החרדים זעמו על נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
החרדים זעמו על נתניהו | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

נתניהו כינס היום (שבת) התייעצות דחופה עם בכירים בליכוד בעקבות המשברים בקואליציה ויצר משבר חדש - הפעם מול החרדים, שזעמו על חילול השבת. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שוחח עם אנשי ראש הממשלה ואמר כי זה לא מתקבל עלה הדעת וסגן השר פרוש הגדיר את הפגישה "חציית קו אדום". נתניהו הבטיח כי אירוע כזה לא יחזור על עצמו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גפני אמר כי פגישת בכירי הליכוד בנושא שאיננו פיקוח נפש בעיצומו של יום השבת חמורה מאוד וחסרת תקדים והבהיר כי זה לא מתקבל על הדעת - גם אם מדובר בהתייעצות לא רשמית. חברו לסיעת יהדות התורה סגן השר מאיר פרוש היה אף תקיף יותר: "התנהלותו של נתניהו תוך חילול השבת עוברת כל גבול. כינוס של שרים בביתו ביום השבת זה חציית קו אדום. נתניהו מאבד את האמון שלנו בו, כאשר הוא מזלזל בכל הקדוש לנו".

אריה דרעי, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
דרעי מחה | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי שוחח הערב עם נתניהו ומחה בפניו על חילול השבת שנגרם בעקבות ההתייעצות שכינס: "לא מדובר בנושא שהוא פיקוח נפש. לא יתכן שתגרום לחילול שבת בפרהסיה על ידי הממשלה עצמה".

ראש הממשלה נתניהו הגיב לביקורת של החרדים, הסביר שהגיעו אליו כמה שרים וכי הוא עצמו איננו מחלל את השבת והבטיח שאירוע כזה לא ישוב.

בפגישה המדוברת דן נתניהו עם יו"ר הקואליציה ועם שרי הליכוד המקורבים אליו: מירי רגב, יריב לוין וצחי הנגבי, באי קיום הסכמים קואליציוניים מצד השותפות בממשלה בנושא התקשורת ובנושאים אחרים. הלך הרוח בפגישה בין בכירי הליכוד היה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך.