כשבוע בלבד לאחר קודמו בתפקיד, צה"ל חיסל את המפקד החדש של גדוד שוג'אעייה של חמאס. גם אתמול (ראשון) מחבלים בעזה הסגירו את עצמם לידי צה"ל ומסרו את נשקיהם. במקביל, התופעה של האנרכיה ברצועה הולכת וגוברת - עם עוד תיעודים שבהם נראים עזתים בוזזים משאיות של ציוד הומניטרי. לסיקור היום ה-65 למלחמה

חוסל המפקד החדש של גדוד שוג'אעייה של חמאס 

צה"ל בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ, חיסל בתקיפת מטוסי קרב את עמאד קריקע, ששימש כמפקד החדש של גדוד שוג'אעייה של חמאס - לאחר שקודמו בתפקיד חוסל רק לפני כשבוע.

עמאד קריקע (צילום: דובר צה"ל)
עמאד קריקע | צילום: דובר צה"ל

קריקע שימש כסגן מפקד גדוד שוג'אעייה משנת 2019 ובעבר הוא הכשיר מפעילי ירי נ"ט בחטיבת העיר עזה. לאחר חיסול מפקד גדוד שוג'אעייה במהלך הלחימה, קריקע מילא את תפקידו. הוא השתתף בקידום מתווי ירי נ"ט ופשיטות לשטח הארץ. 

הביזה והשוק השחור בעזה מרימים ראש 

בימים האחרונים גוברת התופעה של האנרכיה ברצועה עם עוד עדויות שמגיעות מהרצועה. בתיעוד שהתפרסם בערוץ אל-ערבייה, נראים עזתים בוזזים משאית של ציוד הומניטרי ברפיח, דרום הרצועה.

בתיעוד אחר שמגיע מעזה וחושף את האנרכיה, נראה נהג משאית שמוביל ציוד הומניטרי - נוהג לאט ובכך מאפשר לתושבים לבזוז בקבוקי מים תוך כדי תנועה, והם נתלים עליה בתוך כדי הנסיעה. לכתבה המלאה - כך חמאס מתקיים על גב התושבים בעזה - בזמן המלחמה. 

שר התקשורת לשעבר בממשל חמאס - בביקורת נגד סינוואר 

במהלך חקירת השב"כ, יוסף אלמנסי, שר התקשורת לשעבר בממשל חמאס ברצועת עזה, מתח ביקורת חסרת תקדים נגד הנהגת חמאס והעומד בראשה, יחיא סינוואר. הוא סיפר על הנזק, ההרס והחורבן שהמיט חמאס על רצועת עזה.

"אנשים ברצועת עזה אומרים שסינוואר וחבורתו החריבו אותנו, אנחנו חייבים להיפטר מהם", אמר אלמנסי. "לא ראיתי אף אחד ברצועת עזה שתומך בסינוואר, אף אחד לא אוהב את סינוואר. ‏יש אנשים שיום וליל, מתפללים שהאל ישחרר אותנו ממנו".

"ההישגים של חמאס הם הרג והרס של יותר מ-60% מהמבנים, התשתיות, הרחובות והמתקנים הציבוריים", הוא הוסיף. על יחיא סינוואר אמר: "יש לו שיגעון גדלות. מרגיש שהוא מעל כולם. פועל רק כפי הוא חושב. הוא מקבל החלטות בלי להתייעץ עם אף אחד". לכתבה המלאה

מאז חידוש הלחימה: הותקפו 3,500 מטרות ברצועה 

מאז חידוש הלחימה, חיל האוויר תקף יותר מ-3,500 מטרות בשטח הרצועה, ובהן "מטרות דחופות" שזוהו בידי הלוחמים בשטח. מתחילת הלחימה, הותקפו בשטח הרצועה יותר מ-22 אלף מטרות.

תקיפת תשתיות של חמאס (צילום: דובר צה"ל)
תקיפת תשתיות של חמאס | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל מעריכים כי כ-7,000 מחבלים נהרגו וכי 50% מהמג"דים והמ"פים של חמאס חוסלו. בצבא מזהים פגיעה גם בפיקוד השדה של חמאס, מזהים פקודות שלא מבוצעות ואיבוד שליטה על חלקים ברצועה.

היתקלות לוחמים אל מול מחבלים בג'באליה 

במסגרת הלחימה בג'באליה, הלוחמים נתקלו בקרב פנים אל פנים בשני מחבלים, אחד מהם חוסל מיד, השני נורה בידי הכוחות, נפצע וניסה להימלט בזמן שהוא ממשיך בירי לעבר הכוחות - ובהמשך חוסל. בנוסף, הלוחמים איתרו עשרות אמצעי לחימה והשמידו תשתיות טרור במהלך השבוע האחרון.

לסיקור N12: 

הותקפו יותר מ-20 מטרות טרור בשוג'אעייה 

בימים האחרונים, חצו לוחמי חטיבת האש 282 את הגבול ופעלו ברצועת עזה, בשיתוף פעולה עם צוות הקרב החטיבתי של חטיבה 188 בשכונת שוג'אעייה. במהלך הפעילות, הם תקפו יותר מ-20 מטרות טרור, בהן מחסני אמצעי לחימה, בתים ממולכדים ותשתיות צבאיות של חמאס.