כשברקע המשבר בין נתניהו לכחלון מחריף והזעם של המפלגות על חילול השבת שגרם כשכינס את בכירי הליכוד בשבת הדיבורים במערכת הפוליטית על אפשרות של בחירות הולכים וגוברים. לפני המראתו לפנות בוקר (ראשון) לביקור מדיני בסין, המשיך ראש הממשלה את הטון הלוחמני כלפי כחלון סביב שאלת רשות השידור. "ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציונים", הזכיר נתניהו. "בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד, שלנו, בנושאי התקשורת, לרבות סגירת התאגיד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האירוע היחידי היה סביב שאלת התקציב", הוסיף נתניהו. "לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד עם 30 מנדטים מכבדים את כל הסעיפים הקואליציונים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים, וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו".

עוד לפני המראתו אמר נתניהו בהתייעצות שקיים אמש עם מקורביו שאם הקואליציה תתפרק הוא ירוויח בעוד שכחלון יפסיד. "אני יכול להרוויח או להפסיד מבחירות, אבל לכחלון יש רק מה להפסיד", אמר.

צפו בהצהרה של כחלון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
"לכחלון יש רק מה להפסיד", נתניהו | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

בעקבות ההתפחויות האחרונות שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט יצא בקריאה שלא לפרק את הקואליציה. "אני קורא לכולם לפעול באחריות ולמנוע בחירות יקרות מיותרות שיפגעו בכלכלה ובאזרחי ישראל", צייץ בטוויטר. "עם קצת רצון טוב, משבר התאגיד פתיר".‎

על רקע המשבר המחודש בין ראש הממשלה לשר האוצר, התקיימה הערב שיחת טלפון דרמטית בין כחלון ליו"ר האופוזיציה הרצוג שבה דיברו השניים על האפשרות ליזום אי אמון קונסטרוקטיבי נגד הממשלה. הרצוג צייץ בטוויטר: "המחנה הציוני בראשותי ישתף פעולה עם גוש ציוני מתון, חברתי ואחראי להחלפתו של ראש הממשלה. ננהל מגעים לתמיכה רחבה לאי אמון קונסטרוקטיבי בתוך הכנסת הזו".

בפגישה שכינס נתניהו השתתפו יו"ר הקואליציה דוד ביטן ושרי הליכוד המקורבים אל ראש הממשלה: מירי רגב, יריב לוין וצחי הנגבי. הם דנו במשברים בקואליציה ובאי קיום הסכמים קואליציוניים מצד השותפות בממשלה בנושא התקשורת ובנושאים אחרים. הלך הרוח בפגישה בין בכירי הליכוד היה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך.