפקידו או להכריז על נבצרות. "עיניכם הרואות, עסקים כרגיל", הכריז ראש הממשלה. "אני ממשיך לעבוד למען המדינה".

סקר מיוחד
סקר מיוחד | צילום:

אחד האנשים המרכזיים שבידיהם מונח עתידה של הממשלה הוא משה כחלון. שר האוצר התבטא גם הוא היום לראשונה בנוגע להתפתחויות בחקירות, ואמר בשיחת מסדרון עם חברי כנסת כי "לפי שעה אני לא משנה את עמדתי ונשאר בקואליציה".