נתניהו ומורבייצקי (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/רויטרס, חדשות)
נתניהו ומורבייצקי, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/רויטרס, חדשות

לאחר הסערה המדינית והזעם של הפולנים, לשכת ראש הממשלה פרסמה הערב (שישי) הבהרה לגבי דברי נתניהו בוועידת ורשה: "דיבר על חלקם של פולנים בשואה ולא על פולין המדינה".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"בתדרוך לעיתונאים, ראש הממשלה נתניהו דיבר על פולנים ולא על העם הפולני או פולין המדינה", נכתב. בלשכת נתניהו הטילו את האחריות לסערה על הפרסומים בתקשורת: "דבריו צוטטו באופן שגוי ולא מייצג. בהמשך זה תוקן על ידי העיתונאי שדיווח לראשונה את הציטוט השגוי".

בעקבות דבריו של נתניהו והדיווחים עליהם בתקשורת הפולנית, ראש ממשלת פולין מתיאוש מורייבצקי שקל לבטל את הגעתו לפסגת V4 שצפויה להתקיים בישראל. עם זאת, ממשלת פולין העבירה מסר בהמשך בניסיון לרכך את המשבר: "דברי נתניהו על אחריות הפולנים בשואה הם מניפולציה של התקשורת".

מוקדם יותר נשיא פולין אנדז'יי דודה צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי, מפגש הפסגה שאמור להתקיים בשבוע הבא בירושלים, יבוטל ויתקיים בפולין. "במידה ואכן ראש הממשלה נתניהו השמיע את הדברים שדווחו בתקשורת, אני מתכוון להעביר את פסגת V4 למשכן הנשיאות הפולני שבוויסלה", צייץ הנשיא דודה. "ישראל אינה מקום טוב להיפגש בו במצב הזה, למרות הסידורים המוקדמים".

נשיא פולין, אנדז'יי דודה (צילום: רויטרס, חדשות)
נשיא פולין אנדז'יי דודה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הציוץ נכתב על רקע דברי נתניהו אמש על שיתוף הפעולה בין פולנים לבין נאצים בתקופת השואה, וטען שאם נתניהו אכן אמר את הדברים, יש בכוונתו לבטל את פסגת ה-V4 שמתוכננת להתקיים בשבוע הבא בירושלים, בהשתתפות נשיא פולין, נשיא הונגריה, נשיא צ'כיה ונשיא סלובקיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו