פילבר (צילום: חדשות 2)
פילבר, ארכיון | צילום: חדשות 2

יממה לאחר הפרסום על חתימת עד מדינה עם שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, בתיק 4000 - נחשפים הערב (רביעי) לראשונה פרטי ההסכם עליו חתם פילבר עם המשטרה. על פי ההסכם, פילבר יועמד לדין אך לא פלילי, אלא משמעתי בלבד בנציבות שירות המדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

כמו כן על פי ההסכם פילבר יודה ויורשע בהתנהגות שאינה הולמת ויורחק בהסכמתו לצמיתות משירות המדינה. פילבר ימסור עדויות על כל הפעולות בהן היה מעורב ועל פי הסיכום עם פרקליטיו, הוא יישב במעצר ככל שיידרש.

הלילה חתם פילבר על הסכם עד מדינה, במסגרתו הוא צפוי להפליל את ראש הממשלה. בשעות הבוקר הוא כבר החל לתת "עדות ניקיון" במשטרה, תהליך הצפוי להמשך מספר ימים. ההסכם נחתם סמוך לחצות, לאחר שפילבר מסר לחוקרים עדות מפורטת על חלקו ועל חלקם של ראש הממשלה ויתר החשודים בתיק 4000.

שאול אלוביץ ונתניהו, תיק 4000 (צילום: חדשות)
החקירה נמשכת | צילום: חדשות

פילבר, שכיהן כמנכ"ל משרד התקשורת תחת ראש הממשלה נתניהו שגם החזיק בתיק התקשורת, הוא אחד מהחשודים שנעצרו בימים האחרונים במסגרת חקירת תיק 4000 ועל פי גורמים המעורים בחקירה, המשטרה בחרה להתמקד בו. חקירת הרשות לניירות ערך בעניינו הסתכמה בהמלצה להגיש נגדו כתב אישום, אך מתחילת חקירתו במשטרה ניסו החוקרים להבין מדוע מנכ"ל משרד התקשורת, עובד ציבור, סטה מהשורה, שהרי כסף לחשבון הבנק שלו הוא לא לקח.

בידי המשטרה והפרקליטות יש ראיות לכך שבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ובני משפחתו הפעילו לחץ כבד על אתר וואלה בדרישה להעניק סיקור חיובי לנתניהו, ובמסגרת ההסכם הדרמטי שנחתם עם פילבר, הוא צפוי להסביר מדוע אלוביץ' הטייקון נרתם כך באופן חסר תקדים עבור ראש הממשלה שהיה אז שר התקשורת.