חמאס העביר מכתב לשליט להוריו (צילום: רויטרס)
שליט. מחכים לאות חיים | צילום: רויטרס

"המכתב שקיבל מוסא אבו מרזוק משוביו של גלעד שליט בעזה יועבר למשרד החוץ הצרפתי, ולאחר מכן לאביו של החייל" - כך מדווח הבוקר העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה", שרק אתמול דיווח לראשונה על מסירת המכתב לבכיר החמאס בדמשק, מוסא אבו מרזוק, בשעה שזה ביקר בחשאי ברצועת עזה בסוף השבוע האחרון.

אתמול סירבו מקורות רשמיים בחמאס ובזרוע הצבאית של הארגון, גדודי עז א-דין אל-קסאם, להתייחס לדיווח על מסירת המכתב. ואולם הבוקר כתב העיתון ברמאללה מצטט מקורות בכירים בחמאס, באומרם כי ייעודו של המכתב הוא משפחת שליט.

על פי הדיווח, תחילה יועבר המכתב מאבו מרזוק למשרד החוץ הסורי, שיעביר אותו לידי הצרפתים.  נראה כי נעם שליט יקבל את המכתב ב"טקס הזדהות מיוחד עם החייל החטוף, שיתקיים בפריז". גם את הדיווח הזה סירבו היום לאשר רשמית בחמאס.

נועם שליט מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט, כי למשפחת שליט אין מידע בעניין, והם "בודקים את הנושא".

חמאס: עסקת שליט מועדת לכישלון

עמדת חמאס הרשמית, כך נראה, ממשיכה להיות פסימית בכל הקשור לעסקה. רק אתמול התבטאו שני בכירים בחמאס, האחד מהם בהנהגה בדמשק, באומרם כי עסקת שליט אינה קרובה לסיכום, וכי ישראל היא האשמה בכך.

בכיר חמאס בדמשק, מוחמד נזאל, אמר כי "עסקת השבויים מועדת לכישלון, בשל התנאים שמציבה ישראל בפני חמאס". נזאל, שהופעותיו בתקשורת הצטמצמו במידה ניכרת מאז מבצע "עופרת יצוקה", מנסה כמו יתר חברי הלשכה המדינית להפיג מעט מהלחץ העצום של הרחוב העזתי, המופעל על הארגון בחודשיים האחרונים. הוא הטיל על ישראל את האחריות לביצוע העסקה, וטען כי "מחלוקות פוליטיות הן שגורמות לעיכוב".

בכיר חמאס אחר, מוחמד עבד אל-האדי, אמר בטלוויזיה של החמאס, כי הארגון אינו מרוצה מרשימת האסירים החדשה שקיבל מעופר דקל, וכי הרשימה שהגיש כלל אינה נחשבת בעיני הארגון כשינוי מהותי בעמדתה של ישראל. "על כן", אמר עבד אל-האדי, "איני רואה התקדמות ממשית קרובה בעסקת שליט".

דיווח: בכיר חמאס קיבל מכתב מגלעד שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט