ראש ממשלת מצרים, הישאם קנדיל, הגיע הבוקר - בהוראת הנשיא מוחמד מורסי - לביקור ברצועת עזה. בעקבות זאת, הורה הדרג המדיני על הפסקת הפעילות הצבאית במבצע "עמוד ענן" למשך שלוש השעות שבהן התקיים הסיור. בחסות הקפאת התקיפות ירו ארגוני הטרור הפלסטינים מטח כבד של רקטות לעבר כל גזרת הדרום ויישובי חבל לכיש, שגרמו בכמה מוקדים נזק למבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרט לקנדיל, הגיעו לרצועה גם כמה שרים מצריים - שהתלוו לראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה. הם סיירו, בין היתר, בבית החולים "שיפא" ונשאו שם נאומים. "ניתן לראות כאן את הדם הפלסטיני שעליו מגינה מצרים", אמר הנייה לאורחיו - וקרא לשלטון "האחים המוסלמים", בראשות מורסי, לסייע לארגונו: "אני בטוח בניצחונו של העם הפלסטיני ובהפסקת התוקפנות בזכות מעורבות מצד מצרים ושוחרי חופש אחרים בעולם".

קנדיל, מצדו, אמר בבית החולים העזתי: "לא נחדול מהמאמץ להשיג הפסקת אש. הגעתי לכאן בשם מיליוני מצרים שמזדהים עם כאב הפלסטינים ועוקבים בדריכות אחר מה שקורה ברצועה. העם הפלסטיני מקריב מדי יום קורבנות יקרי ערך למען מימוש זכותו לחירות. ביקורי כאן לא נועד רק לצורך הבעת תמיכה מדינית, אלא כדי לסייע לעם בפועל. הדרך להשיג ניצחון היא באחדות".

ראש הממשלה המצרי ניצל את ההזדמנות כדי לגנות את ישראל והבהיר כי "הממשל בקהיר ימשיך לפעול עד להקמת מדינה פלסטינית ריבונית שבירתה ירושלים. על הישראלים לחדול מהאלימות ולהתחיל לכבד את ההסכמים שעליהם חתמו".  

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"