ראש עיריית חיפה יונה יהב שלח מכתב לנשיא אוניברסיטת חיפה עמוס שפירא, בו גינה בחריפות את עצרת ההזדהות שערכו היום סטודנטים ערבים ואת דקת הדומייה לזכרו של אחמד ג'עברי. המארגנים מצידם טענו כי עמדו לזכר הילדים הפלטינים ההרוגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו חשים תחושת זעזוע ושאט נפש מהטקס, במהלכו עמדו דקות ארוכות בהפגנתיות והתגרות מכוונת סטודנטים ישראלים לזכרו של ארכי-רוצח", כתב יהב. "הדבר אינו הולם את רוחה של חיפה, השואפת לדו-קיום, סבלנות והידברות". עוד הוסיף ראש העיר: "טוב אם תונהג במוסדות החינוך מדיניות של דמוקרטיה וחופש ביטוי לזרמים ועמדות פוליטיות וחברתיות מגוונות. ניצול ציני של זכות טבעית זו, על מנת לקדם תורתם של גופי טרור המקדשים רצח ילדים ואזרחים חפים מפשע, הינו חציית גבולות האנושיות והטעם הטוב".

אחד הסטודנטים הערבים מחיפה שארגן את האירוע אמר כי "מדובר בדקת דומייה לזכר הילדים הפלסטינים שנהרגו מאש צה"ל. אנחנו נגד כל הרג של ילדים".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי היא מחזקת את ידי חיילי צה"ל בעמידתם על הגנת מדינת ישראל ושולחת תנחומיה למשפחות ההרוגים בקרית מלאכי. "הנהלת האוניברסיטה נוקטת ותנקוט בכל צעד חוקי העומד לרשותה בכדי למנוע כל פרובוקציה בשטחה", אומרים באוניברסיטה ומדגישים לגבי האירוע: "מדובר בהתכנסות שנערכה ללא אישור האוניברסיטה. מספר מצומצם של סטודנטים ערבים התכנסו, כאשר מולם התקהלו סטודנטים יהודים והדבר הסתיים כעבור מספר דקות". 

הפגנה בנצרת נגד המבצע: "ברק ונתניהו פושעי מלחמה"

מוקדם יותר היום הפגינו בנצרת כ-50 פעילי מפלגת חד"ש והניפו דגלי פלסטין שעליהם רשמו: "ברק ונתניהו לדין" "ברק ונתניהו פושעי מלחמה".
מוחמד ברכה, יו"ר חד"ש שהיה בהפגנה, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מוחים נגד המדיניות של ברק ונתניהו, שמנצלים את הדם של הילדים על מנת למנף אינטרסים פוליטיים לפני הבחירות. אנחנו נגד הרג של ילדים בשני הצדדים. גם כשילדים נהרגים בדרות אנחנו מוחים על זה".

מבצע בעזה - סיקור מלא:

בחמאס טוענים: רקטה שוגרה לתל אביב

צפו: צה"ל משמיד עמדת שיגור בעזה

קריית מלאכי: 3 הרוגים בפגיעה ישירה

צה"ל לתושבי עזה: "התרחקו ממתקני חמאס"

השר ברק ללוחמים: "ייתכן והמטחים הכבדים יותר רק לפניכם"