הכותרות המרכזיות של היום:

עדכונים שוטפים

23:43 - משפחת אלמוג-גולדשטיין התאחדה לראשונה, אחרי שהאב נדב והבת ים נרצחו
ארבעת בני משפחת אלמוג-גולדשטיין ששוחררו היום משבי חמאס - האם חן והילדים אגם, גל וטל - נפגשו לראשונה עם בני המשפחה שלהם בבית החולים שניידר. האב נדב והבת הבכורה ים נרצחו ב-7 באוקטובר.

משפחת אלמוג גולדשטיין בתמונה משפחתית
משפחת אלמוג-גולדשטיין בבית החולים
משפחת אלמוג גולדשטיין בתמונה משפחתית
משפחת אלמוג-גולדשטיין בבית החולים
משפחת אלמוג גולדשטיין בתמונה משפחתית
משפחת אלמוג-גולדשטיין בבית החולים

ענבר גולדשטיין, דודתם של אגם, גל וטל, סיפרה הערב כי "משפחת גולדשטיין-אלמוג שוב איתנו כאן בישראל, בזרועותינו ובזרועות המשפחה. הם בסדר, במצב טוב והם מחייכים. הם יודעים על האסון הכבד שקרה במשפחה שלהם באותה השבת השחורה. מכאן לוקחים זמן לקחת אוויר עמוק, לחייך באמת, להתחיל לאסוף את השברים ולהמשיך במאבק עד שאחרון החטופים יחזור אלינו בריא ושלם".

23:39 - תשעת הילדים ושתי האימהות ששוחררו הגיעו במסוקים לשניידר: "מצבם הגופני יציב"
מסוק עם 11 הילדים ואימותיהם ששוחררו היום משבי חמאס נחת בבית החולים שניידר בפתח תקווה. מבית החולים נמסר כי מבדיקה ראשונית מצבם של תשעת הילדים ושתי האימהות נראה כי מצבם הגופני יציב. "מצבם הגופני של הילדים והאימהות שקיבלנו יציב", אמרה ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר. "צוות מבילינסון מסייע לנו לפי צורך".

בית החולים וולפסון בתל אביב עדכן באשר לאביבה סיגל: "נבדקה על ידי מיטב הצוותים הרפואיים, במתחם מבודד שהוקם למען השבים והשבות. מצבה מוגדר יציב. לראשונה היא התאחדה עם משפחתה במפגש מרגש".

23:05 - ארגון זכויות אדם: הפיצוץ בבית החולים אל-האלי בעזה אירע בעקבות שיגור כושל
ארגון "משמר זכויות האדם" (HRW) קבע כי הפיצוץ בבית החולים אל-האלי בעזה ב-17 באוקטובר אירע בעקבות שיגור כושל שבוצע מהרצועה. "הפיצוץ שהרג ופצע אזרחים רבים בבית החולים בעזה נגרם מתחמושת שבה משתמשים בדרך כלל ארגונים חמושים פלסטיניים", מסר הארגון בהתבסס על תמונות וסרטונים, תמונות לוויין וריאיונות עם עדי ראייה ומומחים.

בהודעת "משמר זכויות האדם" צוין כי משרד הבריאות בעזה דיווח כי 471 בני אדם נהרגו בפיצוץ ו-342 נפצעו. הארגון לא הצליח לאשש את המספר, שהוא "גבוה משמעותית מהערכות אחרות ומציג יחס הרוג-פצוע גבוה בצורה יוצאת דופן שנראה לא פרופורציונלי לנזק הנראה באתר".

22:19 - מנהל סורוקה: "מצבה הגופני של אלמה אברהם ירוד וקשה, לא טופלה כראוי בשבי"
מנהל בית החולים סורוקה בבאר שבע שלומי קודש מסר הצהרה והתייחס למצבה של אלמה אברהם בת ה-84 ששוחררה היום משבי חמאס. "אלמה הגיעה לבית החולים במצב גופני ירוד וקשה", אמר קודש. "היא לצערי בסכנת חיים מטופלת במערך מציל החיים במחלקה לרפואה דחופה ותעבור ליחידה לטיפול נמרץ שם תמשיך לקבל טיפול מייצב במטרה לשפר את מצבה. מצבה מייצג תקופה ממושכת של אישה מבוגרת שככל הנראה לא טופלה בצורה שצריך והיעדר הטיפול גורם למחירים שאנחנו נאלצים להתמודד איתם".

22:15 - ביידן: "פתרון שתי מדינות הוא הדרך היחידה להבטיח את הביטחון לטווח הארוך"
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כתב בחשבון הטוויטר שלו: "פתרון שתי מדינות הוא הדרך היחידה להבטיח את הביטחון לטווח הארוך של העם הישראלי והפלסטיני כאחד, לוודא שישראלים ופלסטינים כאחד יוכלו לחיות במידות שוות של חופש וכבוד. לא נפסיק לעבוד למען מטרה זו".

21:58 - נתניהו שוחח עם ביידן: נקבל מתווה להארכת הפסקת האש בתמורה לשחרור 10 חטופים מדי יום
ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ואמר לו כי ישראל מוכנה להארכת הפסקת האש הזמנית בתמורה לשחרור 10 חטופים מדי יום. "החזרנו הערב עוד קבוצה של חטופים - ילדים ונשים, ואנחנו מתרגשים עד עומק ליבנו, העם כולו, כשרואים את האיחוד הזה של המשפחות", אמר נתניהו לאחר השיחה. "זה פשוט מרטיט את הנפש".

