נטע אפשטיין ז"ל ואירן שביט נפגשו לפני שנה וחצי בבר בניר עם ומאז היו לזוג אוהבים בלתי נפרד. השניים תכננו לבנות יחד עתיד. שמלת החתונה כבר המתינה בארון של אירן, אלא שאז הגיעה השבת השחורה ב-7 באוקטובר 2023. הטבח האכזרי שהכה ביישובי העוטף גדע את החלום ונטע, שזינק על רימון כדי להציל את חייה של אירן, נהרג. אמש (שלישי) סיפרה אירן ב"מהדורה המרכזית" על האהבה הגדולה שנגדעה באחת ועל החרטות והצלקות שאיתן תיאלץ להתמודד חיים שלמים.

סיפורי מלחמה - סיקור נרחב ב-N12:

אירן שביט, בת זוגו של נטע אפשטיין ז"ל (צילום: חדשות 12)
אירן שביט, בת זוגו של נטע אפשטיין ז"ל | צילום: חדשות 12

אירן השתחררה לאחרונה מהצבא, עזבה את המרכז ועברה לגור עם נטע בשכונת הצעירים בקיבוץ כפר עזה שבו גדל. "מהחודש הראשון הוא היה אומר לאימא שלי: 'את יודעת שהיא אשתי, נכון?', כבר היו שמות לילדים". בבוקר הטבח התעוררו השניים להדי פיצוצים בממ"ד. המחבלים שברו את חלון הסלון ופרצו לביתם. "נטע כתב בכל הקבוצות: 'מחבלים אצלי בבית, אני אוהב אתכם'. אמרתי לו שמחר נצחק על הכול. לא יכולתי להכיל את זה. אין שום סיכוי שבעולם שיש לי מחבלים בבית.   

"הרימון השלישי התגלגל לכיווני. נטע קפץ עליו בצעקת "רימון" ובמהלך הקפיצה - ירו בו צרור"

אירן שביט, בת זוגו של נטע אפשטיין ז"ל

"הם פתחו את הממ"ד, כשאנחנו בפנים", המשיכה לשחזר. "הם צעקו עלינו בעברית: 'צאו החוצה, צאו החוצה' – וזרקו שני רימונים די גרועים. הרימון השלישי התגלגל לכיווני נטע קפץ עליו בצעקת "רימון", ובמהלך הקפיצה הם ירו בו צרור". חשבתי: "למה הוא לא קם. מה הוא שוכב. למה יש מלא דם סביבו. למה הוא לא מתעורר כדי שנברח. בפועל לא הוצאתי מילה".

אירן שביט ונטע אפשטיין ז"ל (צילום: חדשות 12)
אירן שביט ונטע אפשטיין ז"ל | צילום: חדשות 12
נטע אפשטיין, אירן שביט
אירן שביט ונטע אפשטיין ז"ל

נטע כבר מת, אך המחבלים לא ויתרו. הם זרקו לתוך הממ"ד רימון רביעי שהתחיל שרפה. כתבתי לאבא שלו: "אורי, הוא מת. מה אני עושה? הם פה בסלון ויש שרפה". באותו הרגע אני מבינה שהוא מת. לא מקבלת ולא מסכימה, אבל מבינה. עד היום אני מחכה שהוא ייכנס בדלת ויצחק עליי שנפלתי בפח".

"הייתי בטוחה שזה הסוף"

ברגע של תושייה, אירן לקחה מי גוף, כיבתה את השרפה והתחבאה מתחת למיטה. מסתתרת מאחורי גופת בן זוגה. "המחבלים חזרו וראו את נטע", סיפרה. "הייתי בטוחה במאה אחוז שזה הסוף. שאני מצטרפת אליו. שנהיה ביחד כמו שהוא הבטיח".

אירן שביט ונטע אפשטיין ז"ל (צילום: חדשות 12)
אירן שביט ונטע אפשטיין ז"ל | צילום: חדשות 12

בסביבות השעה 16:00 התחילה אירן לשמוע את הלוחמים. היא התחננה לעזרה, וחולצה כשנטע נותר מאחור. "הלב שלי נשבר", אמרה כשנהר דמעות שוטף את עיניה. "אם הייתי מתעקשת, אז אולי הוא היה חי עכשיו. אפילו לא ניסיתי. בחרתי להתחבא. למה לא ניסיתי בכלל? הוא עשה מעל ומעבר, ואני אפילו לא ניסיתי להציל אותו".

"הייתי בטוחה במאה אחוז שזה הסוף. שאני מצטרפת אליו. שנהיה ביחד כמו שהוא הבטיח"

אירן שביט, בת זוגו של נטע אפשטיין ז"ל
נטע אפשטיין, אירן שביט
נטע אפשטיין ואירן שביט

המחשבות על אותם רגעים בלתי נתפסים ימשיכו ללוות את אירן, ולצדם גם החלל שנותר בלכתו של נטע. "הוא היה החצי השני שלי", סיפרה. "הלב שלי פעם בשבילו. אין סיכוי שהוא השאיר אותי בעולם הזה לבד. הוא הבטיח שנחיה ביחד לנצח. עכשיו המטרה שלי היא להראות אותו לעולם ולהתגאות בו. לחיות את החיים הכי טובים שאני יכולה".