"הרגשתי כמו פיון, שמנצלים אותי" (צילום: פלאש 90)
פילבר ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90

אמש (שלישי) סערה המערכת הפוליטית בעקבות הדיווח על חתימת הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר. הערב נחשף לראשונה ב"מהדורה המרכזית" ההסבר של פילבר למעשיו, כפי שסיפר למקורביו. "בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק", הוא אומר.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אחרי הבחירות לא ציפיתי לקבל תפקיד, ביבי הציע לי להיות מנכ"ל משרד התקשורת", סיפר למקורביו. "הסביבה שלי הזהירה אותי, אמרו לי 'אל תיקח את התפקיד', אבל בשבילי זו הייתה הגשמת חלום להיות מנכ"ל במשרד של ביבי, ראיתי בזה ייעוד. בהתחלה האמנתי שביבי מעריך אותי ולכן הביא אותי לתפקיד, היום אני מבין שהביאו אותי כדי להיות פיון במשחק, שייעדו אותי לזה, הייתי שבוי".

שלמה פילבר (צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות)
פילבר, ארכיון | צילום: פלאש 90 \ Yonatan Sindel, חדשות"היום אני מבין שניצלו אותי", תאר. "באתי לעבוד באמונה, מצאתי את עצמי בצבת של לחצים שגרמו לי לדחק גדול מאוד. אני לא יזמתי את כל זה, אני מבין שזה תוכנן עוד לפני המינוי שלי ולכן נכשלתי. היום אני מבין שהייתי כלי משחק, רציתי להיות מנכ"ל מקצועי".

עוד תאר פילבר למקורביו את השיח בינו לבין חוקרי המשטרה, שהוביל אותו לחתום על הסכם עד המדינה. "החוקרים אמרו לו 'אנשים סביבך התעשרו, אלוביץ' עשה מיליונים, קמיר קיבל שכר טרחה מטורף, חפץ עשה עסקים בכל העולם, אתה האידיוט היחידי. פקיד ממשלתי מושעה, מקבל חצי מהשכר'", מספרים מקורביו. "החוקרים הבהירו לו שמזה הוא לא יתאושש. הוא נשבר, הוא הרגיש שאין לו כוחות יותר להתמודד".

"הוא עמד מול מול החוקרים ובכה, הוא אמר שהוא מרגיש שהוא נולד מחדש, שהוא מבין שמהצעד שעשה אין דרך חזרה", הוסיפו המקורבים. "הוא עשה את זה (חתם על הסכם עד המדינה) בלב כבד. הוא אמר לנו שהדבר האחרון שהוא רוצה זה לפגוע בנתניהו אבל החוקרים שמו לו מראה, הוא הבין שאין לו אפשרות אחרת. צריך לזכור שלו לא יצא כלום מהפעולות שהוא ביצע".

"עד היום אני מוקצה אצל שרה"

עוד תאר פילבר למקורביו את מערכת היחסים שלו עם בני הזוג נתניהו, ואת הקרע שנפער ביחסים: "התפקיד הראשון שלי עם נתניהו היה כשהוא היה שר החוץ. נסעתי אז לאיטליה עם ביבי ושרה והוא נפגש עם ברלוסקוני. בתום הפגישה ברלוסקוני נתן לביבי שעון, הייתי אז היועץ של ביבי ואמרתי לו 'אינך יכול לקחת את השעון, תן לי את השעון, אדווח עליו ואפקיד אותו'. באותו הערב, שעות אחרי הפגישה נקראתי לחדרם של בני הזוג נתניהו. שרה צרחה עליי, אמרה לי שלא מעניין אותה כלום, שהיא רוצה את השעון בחזרה. נבהלתי, אבל אמרתי לה: 'אני לא יכול לתת לכם את השעון, רשמתי אותו כמתנה, דיווחתי עליו, הוא כבר נשלח בדואר דיפלומטי'. הצרחות האלה היו בנוכחות ביבי שלא אמר דבר".

ידע או לא ידע? הזוג נתניהו (צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות)
בני הזוג נתניהו, ארכיון | צילום: אבי אוחיון, לע"מ, חדשות

"אחרי שבועיים נתניהו הזמין אותי לפגישה ופיטר אותי אחרי שאמר לי: 'אני צריך מישהו יותר מקצועי ממך'. עד היום אני מוקצה אצל שרה, על הדבר הזה היא לא סלחה לי גם בחלוף השנים. אין אצלה התיישנות. זאת החוויה לעבוד אצל נתניהו. ברור שאתה עובד אצלו, אם אתה לא מבצע את מה שאומרים מורידים לך את הראש. לכן נכשלתי כאן, כי היה ברור לי שאני צריך למלא הוראות".

תגובת ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לא היה ולא נברא".