נתניהו אמר עוד: "דיברתי עכשיו עם הנשיא ביידן בהתרגשות רבה, כמובן גם על הילדה הקטנה אביגיל. איזה אושר לראות אותה איתנו. אבל מנגד, איזה צער שהיא חוזרת למציאות שאין לה הורים. אין לה הורים - אבל יש לה עם שלם שמחבק אותה ואנחנו נדאג לכל צרכיה. מעבר לזה אני רוצה להגיד - יש גם מתווה שאומר שאפשר לשחרר כל יום נוסף עוד עשרה. זה דבר מבורך".

"באותה נשימה, אמרתי גם לנשיא שבגמר המתווה אנחנו חוזרים בכל העוצמה לממש את היעדים שלנו: חיסול החמאס, להבטיח שעזה לא תחזור להיות מה שהיא הייתה וכמובן שחרור כל חטופינו", הוסיף נתניהו. "אחרי שהייתי היום בעזה ופגשתי את החיילים שלנו, את החיילים הגיבורים אמיצי הלב הללו, מילואימניקים וסדירים, עם אש בעיניים, אני משוכנע שנצליח במשימה הזאת - כי אין לנו ברירה אחרת".

21:32 - אחרי 51 יום בשבי חמאס: דפנה ואלה אליקים מקבלות חיבוק ראשון מאימא מעין
מעין צין התאחדה עם בנותיה דפנה ואלה אליקים ששוחררו משבי חמאס. "אחרי תקופה ארוכה שבה חייתי באי ודאות נוראית - הבנות שלי סוף סוף נמצאות איתי", מסרה. "אלו היו 51 ימים בהם חייתי בין ייאוש לתקווה, בין כאב לאופטימיות ואני שמחה שעכשיו אני נמצאת כאן איתן".

"הבנות חוזרות לסיטואציה חדשה ומורכבת, וכעת יש לנו תקופת החלמה שתידרש לה זמן", הדגישה צין. "יגיע הרגע להודות לכל מי שהיה סביבי ותמך , לכל מי שעזר לצעוק את צעקתי בארץ ובעולם. זו שמחה שמהולה בעצב. שמחה על הבנות שכאן ועצב על מי שעוד לא שב. הלב שלי לא יהיה שלם עד שכולם יחזרו לביתם בשלום".

מעיין צין עם בנותיה דפנה ואלה אליקים
מעיין צין עם בנותיה דפנה ואלה אליקים

21:29 - אימה של מיה רגב ששוחררה ושבנה איתי עדיין חטוף: "חזרה אבל הלב שלנו עדיין בעזה"
מירית רגב, אימה של מיה ששוחררה ושבנה איתי עדיין חטוף, אמרה כי "מיה חזרה אבל הלב שלנו עדיין בעזה עם איתי ושאר החטופים. אנחנו רוצים להודות לקבינט ולצה"ל על החלטת העסקה. לכם, אזרחי ישראל, תודה על התמיכה העצומה בנו ובמשפחת החטופים, שלא בחרנו בה. משפחה אוהבת ומכילה. צפיתי היום באזרחים שהיו באופקים ושמחו עם השבים הביתה. אתם שמחים ועצובים איתנו. אנחנו צריכים אתכם עד שהילדים, הנשים והגברים יחזרו הביתה".

21:13 - תיעוד מרגעי ההגעה ארצה של משפחת הרן-שהם: שושן הרן, עדי שהם וילדיה נווה ויהל בבסיס חצרים אתמול.

ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם
ההתאקלמות של משפחת הרן שהם

21:04 - נשקפת סכנה לחייה של אלמה בת ה-84 ששוחררה במצב קשה מהשבי
בית החולים סורוקה בבאר שבע עדכן כי נשקפת סכנה לחייה של אלמה אברהם, בת ה-84 ששוחררה מעזה והוטסה לבית החולים במצב קשה. בבית החולים ציינו כי מצבה הגופני ירוד ומצבה הקליני קשה.

20:40 - חמאס בהצהרה: מבקשים להאריך את ההפוגה מעבר ל-4 הימים שסוכמו
חמאס פרסם הצהרה רשמית שלפיה הוא "חותר להאריך את הפסקת האש מעבר לארבעת הימים ולדון בהגדלת מספר המשוחררים". ישראל מסכימה תמורת החזרת 10 חטופים לכל יום נוסף.

20:19 - דובר צה"ל: "אביגיל היא ההוכחה שהמלחמה בחמאס מוצדקת"
דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, אמר הערב עם שחרורם של 14 החטופים הישראלים: "היום שבו הביתה הגר, עופרי, יובל, אוריה, חן, אגם, גל, טל, דפנה, אלה, אלמה, אביבה, רון ואביגיל - יתומה מאב ואם, שהוריה נרצחו על ידי ארגון הטרור האכזרי חמאס. היא גיבורה וההוכחה שהמלחמה בחמאס היא מוצדקת כאין כמוה". הגרי עדכן כי "לאחר הערכה רפואית ראשונית, הגיעו השבים כרגע לבסיס חצרים ומשם לבתי החולים, שם מחכים להם משפחותיהם ויקיריהם".

דובר צה"ל אמר עוד: "צה"ל ממשיך להתכונן ולהיערך להמשך הלחימה. הרמטכ"ל הגיע היום לפיקוד הדרום ואישר תוכניות להמשך המלחמה. לפני מספר שבועות, עדכנתי על תקיפה משמעותיות שחמאס ניסה להסתיר את תוצאותיה. היום אפשר לאשר כי צה"ל ושב"כ חיסלו חמישה מחבלים בכירים של חמאס בעזה. כולם היו דמויות מפתח בארגון – שעסקו בליבת פעילות הטרור נגד אזרחי ישראל ושותפים מרכזיים לטבח שהיה ב-7 באוקטובר".

20:10 - חמאס ליווה את מסירת החטופים במפגן של חמושים
בניגוד לפעימות הקודמות, החטופים הוצאו אחר הצוהריים מלב העיר עזה בנוכחות ציבור עזתי ובמפגן כוח של מחבלים חמושים של הזרוע הצבאית של חמאס. בישראל מעריכים כי המשוחררים היום הוחזקו בצפון רצועת עזה ולא בדרומה. הגעת החטופים מצפון הרצועה היא עדות לתפקוד של חמאס באזור.

העברת החטופים בעיר עזה
החטופים מוצאים מהעיר עזה במפגן של מחבלי חמאס

20:00 - התפרצות שמחה באופקים: מאות תושבים מלווים את שיירת המשוחררים בכפיים ובדגלי ישראל
מאות מתושבי אופקים מלווים בכפיים ובדגלים את שיירת החטופים המשוחררים בדרכה לבסיס חצרים. החטופים מנופפים להם בחזרה.

14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל (צילום: אילן לורנצי)
המשוחררים מנופפים לשלום לתושבים שמריעים להם | צילום: אילן לורנצי
מקבלים את פניהם של 14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל
מקבלים את פניהם של 14 החטופים באופקים
מקבלים את פניהם של 14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל
מקבלים את פניהם של 14 החטופים באופקים
מקבלים את פניהם של 14 חטופים ישראלים
מקבלים את פניהם של 14 החטופים באופקים

19:56 - שב"ס: שחררנו 39 אסירים ביטחוניים
שירות בתי הסוהר (שב"ס) מסר כי במהלך הערב שוחררו 39 אסירים ביטחוניים מבתי הסוהר גלבוע, קציעות, נפחא, רמון, דמון, מגידו ועופר, בליווי של לוחמי יחידת נחשון של שב"ס ובסיוע המשטרה. כלל האסירים שוחררו מבית הסוהר עופר ובית המעצר ירושלים, למעט אסיר תושב עזה ששוחרר במעבר כרם שלום.

19:30 - רון קריבוי, הישראלי בעל האזרחות הרוסית, הועבר לישראל יחד עם המשוחררים הזרים
יחידה מובחרת של צה"ל וכוח של שב"כ מלווים בשטח ישראל ארבעה חטופים, בהם רון קריבוי, הישראלי בעל האזרחות הרוסית, ושלושה תאילנדים הנמצאים במעבר כרם שלום. הם יפונו במסוק לבתי החולים.

רון קריבוי בישראל
רון קריבוי בדרך לישראל

19:23 - 13 חטופים כבר בשטח ישראל, ישראלי נוסף הועבר דרך רפיח
דובר צה"ל מסר כי 12 מהחטופים השבים ארצה נמצאים בדרכם לבסיס חצרים, משם ימריאו לאחר הערכה ראשונית של מצבם הרפואי לבתי החולים ויתאחדו עם בני משפחותיהם. חטופה נוספת, בת 84, פונתה במצב קשה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. במקביל, נציגי הצלב האדום העבירו דרך מעבר רפיח למצרים ארבעה חטופים, בהם חטוף ישראלי ושלושה חטופים בעלי אזרחות זרה. נציגי צה"ל מלווים את משפחותיהם בבתי החולים ומעבירים להם עדכונים שוטפים.

19:10 - תמונות ראשונות מהשחרור: אלה ודפנה אליקים, ואביגיל עידו ברכבים של הצלב האדום

אביגיל עידן בישראל
אביגיל עידן ברכב של הצלב האדום
14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל
החטופים ברכבים של הצלב האדום
14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל
החטופים ברכבים של הצלב האדום
14 חטופים ישראלים נמצאים בישראל
החטופים ברכבים של הצלב האדום
נאום ביידן (צילום: רויטרס)
נאום ביידן | צילום: רויטרס
14 המשוחררים - השמות והתמונות, פעימה שלישית
14 המשוחררים - השמות והתמונות, פעימה שלישית
שר הביטחון, גלנט (צילום: אלעד מלכה)
"מסיגים את חיזבאללה מהחזית". גלנט | צילום: אלעד מלכה

19:05 - ביידן בהצהרה: הלוואי שהייתי שם בשחרור של אביגיל
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשא הצהרה לאחר הפעימה השלישית של שחרור החטופים ובירך על שחרורה של אביגיל עידן בת ה-4, שמחזיקה באזרחות אמריקנית: "היא חופשיה והיא בישראל. היא הייתה בטראומה נוראית - אימה ואביה נרצחו לנגד עיניה". עוד הוא הוסיף: "הלוואי שהייתי שם בשחרור של אביגיל. לא ראיתי עדיין תמונה שלה. אני לא יודע מה מצבה, רק שהיא בטוחה בישראל".

