מסע שכנועים אחרון: 4 ימים בלבד נותרו עד להליכה לקלפיות - ובמפלגות השונות ניצלו את סוף השבוע האחרון שלפני הבחירות - ויצאו לסייר ברחובות הערים, בשווקים ובמרכזי הקניות במטרה לשכנע כמה שיותר מצביעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג יצא לסיור באשדוד יחד עם חבריו למפלגה עמיר פרץ וסתיו שפיר, ופגש תומכים במרכז מסחרי גדול: "הגעתי לאשדוד כדי להגיד שאסור לחזור על הטעות מבחירות 2013. הפעם בוחרים ראש ממשלה ומחליפים את ביבי. אני פה כדי לקרוא לתושבי אשדוד ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל להיות שותפים למהפך ולבחור במחנה הציוני".

הרצוג מסייר באשדוד
הרצוג מסייר באשדוד | צילום:אלא שהביקור לא עבר בשקט: לצד התומכים, התארגנה גם הפגנה של פעילי ליכוד - בעיר שנחשבת למעוז ידוע של המפלגה. הם קראו לעבר הרצוג: "רק ביבי. אתה לא מתאים להיות ראש הממשלה".

בליכוד יצאו לרחובות למסע שכנועים
יעלון וגמליאל בצעדת הליכוד בת"א | צילום:שותפתו של הרצוג המועמדת אף היא לראשות הממשלה, ציפי לבני, סיירה היום בשוק בצלאל בתל אביב: "האווירה היא של רצון חזק ועמוק למשהו חדש. זה לא הסקרים אלא התקווה של האנשים, שבמשך 6 שנים נזנחו על ידי המדינה והיום אפילו קשה להם לנשום. כדי שהתקווה לשינוי תהפוך למציאות חייבים מחנה ציוני גדול".

בליכוד יצאו למסע שכנועים נרחב: "חייבים לצאת מהאדישות ולהצביע מחל"

לא רק במחנה הציוני יצאו למסע שכנועים ברחבי הארץ - גם בליכוד. שרים, חברי כנסת ופעילי המפלגה יצאו היום למאות צמתים, רחובות וקניונים מצפון ועד דרום, בהם גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שר התחבורה ישראל כץ - וסגני השרים גילה גמליאל ואופיר אקוניס.

סגן השר אקוניס מניח תפילין ברחוב
סגן השר אקוניס מניח תפילין ברחוב | צילום:"אנחנו גאים במורשת שלנו, במולדת שלנו, גאים בארץ שלנו. כדי לשמר את כל זה באנו לכאן היום כד לומר למצביעים ולמתלבטים אל תישארו בבית ביום שלישי משום שאתם עלולים לקבל ממשלת שמאל עם ציפי ובוז'י ועם אחמד טיבי בוועדת חוץ וביטחון כפי שאמר בוז'י בעצמו", התריע אקוניס. "אנשים שומעים, תל אביב מתעוררת, אמרו לנו טוב שבאתם להעיר את העיר. ממשלת שמאל זו סכנה, וזה יכול להימנע רק אם ציבור גדול יצביע ליכוד".

"הבחירות האלה לא על ימין או שמאל, אלא על בני אדם"

גם יו"ר הרשימה הערבית המשותפת איימן עודה יצא לרחובות לשכנע מצביעים - וסייר בשוק בעכו. עודה התפנה להעביר לעוברים ולשבים את מסרי המפלגה לאחר האיחוד, וחוץ מפוליטיקה - גם סייר בין הדוכנים השונים ואפילו התפנה להכין פלאפל.

חברי "כולנו" מסיירים בשוק בחדרה
משה כחלון מסייר בשוק בחדרה | צילום:

משה כחלון סייר בשוק בעיר בה גדל, חדרה, והדף את המתקפות הנשמעות נגד מפלגתו בימים האחרונים מימין ומשמאל: "הבחירות האלה הן לא ימין או שמאל, אלא על אנשים ובני אדם. על לשים את האדם במרכז, אם יהיה לו סיכוי פעם לקנות דירה, להתחתן ולבנות בית ולמצוא מקום עבודה נורמלי ושיוכל לחיות בכבוד ושהמשכורת לא תיגמר לו אחרי שבועיים. מי שלוקח אותנו לימין ושמאל לוקח אותנו למקומות שאין לו תשובות".

"אנחנו רוצים תשובות מהממשלה", הבהיר כחלון. "איך מחירי הדירות עלו ב-17%? איך יוקר המחייה מטפס ככה ואיך הגענו לצב שאף שר ואף אחד בממשלה לא נותן נתונים אמיתיים, כולם משקרים ומרמים. תגידו את האמת: נכשלתם, תפנו את מקומכם. לעם ישראל אין זמן למועדי ב' ולקטסטרופה הכלכלית הבאה".

איימן עודה מכין פלאפל בעכו (צילום: חדשות 2)
איימן עודה מכין פלאפל בעכו | צילום: חדשות 2

כחלון לא הסתפק בכך ותקף בחריפות את יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט, שטען כי מי שמצביע לכחלון מצביע לשמאל. "זה שאני לא תימהוני כמוך ואני לא מנוער הגבעות לא אומר שאני לא איש המחנה הלאומי", אמר. "כשאני הייתי במחנה הלאומי אתה לא ידעת מה זה בכלל", הוסיף כחלון. "עד היום רק דיברת וקשקשת, אולי סוף סוף תעשה משהו ותנסה להידמות לאנשים שייצגו את המחנה הלאומי, שהיו מתביישים לראות שאחד כמוך הוא הכפיל שלהם. כשר כלכלה, במשך שנתיים ישבת וקשקשת ולא עשית שום דבר למעט הצהרות שווא ריקות מתוכן".

בתגובה לדברים פרסם בנט פוסט בעמוד הפייסבוק שלו ובו שב על טענתו כי כחלון "ממליך את ציפי ובוז'י". "משה, כרגע תקפת אותי בחריפות באופן אישי", כתב. "לא מתאים לך, אני מכבד אותך, הוויכוח בינינו אינו אישי אלא מהותי".