נתניהו מאשר: היו מגעים עם הרצוג (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
המומנטום של המחנה הציוני נמשך | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

הסקר האחרון לפני הבחירות - הפער בין המחנה הציוני לליכוד נשמר: בסקר ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" שנערך עבור חדשות 2 והובא הערב (שישי), עולה שמפלגת הרצוג-לבני מובילה על הליכוד ב-4 מנדטים, בדומה לסקר האחרון שנערך שבוע לבחירות, ביום שלישי האחרון. עם זאת, כל אחת מהמפלגות התחזקה במנדט מאז הסקר האחרון - המחנה הציוני עם 26 מנדטים והליכוד עם 22.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפלגה השלישית בגודלה בישראל על פי הסקר היא הרשימה הערבית המשותפת עם 13 מנדטים, אחריה יש עתיד של לפיד ששומרת על כוחה עם 12 מנדטים. עוד מעלה הסקר היחלשות משמעותית של הבית היהודי: מפלגתו של בנט זוכה רק ל-11 מושבים בכנסת הבאה, בהשוואה ל-13 שקיבלה בסקר האחרון, רק לפני 3 ימים.

הסקר האחרון: 4 מנדטים יותר למחנה הציוני (צילום: חדשות)
צילום: חדשות
סקר הבחירות האחרון
צילום:

מפלגתו של משה כחלון זוכה ל-8 מנדטים בסקר, ש"ס שומרת על יציבות עם 7 מושבים בכנסת הבאה - וכמוה גם יהדות התורה עם 6 ומרצ עם 5. ישראל ביתנו של ליברמן מתקרבת לאחוז החסימה וזוכה ב-5 מנדטים בסקר, זאת לאחר שבסקר הקודם זכתה ב -6 מושבים. מפלגתו של אלי ישי מתחזקת מ-4 ל-5 מנדטים.

המועמדים במסע שכנועים אחרון

במפלגות השונות ניצלו את סוף השבוע האחרון שלפני יום הבוחר - ויצאו לרחובות, לשווקים ולמרכזי הקניות על מנת לשכנע עוד ועוד מצביעים לתמוך בהם. יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג יצא לסיור באשדוד יחד עם חבריו למפלגה עמיר פרץ וסתיו שפיר, ופגש תומכים במרכז מסחרי גדול: "הגעתי לאשדוד כדי להגיד שאסור לחזור על הטעות מבחירות 2013. הפעם בוחרים ראש ממשלה ומחליפים את ביבי. אני פה כדי לקרוא לתושבי אשדוד ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל להיות שותפים למהפך ולבחור במחנה הציוני". 

בליכוד יצאו לרחובות למסע שכנועים
בליכוד יצאו לרחובות למסע שכנועים | צילום:

שרים, חברי כנסת ופעילים בליכוד יצאו היום למאות צמתים, רחובות וקניונים מצפון ועד דרום, בהם גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שר התחבורה ישראל כץ - וסגני השרים גילה גמליאל ואופיר אקוניס. "אנחנו גאים במורשת שלנו, במולדת שלנו, גאים בארץ שלנו. כדי לשמר את כל זה באנו לכאן היום כד לומר למצביעים ולמתלבטים אל תישארו בבית ביום שלישי משום שאתם עלולים לקבל ממשלת שמאל עם ציפי ובוז'י ועם אחמד טיבי בוועדת חוץ וביטחון כפי שאמר בוז'י בעצמו", התריע אקוניס.

"אנשים שומעים, תל אביב מתעוררת, אמרו לנו טוב שבאתם להעיר את העיר. ממשלת שמאל זו סכנה, וזה יכול להימנע רק אם ציבור גדול יצביע ליכוד".

חברי "כולנו" מסיירים בשוק בחדרה
חברי "כולנו" מסיירים בשוק בחדרה | צילום:

 כחלון לא הסתפק בכך ותקף בחריפות את יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט, שטען כי מי שמצביע לכחלון מצביע לשמאל. "זה שאני לא תימהוני כמוך ואני לא מנוער הגבעות לא אומר שאני לא איש המחנה הלאומי", אמר. "כשאני הייתי במחנה הלאומי אתה לא ידעת מה זה בכלל", הוסיף כחלון.

"עד היום רק דיברת וקשקשת, אולי סוף סוף תעשה משהו ותנסה להידמות לאנשים שייצגו את המחנה הלאומי, שהיו מתביישים לראות שאחד כמוך הוא הכפיל שלהם. כשר כלכלה, במשך שנתיים ישבת וקשקשת ולא עשית שום דבר למעט הצהרות שווא ריקות מתוכן".

בתגובה לדברים פרסם בנט פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו שב על טענתו כי כחלון "ממליך את ציפי ובוז'י". "משה, כרגע תקפת אותי בחריפות באופן אישי", כתב. "לא מתאים לך, אני מכבד אותך, הוויכוח בינינו אינו אישי אלא מהותי".