ביידן אמר עוד: "אנחנו מצפים שאמריקנים נוספים ישוחררו מהשבי. נעשה הכול כדי שכל החטופים יחזרו. אני רוצה לראות הפוגה כל עוד חטופים ממשיכים להשתחרר. אנחנו פועלים לכך ששחרור החטופים לא ייפסק, ושחמאס לא ישלוט בעזה".

18:43 - הסב שכלתו ונכדיו שוחררו מהשבי: "זו סערת רגשות מוחלטת"
שמואל ברודץ, שכלתו ושלושה מנכדיו שוחררו משבי חמאס, אמר לחדשות 12: "הוקל לי, זו סערת רגשות מוחלטת. אני אפגוש אותם בהמשך הערב. אני לא רוצה להיות בהסתערות הראשונה. אני מקווה שאוכל להשקיע את אותו המאמץ עד שהחטוף האחרון יחזור. אני שמח מאוד אבל מרגיש מחויבות גדולה לשאר המשפחות. מדינת ישראל לא צריכה להרפות עד שאחרון החטופים יחזור, כולל חיילי צה"ל".

18:35 - צה"ל ושב"כ מעדכנים: 13 מהחטופים נמצאים בישראל, 4 נוספים במעבר רפיח
דובר צה"ל ודוברות השב"כ מסרו כי 13 חטופים השבים ארצה מלווים על ידי כוח צה"ל ונמצאים בשטח ישראל. יחידה מובחרת של צה"ל וכוח של השב"כ מלווים בשטח ישראל את 12 החטופים השבים ארצה לבסיס חצרים. אזרחית נוספת נחתה בבית החולים. במקביל, ארבעה חטופים נוספים בדרכם למעבר רפיח. אלה סיפוריהם של החטופים ששוחררו

18:33 - אחת החטופות ששוחררו פונתה במסוק לסורוקה, מצבה קשה
מצבה של אחת החטופות ששוחררו משבי חמאס קשה. היא הוטסה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

18:23 - החטופים ששוחררו היום הועברו לידי צה"ל
דובר צה"ל מסר כי נציגי הצלב האדום העבירו 12 חטופים השבים ארצה לידי כוח צה"ל ושב"כ סמוך לגדר הגבול במרכז רצועת עזה. לאחר מכן הם יעשו את דרכם לבסיס חצרים. חטופה אחת נוספת ששבה ארצה פונתה באופן מוסק ישירות לבית החולים. במקביל, ארבעה חטופים שבים ארצה דרך מעבר רפיח למצרים, משם יעשו דרכם לנקודת המפגש עם כוחותינו בשטח ישראל. נציגי צה"ל מעדכנים את משפחות החטופים באופן שוטף.

18:16 - החטופים בדרך לישראל: אביגיל בת ה-4, משפחת ברודץ, והאחיות אליקים
תשעה ילדים, ארבע נשים וגבר אחד הועברו לצלב האדום אחרי 51 יום בשבי חמאס. לפי הרשימה שהועברה לישראל, בפעימה השלישית משתחררים אביגיל עידן, בת הארבע שהתייתמה מהוריה במתקפה. שני אחיה מחכים לה ויחגגו איתה את יום הולדתה הארבע שחל ביום שישי האחרון; הגר ברודץ ושלושת ילדיה, שיזכו להתאחד עם האב אביחי; אלה ודפנה אליקים, שאביהן נרצח ופשיטת המחבלים על ביתם תועדה בפייסבוק בידי המחבלים; חן גולדשטיין אלמוג ושלושת ילדיה, שאיבדו במתקפה את האחות הגדולה ים ואת אב המשפחה נדב; אלמה אברהם שנחטפה מנחל עוז; וגם אביבה סיגל שנחטפה יחד עם בעלה קית' מכפר עזה. בעלה יישאר בשבי.

בשפיים נערכים לשחרור
מפוני כפר עזה מחכים להגעת החטופים

18:00 - גלנט בצפון: משנים את המצב, מסיגים את חיזבאללה מהחזית
שר הביטחון יואב גלנט קיים היום הערכת מצב באוגדה 210, סמוך להר דב, יחד עם מפקד הגיס המטכל"י האלוף דוד זיני, מפקד האוגדה תא"ל ציון רצון ומפקדי החטיבות באוגדה. שר הביטחון קיבל סקירה על פעילות הכוחות בגזרה המזרחית של גבול הלבנון ובגבול סוריה, להגנת המרחב, סיכול חוליות ירי וגביית מחיר מחיזבאללה וארגוני הטרור הנוספים.

הרמטכ"ל הרצי הלוי (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל הרצי הלוי אישר תוכניות להמשך הלחימה | צילום: דובר צה"ל

"הלוחמים מבצעים עבודה מצוינת", ציין גלנט. "התוצאה היא פגיעה והריגה של יותר מ-100 מחבלי חיזבאללה, השמדה של עשרות רבות של עמדות תצפית, מחסנים, בונקרים ומפקדות, והסגה של כוחות חיזבאללה מהחזית, אחורה אל עומק השטח. נתרגם את ההישגים הצבאיים ואת הסגת חיזבאללה מהחזית למצב שיאפשר את החזרת תושבי הצפון בתנאים אחרים מכפי שפתחנו את המערכה".

