קרנית גולדווסר, אלמנתו של אודי גולדווסר ז"ל, הגיעה היום לבקר ולחזק את משפחת שליט במאהל המחאה שלה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. "גיליתי מתוך ניסיוני שהחיבוק הזה - הוא מה שייתן כוח לנועם", אמרה גולדווסר.

"שמעתי לאחרונה הרבה מאוד אנשים שאומרים 'אנחנו מפחדים'", הוסיפה קרנית, שעמדה עד לפני כמה חודשים בסיטואציה דומה לזו של נועם - רק שבמקרה שלה, זה נגמר רע. "הם ידעו שאם הם יהיו במצוקה, המדינה תעמוד לצידם ופתאום הם כבר לא יודעים את זה", ציינה.

על התמיכה במשפחת שליט אמרה "הלוואי שמישהו מאיתנו יוכל לומר משהו שהוא יותר טוב בנוגע לגלעד, אבל אנחנו יכולים רק לתת את החיבוק, את הכתף". לדעתה של גולדווסר, שחרורו של גלעד חייב לבוא מתוך מניעים לאומיים, לאו דווקא פרטיים ואישיים. "נכון שיש בשבי חייל בשם גלעד שליט, אבל זה יכול להיות כל חייל אחר".

"למנהיגים קל להוריד את זה לרמת הפרט אבל זה לא נכון. זה יכול להיות כל אחד אחר, צריך לפעול מתוך עניין לאומי ולא עניין פרטי. אנו צריכים להיות מוכנים לשלם כל מחיר בשביל הערכים שלנו כמדינה, שלנו כחברה", הוסיפה קרנית.

במהלך ביקורה של קרנית אמר לה נועם שליט, אביו של החייל החטוף, כי "יש פה כישלון מהדהד, כישלון מתמשך, הממשלה לא מצליחה למצוא לזה פיתרון. בסך הכל בעבר ידענו לפתור משברים כאלה".

פינס: חבר הכנסת היחיד שביקר עד כה באוהל המחאה

מוקדם יותר היום ביקר באוהל המחאה גם ח"כ אופיר פינס ממפלגת העבודה. "אני לא מציע לאף אחד לשפוט אותם או להטיל בהם דופי", אמר פינס, שהוא גם חבר הכנסת הראשון שמבקר את נועם ואביבה שליט במקום.

נועם שליט ואופיר פז פינס באוהל המחאה (צילום: יוסי זילברמן)
ח"כ פינס עם נועם שליט, היום | צילום: יוסי זילברמן

"יש ציפייה דרוכה, הימים של הממשלה הזאת הם ממש אחרונים, ולהתחיל את הכול עם ממשלה חדשה זה סיפור לא פשוט", הוסיף פינס והדגיש כי "אני לא חושב שצריך ללחוץ על ראש הממשלה או על שר הביטחון, הם מבינים את גודל האחריות ואת מה שצריך לעשות והצורך לעשות מעשה כדי שגלעד שליט יחזור הביתה". 

לשאלת חדשות 2 באינטרנט על כך שהוא נבחר הציבור הראשון לבקר באוהל המחאה, ענה פינס "אני חושב שחברי כנסת ושרים צריכים לבוא". כשנשאל האם ראש הממשלה עצמו צריך לבקר ענה פינס, "תשאלו אותו, הוא גר לא רחוק". 

"אני לא מחכה להצהרות - אלא למעשים"

מוקדם יותר היום התייחס נועם שליט לדיווח בעיתון כוויתי הבוקר, לפיו חמאס מחזיק בקלטת וידאו חדשה של גלעד אותה הוא שומר כקלף מיקוח למו"מ.  "זה לא חדש, זה פרסום נוסף בעיתונים הערביים, אנחנו לא יודעים על זה שום דבר בינתיים", אמר שליט.

"לא קיבלנו שום מידע, ומי שרוצה למצוא אותנו יודע איך. אין לנו שום אימות לנושא הקלטת", אמר שליט, והוסיף "אנחנו יותר בהמתנה מאשר בתחושות אמיתיות, אין לנו שום אינדיקציה שמשהו מתקדם".

"בכל פעם שאני שואל, אומרים לי שאין שום דבר חדש, אלא שמחכים וממתינים ומצפים ומקווים - אלה התשובות שאני מקבל", הוסיף שליט בכאב. "אני לא מצפה שאולמרט יגיב, אני לא מחכה להצהרות - אלא למעשים. שיחזיר את גלעד הביתה".

הווידאופדיה: גלעד שליט

הווידאופדיה: מבצע "עופרת יצוקה"

"סרקוזי יעביר אות חיים מגלעד שליט"

"בכיר חמאס קיבל מכתב משליט" 

חמאס להורי שליט: במצב הזה, כדאי שתחזקו את יסודות האוהל