יוסף אלמנסי, שר התקשורת והשיכון לשעבר בממשלת חמאס ברצועת עזה, נעצר ונחקר בשב"כ. הערב (ראשון) נחשפה הביקורת חסרת התקדים שמתח על הנהגת חמאס והעומד בראשה, יחיא סינוואר. "מדובר ‏בחבורת משוגעים שסינוואר מנהיג אותה, ‏הם הרסו את רצועת עזה. החזירו אותה לאחור 200 שנים", טען.

"אנשים ברצועת עזה אומרים שסינוואר וחבורתו החריבו אותנו, אנחנו חייבים להיפטר מהם", הוסיף בחקירתו. "לא ראיתי אף אחד ברצועת עזה שתומך בסינוואר, אף אחד לא אוהב את סינוואר. ‏יש אנשים שיום וליל מתפללים שהאל ישחרר אותנו ממנו".

לדבריו של השר לשעבר, "ההישגים של חמאס הם הרג והרס של יותר מ-60% מהמבנים, התשתיות, הרחובות והמתקנים הציבוריים". על סינוואר הוסיף: "יש לו שיגעון גדלות. מרגיש שהוא מעל כולם. פועל רק כפי הוא חושב. הוא מקבל החלטות בלי להתייעץ עם אף אחד".

יוסף אלמנסי (צילום: תקשורת שב"כ)
"תתנגדו לסינוואר", יוסף אלמנסי | צילום: תקשורת שב"כ

עוד תקף את התנהלות חמאס ואמר: "יש כסף עבור פרויקטים, ויש מימון שמגיע מאיראן לזרוע הצבאית של חמאס. הכסף הזה הוא עבור חורבן". הבכיר גם התייחס בביקורת לטבח 7 באוקטובר: "זה ההפך מדת האיסלאם. זו כפירה, שיגעון".

"מה שהם עשו זה לא מתקבל על ההיגיון, הדת, ולא על ידי השכל. מי שאחראי על זה אלו סינוואר וחבורתו", המשיך אלמנסי. "העצה שלי לאנשים בעזה - שיתנגדו לחבורתו של סינוואר. תנו לנו לחיות, לטפל באנשים. נבנה את עזה; זה ייקח זמן, הפצע גדול".