"שתקנו יותר משלושה חודשים, לא עוד" - כך הכריזו הבוקר מאות מפגינים שהגיעו מקצות הארץ לחסום את מעברי הגבול לרצועת עזה במחאה על החזקתו של גלעד שליט בשבי החמאס זה שלוש שנים.

הפעילים ממטה החברים למען גלעד שליט מנעו בגופם מעשרות משאיות הנושאות סחורות לעשות את דרכן לתוך הרצועה, וגרמו ללא מעט נהגים לאבד את שלוותם ולצפצף בזעם. "עצרנו מאה משאיות בכרם שלום, שתי מכליות גז במעבר קרני וארבעה דיפלומטים במעבר ארז", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יואל מרשק מהתנועה הקיבוצית.

"ביבי אתה חייב"

נועם שליט בהפגנה (צילום: חדשות 2)
לא איש בשורות: נועם שליט בהפגנה היום | צילום: חדשות 2

לדברי מרשק, מטרת המחאה היא לאותת לחמאס כי כל עוד הם מונעים מידע על גלעד, שגרת החיים בעזה תשובש. "אם לא יהיה שינוי, נחזור גם בשבוע הבא, ואפילו נישן כאן אם צריך", הכריז.

כשהם לבושים בחולצות הנושאות את תמונתו של החייל, נושאים המפגינים שלטים ועליהם מתנוסס הכיתוב: "גלעד עדיין חי", ו"ביבי אתה יכול - ביבי אתה חייב". בין הפעילים שהרחיקו עד המעברים גם בני נוער לפני גיוס שרמזו לראש הממשלה: אנחנו רוצים לדעת שמישהו ערב לביטחוננו. "באנו כדי להפגין נוכחות", הסבירו. "אנחנו רוצים לתרום למדינה ולצבא, אבל חייבים לדעת שהממשלה תעמוד מאחורינו".

בשעות הצהריים הצטרף נועם שליט, אביו של החייל החטוף, למפגינים במקום, לחץ את ידיהם והודה להם על התמיכה שהם מעניקים לבני המשפחה. "אנחנו לא יודעים כלום", הוסיף נועם, לאחר שנשאל לגבי התפתחויות בסוגיית המו"מ על שחרור בנו.

הבוקר חשף העיתון "ידיעות אחרונות" את המלצות הוועדה המיוחדת שהקים שר הביטחון, אהוד ברק, על מנת לגבש "מדריך" לדרג המדיני במו"מ להשבת שבויים ונעדרים. על פי הדיווח, "מחירו" של חייל שבוי בחיים יהיה מינימלי - מחבלים ספורים בלבד, במטרה לפגוע במוטיבציה של ארגוני הטרור לחטוף חיילים. ההמלצות לא יחולו על עסקת שליט.

הווידאופדיה: גלעד שליט

ריאיון מיוחד עם נועם שליט: "אולמרט נזף בנו"

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?