הגיע הזמן לחשבונות: האיש הרגוע והשקט כמעט תמיד, נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד, מסתיר, מסתבר, הרבה זעם מתחת לתדמיתו. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" אמש, במלאת שלוש שנים לחטיפה, הוא סיכם את היחס של ראש הממשלה הקודם אהוד אולמרט אל החטיפה ואל המשפחה במילים קשות. "קיבלנו לא אחת נזיפות מראש הממשלה על ההתבטאויות שלנו", אמר, ואף קבע: אולמרט לא עשה הכל על מנת לשחרר את בני.

"ראש הממשלה הקודם היה נוהג מדי פעם לנזוף בנו, או לטעון כל מיני טענות מגוחכות", סיפר שליט בגילוי לב. "הוא רמז לנו ברמז עבה שהפעילות שלנו מזיקה לעניין של גלעד, ומעבר לזה הוא היה נוזף בנו גם בנושאים אחרים. הוא היה מקפיד לומר לנו שיש לנו מזל שגלעד חי ושאחרים נפלו באירוע החטיפה, ושאנחנו לא מתייחסים לאלה שלא שרדו את  החטיפה".

שליט סיפר כי הוא ומשפחתו הרגישו שהם צריכים להצדיק כל הזמן את העובדה שגלעד בנו שרד את התקרית ונותר בחיים. "אולמרט היה משתדל להתחשבן איתנו על כל דבר שהוא יכול היה להעלות על דעתו", אמר. "לפחות היינו סולחים לאולמרט אם הוא היה נוזף ומשפיל אותנו וזה היה נגמר בתוצאות, אבל זה לא. זה מה שחווינו עם ראש הממשלה".

הכל דיבורים

על פעילותו של אולמרט למען שחרור בנו, שליט מלא בכעס. "אני יודע מאנשים שהיו מעורבים במשא ומתן שאולמרט, למרות ההצהרות החוזרות שלו שמדינת ישראל עושה הכול ואין יום שעובר בלי שפועלים והתמונה של גלעד נמצאת על השולחן שלו - הוא לא עשה את כל המאמצים".

כותרות העבר 10.7 (צילום: החדשות 2 -ארכיון)
עדיין בשבי. גלעד שליט | צילום: החדשות 2 -ארכיון

ציון חיובי על פעילותו של אולמרט, נותן שליט רק לתקופה האחרונה של כהונתו, לתקופה שבין ינואר למרס האחרונים. "בחודשיים האלה הייתה פעילות אינטנסיבית, אבל לפני כן - כל ההצהרות שהיו הן בגדר דיבורים שלא עמדו במבחן המציאות", אמר שליט, וציין שוב כי הוא יודע זאת מאנשים שהיו מעורבים במשא ומתן לשחרור בנו.

על ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו מרעיף שליט, נכון לעכשיו, שבחים. "היחס מצד ראש הממשלה נתניהו שונה לטובה באופן דרסטי מהיחס שקיבלנו מראש הממשלה לשעבר אולמרט", אמר. "הצבנו בפני נתניהו יעד לשחרורו של גלעד, שאיני יכול לחשוף מה הוא, ואני מקווה מאוד שהוא יצליח לעמוד בו".

שליט ציין לטובה גם את המתאם החדש שמונה לעסוק בעניינו של גלעד. "חגי הדס נמצא עימנו בקשר, וזה שינוי מרענן בהשוואה ליחס שקיבלנו מעופר דקל, המתאם הקודם", אמר. "לנתניהו אין זמן להתחיל לבדוק חלופות ולגבש הערכות מצב חדשות. הוא חייב לפעול – ומהר. חייבת להיות פעולה מהירה של חגי הדס בגיבוי ראש הממשלה".

אולמרט: המשפחה לא יודעת הכל

ממשרדו של ראש הממשלה לשעבר נמסר בתגובה לדברים של שליט כי "כמו בכל מהלך הקדנציה, גם לאחר סיומה, אולמרט לא יגיב פומבית על טענות כאלה או אחרות של משפחת שליט, מוטעות, פוגעות או בלתי מדויקות ככל שיהיו".

במשרדו הוסיפו: "בכל מהלך כהונתו עשה ראש הממשלה לשעבר מאמצים עילאיים להשיב את גלעד הביתה בדרכים ובאופנים שגם משפחת שליט אינה מודעת לכולם, וכמו כל עם ישראל הוא מייחל ליום שבו ישוב גלעד למשפחתו".   

צפו בריאיון המלא עם נועם שליט

הווידאופדיה: גלעד שליט

איך מצטרפים לחדשות 2 בטוויטר?