יוזמה לסגירת התאגיד: "בזבוז כסף" (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
מחריף המשבר סביב התאגיד | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

המשבר הקואליציוני מחריף - בדרך לבחירות? אחרי הכרזתו של יו"ר הקואליציה ביטן ב"פגוש את העיתונות" כי ראש הממשלה חוזר בו מההבנות עם כחלון לגבי התאגיד, מתברר כי פגישה שקיים אתמול נתניהו עם עובדי רשות השידור היא שגרמה לו לשנות את דעתו. הערב (שבת) אישר נתניהו כי התחרט: "בשביל מה צריך את התאגיד?".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הערב כתב נתניהו פוסט בדף הפייסבוק שלו בו הסביר: "שיניתי את דעתי בעקבות פגישה שקיימתי אתמול עם עובדי רשות השידור. בפגישה שמעתי סיפורים קורעי לב על עובדים מנוסים ומסורים שנשלחים הביתה בגלל התאגיד. התברר בפגישה שבניגוד לנתונים של משרד האוצר, עלות המשך הפעלת רשות השידור זולה בעשרות מיליוני שקלים מעלותו של התאגיד. אז בשביל מה צריך את התאגיד?".

מוקדם יותר היום קיים נתניהו התייעצות דחופה עם יו"ר הקואליציה ועם שרי הליכוד המקורבים אליו: מירי רגב, יריב לוין וצחי הנגבי, שעסקה באי קיום הסכמים קואליציוניים מצד השותפות בממשלה בנושא התקשורת ובנושאים אחרים. הלך הרוח בפגישה בין בכירי הליכוד היה שהמצב הנוכחי לא יכול להימשך.

"מעוניין להרחיב את השורות", הרצוג (צילום: פלאש 90)
הרצוג שוחח עם כחלון | צילום: פלאש 90

בעקבות ההתפתחויות הייתה הערב שיחת טלפון דרמטית בין שר האוצר כחלון ליו"ר האופוזיציה הרצוג שבה דיברו השניים על האפשרות לקיים אי אמון קונסטרוקטיבי נגד הממשלה. הרצוג צייץ בטוויטר: "המחנה הציוני בראשותי ישתף פעולה עם גוש ציוני מתון, חברתי ואחראי להחלפתו של ראש הממשלה. ננהל מגעים לתמיכה רחבה לאי אמון קונסטרוקטיבי בתוך הכנסת הזו".

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן התייחס הערב למשבר ואמר כי "יותר ממליון בוחרי הליכוד מביטים בנו ומצפים שנדרוש את כיבוד ההסכמים הקואליציוניים. הכדור במגרש של שר האוצר, אנחנו מצפים שהשותפות הקואליציוניות שלנו ילכו אתנו בנושאים שחשובים לליכוד כמו שאנחנו מגבים אותם בנושאים שהם מובילים".

ביטן הדגיש כי רשות השידור סיימה את השנה התקציבית בצורה מאוזנת ואחראית: "אין כל סיבה להותיר 1000 משפחות ללא פרנסה ערב הפסח".

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה גם היא למאבק על התאגיד ואמרה: "ממשלה וראש ממשלה צריכים וחייבים לדון ולבחון מחדש כל נושא. כך נעשה עם רשות השידור והמסקנה היא ברורה: דרושה רשות שידור משוקמת ולא בזבוז עשרות מיליוני שקלים על תאגיד מנופח המנוהל כמועדון סגור. אני מקווה שהאחריות הציבורית אצל השותפות הקואליציוניות תגבר על כל דבר אחר, שהן תכבדנה את ההסכם הקואליציוני ולא תכפנה מערכת בחירות מיותרת על אזרחי ישראל".