ארגוני הטרור מרחיבים את טווח הירי, ולראשונה אי פעם התפוצץ טיל שנורה מרצועת עזה סמוך לראשון לציון. אזעקה עולה ויורדת נשמעה אחר הצהריים ברחבי העיר ועוררה בהלה רבה בקרב התושבים. סטודנטים במסלול האקדמי המכללה למינהל הועברו למקלטים, ובעקבות זאת הוחלט על ביטול הלימודים בקמפוס. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד עם כל העדכונים והפרשנויות על הנעשה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, אישר בשיחה עם חדשות 2 כי נרשמה נפילה בעירו. "אני יכול לומר לכם שיכולנו לצפות שראשון תצטרף לאחינו בדרום. קיבלנו על כך התראה ארוכה".

אלירן גומל, תושב העיר וסטודנט במסלול האקדמי המכללה למינהל, סיפר: "שמעתי אזעקה ונכנסתי לממ"ד. בתוכו הרגשתי את האדמה רועדת. שמענו 'בום' וזה הקפיץ את השכנה שלי, שהייתה איתי במקלט. עד עכשיו השתמשנו במקלט רק לאופניים".

סילבי, תושבת ראשון לציון, סיפרה: "שמעתי יחד עם בעלי אעזקה וחשבנו שזה מגיע מהטלוויזיה. אחרי שנייה הבנו שזה מגיע מכאן וירדנו למקלט. האזעקה הייתה מרוחקת, אבל שמענו אותה".

שלושה חיילים נפצעו מפגית פצמ"ר בדרום

מוקדם יותר היום נפצעו שלושה חיילים באורח קל עד בינוני מפצצת מרגמה שנחתה סמוך למקום בו שהו במועצה האזורית אשכול. הם פונו במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם הם מטופלים לאחר שנפגעו מרסיסים. אחד מהם מוגדר במצב בינוני ושניים מהם מוגדרים במצב קל.

משעות הצהריים התמקד הירי בעיקר באזור המועצה האזורית אשכול, אך בהמשך היום הירי עלול להתרחב גם לאזורים רחוקים יותר והכוננות עדיין בשיאה. במקביל, כוחות צה"ל עדיין פועלים בעזה כדי למנוע את שיגורי הרקטות מעזה.

אין לימודים בכל גזרת הדרום (צילום: משה מילנר, לע"מ)
תושבים בורחים אחרי אזעקה | צילום: משה מילנר, לע"מ

מוקדם יותר הבוקר פגעה רקטה ישירות בבית בקריית מלאכי וגרמה למותם של שלושה בני אדם ולפציעה של תינוקת וילד. השלושה שנהרגו שהו בקומה הרביעית של הבניין ולא שהו במרחב מוגן.

שישה בני אדם נוספים הוגדרו כנפגעי חרדה. הם טופלו במקום על ידי צוותי מד"א ופונו, כמו יתר הפצועים, לבית החולים קפלן ברחובות. מבית החולים נמסר כי מצבם של הפעוט והילד השתפר, וכעת הם מוגדרים כפצועים באורח קל.

ברק: "נחושים להחזיר את ההרתעה"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' וקציני משטרה בכירים הגיעו לאתר הפגיעה בקריית מלאכי וקיימו במקום הערכת מצב בעקבות הפגיעה הקטלנית. הם קראו לתושבים במקום, כמו בכל יישובי הדרום, לשהות סמוך למרחבים המוגנים והזהירו שהאירוע רחוק מסיומו.

"אנחנו נחושים להחזיר את ההרתעה בחזרה למצבה הראשוני, להחזיר את השקט ואנחנו נעשה הכל כדי להגיע לתוצאה הזו", הבהיר שר הביטחון ברק בעת סיור בדרום. עד שעות הצהריים נרשמו לפחות 200 נפילות בשטחי הדרום, 135 מאז חצות. לוחמי סוללות 'כיפת ברזל' יירטו בהצלחה יותר מ-80 רקטות.

מבצע בעזה - סיקור מלא:

בחמאס טוענים: רקטה שוגרה לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"