נתניהו ומורבייצקי (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/רויטרס, חדשות)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90/רויטרס, חדשות

בשולי הוועידה בוורשה - מתיחות עם הפולנים: ראש ממשלת פולין מתיאוש מורייבצקי שוקל לבטל את הגעתו לפסגת V4 בשל הסערה שפרצה הלילה (בין חמישי לשישי) בעקבות דברי נתניהו אודות שיתוף פעולה בין פולנים לנאצים בתקופת מלחמת העולם השנייה. עם זאת, ממשלת פולין העבירה מסר בהמשך בניסיון לרכך את המשבר: "דברי נתניהו על אחריות הפולנים בשואה הם מניפולציה של התקשורת".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מוקדם יותר נשיא פולין אנדז'יי דודה צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי, מפגש הפסגה שאמור להתקיים בשבוע הבא בירושלים, יבוטל ויתקיים בפולין."במידה ואכן ראש הממשלה נתניהו השמיע את הדברים שדווחו בתקשורת אני מתכוון להעביר את פסגת V4 למשכן הנשיאות הפולני שבוויסלה", צייץ הנשיא דודה. "ישראל אינה מקום טוב להיפגש בו במצב הזה, למרות הסידורים המוקדמים".

נשיא פולין, אנדז'יי דודה (צילום: רויטרס, חדשות)
נשיא פולין אנדז'יי דודה | צילום: רויטרס, חדשות

הציוץ נכתב על רקע דברי נתניהו אמש על שיתוף הפעולה בין פולנים לבין נאצים בתקופת השואה, וטען שאם נתניהו אכן אמר את הדברים, יש בכוונתו לבטל את פסגת ה-V4 שמתוכננת להתקיים בשבוע הבא בירושלים, בהשתתפות נשיא פולין, נשיא הונגריה, נשיא צ'כיה ונשיא סלובקיה.

קודם לכן המראתו של ראש הממשלה ופמלייתו מוורשה לישראל התעכבה לאחר שרכב גרירה של צוות נמל התעופה הפולני גרם לנזק למטוס על מסלול ההמראה. לא נגרם שום נזק לנוסעים אך המטוס קורקע ואינו כשיר לטיסה.

אנדרטה לזכר קורבנות השואה בוורשה (ארכיון (צילום: החדשות)
אנדרטה לזכר קורבנות השואה בוורשה (ארכיון | צילום: החדשות

טכנאי אל-על בחנו את מידת הנזק ובדקו חלופות לטיסה, והוחלט להביא מטוס נוסף מישראל לפולין על מנת להשיב את נתניהו ופמלייתו ארצה לפני כניסת השבת. ככל הנראה אין קשר בין שני המקרים אבל הפרש הזמן הקצר בין שניהם עורר תמיהה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו