בני משפחת שליט קיוו לשובם ממצרים של ראש השב"כ יובל דיסקין ושליח ראש הממשלה עופר דקל, בתקווה שהבוקר יהיה בידם מידע לגבי עתיד העסקה. אך אמש, זמן קצר אחרי חצות, הודיע ראש הממשלה אהוד אולמרט שדקל ודיסקין יישארו במצרים להמשך השיחות.

עם דחיית שובם הבינו בני המשפחה שנדחית גם ישיבת הממשלה שצפויה הייתה להתקיים הבוקר, וכך גם שובו של גלעד.

מול בית ראש הממשלה בירושלים, נמשכת ההתארגנות של משפחת שליט באוהל המחאה. בני המשפחה צפויים להגיע הבוקר ליומם התשיעי במאהל. אמש ציפו בני המשפחה לחדשות ונותרו עם היד על הדופק במהלך הלילה, למקרה של התפתחויות במצרים.

מול מאהל המחאה נשמעים גם קולות מהצד השני: סוגיית שחרור המחבלים הקרב עוררה מחדש את המשפחות השכולות שגם הן הקימו שוב אתמול מאהל בקריאה לשחרר את גלעד שליט, אבל לא לשחרר מחבלים. בשעות הבוקר המוקדמות טרם הגיע נציג מטעמם למאהל, אך נראה שהוא יתמלא בהמשך, בין היתר עקב הפיגוע אמש בבקעה, שעורר את הקריאות נגד שחרור מחבלים.

יואל שליט: "שעות גורליות לגלעד ולנו"

"אלה שעות גורליות לגלעד, למשפחה ולחברה בישראל", אמר אמש אחיו של החייל החטוף, יואל שליט בראיון במהדורה המרכזית.

"מבחינתנו, אם הממשלה הנוכחית לא תחזיר גלעד - הם הפקירו אותו לגורלו", הוסיף שליט וביטא את תחושות המשפחה, ששוהה כעת כולה במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים. "המשמעות של לא לקבל החלטה נכונה היא לוותר על גלעד ולזה אנחנו לא נסכים. אנחנו רוצים את גלעד בבית ואנחנו רוצים אותו עכשיו".

לשאלה האם המשפחה מקבלת עדכונים מקהיר, ענה יואל "אנחנו בעיקר מתעדכנים באמצעי התקשורת, ופשוט ממתינים בציפייה לבשורות טובות". שליט הוסיף, "הזמנים האלה הם קריטיים, ועכשיו זו החלטה קריטית לגבי חייו של גלעד. אין הזדמנות אחרת".