גלנט אמר עוד: "ביקרתי אתמול את הכוחות ברצועת עזה, בעומק השטח, כדי ללמוד את תמונת המצב ולראות את התוצאות של פעולת חיילי צה"ל. יש על מי לסמוך, הכוחות דרוכים, איתנים, נחושים, הביאו הישגים מצוינים, ההישגים האלה של הכוח המתמרן, הם שאפשרו את המהלך שיוצר את התנאים להחזרת החטופים בימים האחרונים".

"ביחד עם זה, הכוחות מתארגנים ונערכים", המשיך שר הביטחון. "בסוף השבוע האחרון הנחתי את צה"ל להיערך לחזרה ללחימה בעוצמה גבוהה. אנחנו נחזור להילחם ולהכות את החמאס ברגע שתיגמר ההפוגה הזמנית שמיועדת להחזרת חטופים. *אנחנו נכונים לעשות את המשימה הזאת ונדע כיצד להמשיך לפעול עד לריסוק מוחלט של ארגון החמאס והחזרת חטופים אל ביתם".

17:52 - דריכות בשפיים לפני זיהוי המשוחררים: מפוני כפר עזה מחכים להגעת החטופים

נתניהו בעזה (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)
רה"מ נתניהו בתוך רצועת עזה | צילום: אבי אוחיון, לע"מ

17:51 - הרמטכ"ל אישר תוכניות להמשך הלחימה אחרי ההפוגה
הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, קיים הערכת מצב בפיקוד הדרום ואישר תוכניות להמשך הלחימה בסיום ההפוגה עם מפקד פיקוד הדרום, האלוף ירון פינקלמן. כך מסר דובר צה"ל.

שחרור החטופים, אמש
החטופים בדרך לשטח ישראל, אמש

17:40 - צה"ל מאשר: 17 חטופים הועברו לצלב האדום - 14 מהם ישראלים ועוד 3 זרים
דובר צה"ל אישר כי 14 אזרחים ישראלים ושלושה בעלי אזרחות זרה הועברו לידי הצלב האדום בעזה. 

17:26 - רה"מ נתניהו נכנס לתוך רצועת עזה: "ממשיכים עד הניצחון"
ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום ברצועת עזה, שם קיבל סקירות ביטחוניות, שוחח עם המפקדים והלוחמים וביקר באחת המנהרות שנחשפו. "אנחנו פה ברצועה עם הלוחמים הגיבורים שלנו. אנחנו עושים כל מאמץ להחזיר את חטופינו, ובסופו של דבר נחזיר את כולם", אמר נתניהו. "יש לנו שלושה יעדים למלחמה הזאת: לחסל את חמאס, להחזיר את כל חטופינו ולהבטיח שעזה לא תחזור להיות איום למדינת ישראל".

חנה פרי משתחררת הביתה
חנה פרי משוחררת מבית החולים

"אני פה להגיד לחברים כאן, ללוחמים כאן, שאומרים לי את אותם הדברים, ואני חוזר ואומר את זה לכם, אזרחי ישראל: אנחנו ממשיכים עד הסוף - עד הניצחון", המשיך נתניהו. "שום דבר לא יעצור אותנו, ואנחנו משוכנעים שיש לנו את הכוח, את העוצמה, את הרצון והנחישות להשיג את כל יעדי המלחמה, וכך נעשה".

תקיפה מיוחסת לישראל בנמל התעופה בדמשק
עשן מיתמר באזור דמשק

17:15 - גורם ישראלי: בשעה זו מתבצעת החבירה של 14 החטופים לצלב האדום
14 הישראלים שמשוחררים היום משבי חמאס במסגרת הפעימה השלישית של עסקת החטופים מועברים לצלב האדום. בין המשוחררים, תשעה ילדים, ארבע נשים וגבר ישראלי עם אזרחות רוסית. מלבדם, ישוחררו שלושה עובדים זרים.

17:08 - תיעוד חדש משחרור החטופים בפעימה השנייה; חנה פרי שוחררה מבית החולים
יממה לאחר חזרת 17 החטופים (ארבעה מהם זרים) משבי חמאס, פורסמה תמונה חדשה מדרכם ממעבר רפיח במצרים לשטח ישראל.

הילה רותם שושני ורעיה רותם
הילה רותם שושני ואימה, רעיה רותם

במקביל, חנה פרי מקיבוץ ניר עוז, ששוחררה שלשום משבי חמאס בפעימה הראשונה, שוחררה מבית החולים וולפסון בחולון. מנכ"לית בית החולים ד"ר ענת אנגל אמרה כי "אלה רגעים של שמחה והתרגשות המהולים בכאב ותקווה לשובם של כל החטופים והחטופות. הצוותים הנהדרים שלנו טיפלו בה במקצועיות וברגישות ואין ספק שחנה מייצגת את החוסן של עם ישראל. אני מייחלת לרגעים נוספים כאלה".

16:56 - גורם ישראלי: תחילת השחרור של 13 החטופים צפוי בקרוב
גורם ישראלי אמר כי הפעימה שלישית של שחרור החטופים צפויה להתרחש בקרוב. "כרגע אין תקלות ועיכובים", ציין הגורם.

