קרובים לחתימת הסכם פיוס? (צילום: חדשות 2)
ארדואן ונתיהו. שיחות ישירות? | צילום: חדשות 2
ברקע הדיווחים על כוונתו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן לבקר בעזה, הגינויים בטורקיה למבצע הישראלי והפגנות המחאה באיסטנבול - נשמעת הלילה הצעה יוצאת דופן מאנקרה: שיחות ישירות וגלויות עם ישראל - במטרה להביא לסיום ההסלמה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סגנו של ארדואן, בולנט ארינץ' אמר אמש לעיתונאים בטורקיה כי מדינתו מציעה לישראל לקיים שיחות בילטרליות שיביאו לסיום ההסלמה - חרף המשבר בין אנקרה לירושלים. "אנו מצפים שישראל תפסיק באופן מיידי את התקיפות על רצועת עזה", אמר הבכיר הטורקי. "טורקיה משקיעה כל מאמץ בעניין זה".

"טורקיה וישראל צריכות לנהל שיחות, לפחות בעניין הזה, על מנת להביא לסיום הטרגדיה והתקיפות הללו", המשיך סגן ראש ממשלת טורקיה. אתמול שוחחו בטלפון שר החוץ הטורקי אהמט דאבוטולו עם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון ודן עמה במשבר בעזה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הטורקיים, השניים הסכימו כי יש להשקיע את כל המאמצים להביא לסיום ההסלמה בדרום.

עם פרוץ המבצע בעזה העביר חמאס בקשה להתערב באופן מיידי במשבר ולהביא לסיומו. משרד החוץ הטורקי פרסם הודעת גינוי למהלך הישראלי מיד ביום הראשון למבצע וקרא להפסיקו. באיסטנבול הפגינו שלשום אלפי בני אדם נגד מבצע צה"ל, מרביתם אנשי ארגון ה-IHH שאנשיו הובילו את המשט האלים לעזה במאי 2010. 

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש