אוחנה עם בנט. נפרדו אחרי 3 ימים (צילום: גור דותן)
אלי אוחנה פורש מהבית היהודי | צילום: גור דותן

הלחץ עשה את שלו: שלושה ימים אחרי שנפתלי בנט החליט לשריין את המקום ה-11 ברשימת הבית היהודי לכדורגלן העבר - אלי אוחנה הודיע הבוקר (חמישי) על החלטתו לפרוש מהמפלגה ולא להתמודד על מקום בכנסת ה-20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שהוציא לתקשורת אמר אוחנה כי שוחח אמש עם בנט וביקש ממנו שלא להצטרף לרשימת הבית היהודי. "לא צפיתי את הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות הצטרפותי לחיים הפוליטיים", אמר אוחנה, "ואיני מרגיש שבשלב זה בחיי אני בנוי לכך".

"שמחתי מאוד כשבנט פנה אליי והצטרפתי למפלגה מתוך רצון לעזור לחלשים בחברה, אך ראיתי מאז יום אחרי יום מתקפות כלפיו וכלפיי שפגעו בי ובמשפחתי", הוסיף אוחנה, "למרות כוונותיי הטובות, אין לי שום רצון שהשר בנט ובטח לא משפחתי ייפגעו בגללי".

עם ההכרזה על שריונו התפטר אוחנה מתפקידו כמאמן נבחרת הנוער בכדורגל. "אמשיך לתרום לחברה ולעולם הספורט מכל מקום שאהיה", אמר אוחנה. "אני אוהב את עבודתי כמאמן וכפרשן ואחזור לשם בשמחה".

צפו בקטע מהריאיון עם בנט (צילום: חדשות 2)
ביקורת קשה בתוך המפלגה | צילום: חדשות 2

השר נפתלי בנט הביע אכזבה על החלטתו של אוחנה. "לצערי, המתקפה שהגיעה מכל מקום הייתה יותר מדי, גם בשביל איש אמיץ ולוחם כמו אלי", כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו. "דווקא ככל שתקפו אותו יותר, למדתי יותר להעריך אותו. הכנסת איבדה נציג של העם".

"ידעתי שתהיה התנגדות"

שלשום מתח חבר הכנסת זבולון כלפה (תקומה) ביקורת חריפה על השריון והודיע כי החליט לפרוש מהבית היהודי ולא להתמודד על מקום בכנסת ה-20. בעקבות פרישתו של אוחנה הודיע כלפה כי החליט לחזור בו. "הבוקר התקשר אליי אורי אריאל לעדכן אותי בהתפתחויות וביקש ממני לחזור בי", אמר. "הודעתי לו שכך אעשה".

ההחלטה לשריין את אוחנה עוררה זעם רב בקרב גורמים שונים במפלגה ואילצה את בנט לכנס ישיבת חירום של בכירי המפלגה בניסיון להרגיע את הרוחות. שלשום התייחס בנט לביקורת על המהלך בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 ואמר: "ידעתי שתהיה התנגדות, אבל אני מודה שלמדתי שיעור בצניעות".

"מטרת המהלך היא לפתוח דלת לציבורים חדשים", הדגיש בנט את הנימוק לצירוף המאמן והכדורגלן לשעבר. "יש ציבורים שלמים שהאתוס שלהם זה אלי אוחנה. הרעיון הוא לא תמיד לעשות מה שמוצא חן בעיני הציבור, כל שינוי גדול מביא התנגדות. אני רוצה שבשולחן הסיעה יהיו הרבה מאוד גוונים".