סוללת "כיפת ברזל". ארכיון (צילום: רויטרס)
מבצע ארוך ברצועה? | צילום: רויטרס

בפיקוד העורף עדכנו את ראשי הרשויות המקומיות כי המבצע בעזה עשוי להימשך שבעה שבועות, ועל כן יש להיערך מבחינת מלאי חירום וסיוע לתושבים. אלוף הפיקוד אייל אייזנברג שוחח עם ראשי הרשויות במרכז ובדרום וכן עם מפקדי המחוזות והנפות של הפיקוד בעניין הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההערכה בקרב אנשי פיקוד העורף כי לחמאס ולארגוני הטרור האחרים בעזה עדיין יש יכולות לשגר רקטות ארוכות טווח שיכולות להגיע לטווחים של יותר מ-75 ק"מ, זאת למרות שצה"ל השמיד בימים האחרונים את רוב מערכי השיגור לרקטות ארוכות טווח. בינתיים, גויסו לפיקוד העורף 2,000 אנשי מילואים שמגיעים כל העת לכל אזורי הנפילות. בפיקוד לא הופתעו מהירי לכיוון תל אביב והיו מוכנים לכך.

אלוף אייזנברג הוציא עם תחילת המבצע צווים מיוחדים למפעלים בדרום ולנמל אשדוד, זאת במטרה שאלה ירדדו, יפנו וימגנו מלאים של חומרים מסוכנים. על פי הערכות, רוב המפעלים הספיקו כבר לרדד מלאים אלה.

אלוף אייל אייזנברג (צילום: חדשות 2)
אלוף אייל אייזנברג | צילום: חדשות 2

ביום ראשון: שיפוץ מקלטים בדרום

במקביל, אתמול פיקוד העורף החל בעבודות ההקמה של עשרות מיגוניות חדשות שיוצבו במועצות האזוריות וביישובי הדרום. המיגוניות הן תוספת משמעותית להגנה על התושבים, ויסייעו משמעותית בחיפוש אחר מקומות להגנה בעת השמעת "צבע אדום". בנוסף, פיקוד העורף החל אתמול בחיזוק המיגון של התשתיות הלאומיות באזור הדרום.

ביום ראשון יחל פיקוד העורף בשיקום והכשרת מקלטים ביישובי הדרום, אשר יכלול שיפוצים, עבודות חשמל ומים במקלטים השונים. כחלק מהשיקום תתבצע צביעה של המקלטים, החלפת כיורים ואסלות, שיפוץ דלתות והסרת חלודה. שיפוץ המקלטים יערך במספר יישובים בדרום, ביניהם קריית גת, קריית מלאכי, נתיבות ואופקים.

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש