מצטרף לבית היהודי. אוחנה (צילום: גור דותן)
אוחנה ובנט | צילום: גור דותן

יש שיריון בבית היהודי: כדורגלן העבר הישראלי אלי אוחנה (50) צפוי להשתלב במפלגת הימין בראשות שר הכלכלה נפתלי בנט ולהיות משובץ במקום ריאלי בעשירייה הראשונה של רשימת המפלגה לכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוחנה היה ידוע במהלך שנים רבות כתומך נלהב של מפלגת הליכוד, והיה מזוהה עם מפלגת השלטון בקרב אוהדי הכדורגל שהעריצו אותו. אולם בימים האחרונים הוא נפגש עם יו"ר המפלגה בנט, והביע את הזדהותו עם ערכי הבית היהודי בתחום המדיני והכלכלי-חברתי.

"כל חיי הייתי ליכודניק, אך אני לא מאמין יותר בדרך הנסיגות, וכמו כל עם ישראל - התפכחתי", מסר אוחנה. "אני אוהב את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל, והגעתי הביתה, לבית היהודי. אשקיע את כל מרצי בקידום כל מי שהגיע כמוני מהשכונה, עם שמונה אחים וחיי עוני, כדי שלא יידעו יותר חיים כאלה לעולם".

מצטרף לבית היהודי. אוחנה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
מצטרף לבית היהודי. אוחנה | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

"הבית היהודי נפתח לכלל עם ישראל, ובואו של אלי אוחנה ממשיך את ההצטרפות הגדולה של כל הציבור אל הבית היהודי", מסר בנט. "כל מי שמאמין בערכים שלנו ולא מתנצל עליהם, כל מי שהחברה הישראלית חשובה לו - ביתו הוא ביתנו".

כיום עובד אוחנה כמאמן נבחרת הנוער בכדורגל, אותה הוביל במאי 2014 להעפלה לאליפות אירופה עד גיל 19. במקביל לכך, הוא עוסק כפרשן בערוץ הספורט וכחבר פאנל בתכנית "יציע העיתונות". כשחקן בבית"ר ירושלים בשנות ה-80 וה-90 זכה אוחנה בארבע אליפויות מדינה, פעמיים בגביע המדינה ופעם אחת בגביע הטוטו.

אתמול דווח בחדשות 2 על ניסיון של יו"ר הבית היהודי בנט לגייס נשים נוספות לרשימת המפלגה, לאחר שהציע מקום ריאלי ברשימת המפלגה לאשת הטלוויזיה עדן הראל. היא אישרה בשיחה עם חדשות 2 Online שקיבלה הצעה מהמפלגה, אך הבהירה כי השיבה בשלילה. "זה לא הזמן שלי עכשיו להיכנס לפוליטיקה, יש לי תינוקת בת חודשיים - זה דורש התמסרות טוטאלית שכרגע אני לא יכולה לה", היא הסבירה.‎

מהבית היהודי נמסר בתגובה על סירובה של הראל: "אחרי הסירוב של בר רפאלי וגל גדות - אנחנו דוהרים קדימה".