החלטתו של יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט לשריין מקום ברשימת המפלגה לכנסת לכדורגלן העבר אלי אוחנה עוררה עליו ביקורת קשה מבית - אולי הקשה ביותר מאז נכנס לתפקידו. בריאיון למהדורה המרכזית של חדשות 2 מתייחס בנט לביקורת ומבהיר: "ידעתי שתהיה התנגדות, אבל אני מודה שלמדתי שיעור בצניעות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מטרת המהלך היא לפתוח דלת לציבורים חדשים", הדגיש בנט. "יש ציבורים שלמים שהאתוס שלהם זה אלי אוחנה. הרעיון הוא לא תמיד לעשות מה שמוצא חן בעיני הציבור, כל שינוי גדול מביא התנגדות. אני רוצה שבשולחן הסיעה יהיו הרבה מאוד גוונים".

אוחנה עם בנט. נפרדו אחרי 3 ימים (צילום: גור דותן)
שריון מעורר סערה | צילום: גור דותן

מוקדם יותר היום מתח חבר הכנסת זבולון כלפה ביקורת חריפה על שריונו של אוחנה והודיע כי החליט לפרוש מהבית היהודי ולא להתמודד על מקום בכנסת ה-20. בעקבות הביקורת החריפה יכנס הערב בנט ישיבת חירום של סיעת הבית היהודי, שבה ינסה להרגיע את הרוחות.

במהלך הריאיון העריך בנט כי לא צפוי איחוד בין הבית היהודי לליכוד לפני הגשת הרשימות בעוד יומיים, אך לא שלל את המהלך לחלוטין. "לדעתי לא יהיה איחוד, אנחנו מפלגות שונות", אמר. "אבל אני אדם פרגמטי ואם עוד שתי דקות נשמע שבשמאל התאחדו, יכול להיות שנצטרך להגיב".

אין תמונה
הסתה? פרופ' יוסי יונה

בתוך כך נודע מפלגת העבודה פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקור את הבית היהודי, וזאת עקב סרטון תעמולה נגד פרופ' יוסי יונה, המשווה בינו לבין חמאס. "אשמח להתייצב בחקירה ולהגיד 'אמת דיברתי'", אמר בנט בתגובה.