16:35 - ארה"ב מאשרת: הצלב האדום אמור לבקר את החטופים ולהעביר מידע עד מחר
היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן ג'ייק סאליבן אישר פעמיים שקיים בהסכם סעיף שלפיו הצלב האדום אמור לבקר את החטופים שיישארו בעזה ולהעביר מידע על מצבם עד מחר. הוא הוסיף כי הוא "מקווה שיעמדו בכך, אבל לא יודעים. מקווים שקטאר ומצרים יוודאו שזה הכיוון".

16:25 - לפני הפעימה השלישית: חמאס הודיע רשמית ששחרר חטוף ישראלי עם אזרחות רוסית
חמאס הודיע רשמית ששחרר חטוף ישראלי בעל אזרחות רוסית לבקשת נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מעבר ל-13 החטופים שישוחררו היום בפעימה השלישית. זהותו טרם פורסמה. סוכנות הידיעות TASS ציטטה את הודעה שגרירות ישראל ברוסיה שלפיה "בני משפחה של חטופים רוסים בעזה הגיעו למוסקבה". לכתבה המלאה

16:21 - הבית הלבן: ביידן אמור לשוחח עם נתניהו במהלך היום
היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן ג'ייק סאליבן אמר לרשת NBC האמריקנית כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ישוחח הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לראות אם ניתן להאריך את הפסקת האש הזמנית, אחרי ששוחח אתמול עם אמיר קטאר. במקביל, קבינט המלחמה יכונס הערב.

סאליבן נשאל בריאיון ל-CNN אם הנשיא יתמוך בהמשך הלחימה של צה"ל בעזה כשייפסק שחרור החטופים. סאליבן ענה שביידן תומך בזכותה של ישראל להגן על עצמה והדגיש כי "זה נעשה תוך הבחנה בין אזרחים לטרוריסטים ומתן אפשרות לאזרחים לקבלת סיוע הומניטרי".

16:12 - בסוריה מדווחים: ישראל תקפה בנמל התעופה הבין-לאומי בדמשק
כלי תקשורת בסוריה דיווחו על "תקיפה ישראלית" בנמל התעופה הבין-לאומי בדמשק. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם ציין כי אתרי היעד בדמשק שייכים למיליציות איראניות. לפי דיווח בעיתון אל-וטן שמזוהה עם שלטון אסד, הטיסות הנכנסות לסוריה הועברו לנמלי התעופה בחלב ובלטקיה.

דניאל אלוני ואמליה אלוני חוזרות לביתן ביבנה
מתוך התיעוד: דניאל ואמיליה אלוני מגיעות ליבנה

16:00 - חברה בבעלות ישראלית נתפסה מול תימן
חמושים השתלטו על ספינה בבעלות ישראלית באזור מפרץ עדן שבים הערבי, כך אמר גורם במשרד ההגנה האמריקני. מכלית הנפט הקטנה מנוהלת על ידי זודיאק מריטיים בבעלות אייל עופר, חברת ספנות בין-לאומית שבסיסה בלונדון. התקרית באה לאחר תפיסת ספינת משא הקשורה לישראל על ידי המורדים החות'ים בתימן, בעלי בריתה של איראן, בדרום הים האדום בשבוע שעבר.

15:31 - משפחות החטופים שישוחררו קיבלו הודעה: היערכו ליציאה לבתי החולים
גורמים ישראליים אומרים כי ישנה "אופטימיות זהירה" לגבי יישום הפעימה השלישית היום כחלק מעסקת החטופים. "המשא ומתן לקראת שחרור החטופים בפעימה השלישית מתקדם לקראת ביצוע", אמרו. במקביל, משפחות 13 החטופים שצפויים להשתחרר קיבלו הודעה להיערך ליציאה לבתי החולים.

באל-ערביה דיווחו שמצרים כבר קיבלה את שמות 13 החטופים הישראלים שצפויים להשתחרר היום, ושמות של 39 אסירים ביטחוניים פלסטינים שישוחררו מבתי הכלא הישראליים.  

בתוך כך, בוול סטריט ז'ורנל האמריקני מדווחים כי אם הפעימה השלישית כחלק מעסקת החטופים היום תתנהל כמתוכנן, צפוי להתחיל מו"מ על הארכת הפסקת האש בארבעה ימים נוספים, בתמורה לשחרור חטופים נוספים - כ-10 חטופים בכל יום. בכך יגדל מספר המשוחררים בעוד כ-50-40, מלבד ה-50 שמשתחררים כחלק מההסכם הראשוני. 

14:24 - הילה רותם שושני: "אימא הייתה איתי בשבי, יומיים לפני השחרור הפרידו בינינו"
הילה רותם שושני בת ה-13 ששוחררה אתמול מהשבי במסגרת פעימת השחרור השנייה, שוחררה ללא אימה רעיה. כעת מתברר שהילה סיפרה למשפחתה אחרי השחרור: "אימא הייתה איתי כל תקופת השבי. החמאס הפריד בינינו יומיים לפני השחרור. מצבה של אימא היה טוב. היינו יחד עם אמילי. חמאס הודיע לנו שיש הפסקת אש ושמשחררים אותנו".

פוטין (צילום: reuters)
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין | צילום: reuters

יאיר רותם, דודה של הילה, אמר: "הילה מספרת לנו שהייתה עם אימא רעיה. עד לפני יומיים היא הייתה איתה ומצבה של רעיה היה תקין".

מוקדם יותר דווח כי בישראל טוענים שחמאס לא הפר את ההסכם בכך שלא שחרר את רעיה, אימה של הילה, משום שלדבריו, עד כה "הארגון לא מצא את האם". חמאס הציע לשחרר במקום זאת נשים מבוגרות, אבל ישראל בחרה לשחרר את הילדה. מלבדה שוחררה לבדה גם מיה רגב, שנחטפה יחד עם אחיה בן ה-18 איתי. גם לגביו חמאס טען שהם לא מוצאים אותו. לכתבה המלאה - לחצו כאן

14:13 - צפו: אמיליה ודניאל אלוני התקבלו בהתרגשות ביבנה
האם והבת שנחטפו ב-7 באוקטובר ושוחררו ביום שישי האחרון משבי חמאס, חזרו היום (ראשון) לעיר שבה הן גרות. תושבי העיר חיכו להן עם דגלי ישראל, והריעו בהתרגשות רבה כשחלפו לידם עם רכבן. בתיעוד ניתן לראות את דניאל ואמיליה בתוך הרכב כשהן מחייכות ומודות לתושבים. צפו בתיעוד:

מפקד החטיבה הצפונית, אחמד ע׳נדור חוסל
אחמד ע'נדור, מפקד החטיבה הצפונית שחוסל

 

13:40 - בצלב האדום מבהירים: "אין אינדיקציה לכך שלא יתבצע היום שחרור חטופים"
הצלב האדום הוציא הודעת הבהרה שלפיה הדברים שאמר בכיר הארגון ל"סקיי ניוז" הבריטי "בשום אופן לא מהווים אינדיקציה לכך שהפעימה השלישית לא תקרה היום". הם הוסיפו: "כל ההכנות לשלב הבא של שחרור החטופים ממשיכות כמתוכנן". 

מוקדם יותר, בכיר בארגון ההצלה הבין-לאומי אמר ל"סקיי ניוז" הבריטי כי הוא לא בטוח שייצא לפועל שלב הפעימה השלישית של עסקת החטופים שבמסגרתה צפויים להשתחרר 13 חטופים ישראלים לצד 39 אסירים פלסטינים. גורם ישראלי הבהיר זמן קצר לאחר ההתבטאות: "לא ידוע על שום עיכוב בעסקה". ייתכן שהבכיר בצלב האדום ביקש להסתייג מלהבטיח שהשחרור יתבצע היום לאור הקשיים שקרו אתמול, אך לא כיוון את דבריו למידע ספציפי או התפתחות מהיום.

מוקדם יותר פרסמנו כי גורמים בישראל מעריכים כי המכשולים היום עלולים להיות גבוהים ובעייתיים עוד יותר מאלה שהיו בשחרור אתמול. המשבר אתמול נגרם בשל פער בין מה שהסכימה לו ישראל ובין מה שהבין חמאס שיקבל, במיוחד ביחס לשאלה אחת: מספר משאיות הסיוע לצפון הרצועה. מכיוון שישראל לא מתכוונת לחרוג ממה שהתחייבה לו בהסכם, צפוי יום מתוח וארוך. 

13:09 - לבקשת פוטין: חמאס צפוי לשחרר היום ישראלי בעל אזרחות רוסית
חמאס צפוי לשחרר היום ישראלי בעל אזרחות רוסית לבקשת הנשיא פוטין, כך לפי שני גורמים בישראל. ככל הידוע, השחרור הזה צפוי לקרות עוד לפני שחרור 13 הישראלים במסגרת הפעימה השלישית. נזכיר כי רוסיה פועלת בציר משלה מול חמאס, כולל משלחת בכירי חמאס בראשות מוסא אבו מרזוק שהגיעה למוסקבה, וקיבלה מידי הרוסים 8 שמות של ישראלים בעלי אזרחות רוסית שפוטין מבקש מחמאס לשחרר. 

5 מיליון שקלים שתפס צה״ל מתחילת הכניסה הקרקעית לעז (צילום: אגף דוברות וקשרי ציבור במשרד הביטחון)
צה"ל תפס 5 מיליון שקלים מתחילת הכניסה הקרקעית לעזה | צילום: אגף דוברות וקשרי ציבור במשרד הביטחון

12:41 - ישראל הכניסה 200 משאיות עם סיוע הומניטרי לרצועה
במתפ"ש (מתאם פעולות הממשלה בשטחים) הודיעו כי כחלק מעסקת החטופים, 200 משאיות עם סיוע הומניטרי נכנסו היום לארגוני הסיוע הבין-לאומיים הפועלים ברצועת עזה, דרך מעבר רפיח. במתפ"ש ציינו כי המשאיות הוכנסו לאחר בידוק ביטחוני במעבר ניצנה ו"באישור הדרג המדיני, במסגרת ההפוגה ומתווה שחרור החטופים שסוכמו עם ארה"ב בתיווך קטאר ומצרים".

הרמטכ"ל הרצי הלוי (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל הלוי עם לוחמים | צילום: דובר צה"ל

עוד הודיע המתפ"ש כי מתוך השיירה, עשרות משאיות סיוע ושישה אמבולנסים נכנסו למרחב צפון הרצועה ולמחסות שטרם התפנו. "העברתן מתבצעת באישור ישראל דרך המעבר ההומניטרי", ציינו. "משאיות הסיוע ההומניטרי מכילות מזון, מים, ציוד למחסות ואספקה רפואית בלבד". 

11:54 - חמאס מאשר: ראש המערך הרקטי ומפקד החטיבה הצפונית - חוסלו
חמאס הודיע רשמית כי חוסלו ארבעה בכירי הארגון, ככל הנראה בתחילת החודש, בהם מפקד החטיבה הצפונית אחמד ע׳נדור ומפקד המערך הרקטי איימן סיאם. שני הנוספים שחוסלו באותה תקיפה - ואא'ל רג'ב וראפת סלמאן, בכירים בזרוע הצבאית. האישור הזה של חמאס בא אחרי שדובר צה"ל דניאל הגרי הודיע לפני שבוע כי הצבא תקף שני מתחמים תת-קרקעיים שבהם שהו מפקדים בכירים בחמאס, בהם איימן סיאם ואחמד ע׳נדור.

משפחת אביגדורי, שרון ונעם אביגדורי
משפחת אביגדורי: מימין לשמאל - האב חן, האם שרון, הבת נועם והבן עומר

מכיוון שבצה"ל לא ידעו להוכיח עד כה שהשניים נהרגו, מבחינת הצבא הם הוגדרו עד היום "מנותקי קשר". עוד הוסיף הגרי בהצהרה ההיא כי במתחם נוסף שהותקף גם הוא, הסתתרו ראש ממשלת חמאס ברצועה עיסאם אל-דעאליס, ורוחי מושתהא המקורב למנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר. לגביהם חמאס לא מסר הודעה כלשהי. לכתבה המלאה - לחצו כאן

11:17 - 5 מיליון שקלים שאותרו ברצועה הועברו למשרד הביטחון
משרד הביטחון הודיע כי מתחילת הכניסה הקרקעית נתפסו 5 מיליון שקלים ברצועה. הכספים נמצאו בין היתר במעוזי חמאס ובבתים של מבוקשים, שבהם הייתה פעילות של חמאס. בנוסף אותר כסף עיראקי, דינר ירדני ודולרים. במשרד ציינו כי הכספים הועברו לאגף הכספים במשרד הביטחון ויופקדו בקופת המדינה. 

11:09 - תאילנד: 18 אזרחים תאילנדים עדיין מוחזקים בעזה
משרד החוץ של תאילנד מסר כי לפי המידע שבידיהם ישנם עוד 18 חטופים תאילנדים שעדיין מוחזקים בידי חמאס ברצועה. זאת לאחר שבפעימה השנייה הלילה שוחררו ארבעה אזרחים מתאילנד, ובלילה לפני כן שוחררו עשרה. מדובר במספר גבוה יותר מהכתוב ברשימות החטופים. ההערכה שחלק מהמשוחררים עבדו בישראל ללא אישור מהממשלה - ועל כן כלל לא נכללו ברשימות.

10:00 - הרמטכ"ל: "הצלחנו ליצור תנאים לשחרור חטופים ראשון" 
הרמטכ"ל הרצי הלוי באיגרת לחיילי צה״ל ומפקדיו: "צה"ל ולוחמיו נלחמים בעוז ושומרים על חיי אנשינו ועל ערכי צה"ל. הצלחנו ליצור תנאים למתווה המדיני לשחרור ראשון של ילדים ואימהות. עם השלמת המהלך נשוב להילחם במלוא הנחישות, להמשך שחרור החטופים ועד לפירוקו של חמאס".

אמילי הנד בת ה9 יחד עם משפחתה לראשונה
אמילי הנד והילה רותם שושני עם בני משפחתן

 

09:39 - בישראל מעריכים: גם היום עלולים להיות מכשולים בשחרור החטופים
גורמים בישראל מעריכים כי המכשולים היום עלולים להיות גבוהים ובעייתיים עוד יותר מאלה שהיו בשחרור אתמול. המשבר אתמול נגרם בשל פער בין מה שהסכימה לו ישראל ובין מה שהבין חמאס שיקבל, במיוחד ביחס לשאלה אחת: מספר משאיות הסיוע לצפון הרצועה. מכיוון שישראל לא מתכוונת לחרוג ממה שהתחייבה לו בהסכם, צפוי יום מתוח וארוך.

בניגוד לפרסומים, סיפור הפרדת המשפחות לא היווה הפרה של העסקה מכיוונו של חמאס, בשל העובדה שחמאס טוען שעד כה לא מוצא את רעיה, אימה של הילה רותם-שושני, ואת איתי רגב, אחיה בן ה-18 של מיה רגב. חמאס הציע לשחרר במקום זאת נשים קשישות, אך ישראל בחרה לשחרר את הילדה. לכתבה המלאה - לחצו כאן 

09:31 - תמונות ראשונות: חטופות ששוחררו הלילה עם בני משפחתן
משפחת אביגדורי
: חן אביגדורי ובנו עומר התאחדו בבית החולים שיבא תל השומר עם בנות משפחתן - הבת נועם והאם שרון, שהוחזקו בשבי חמאס 50 ימים. שרון בת ה-52 נחטפה יחד עם נעם בת ה-12, בעת שהיו בביקור משפחתי בבארי, שם התגורר הדוד שלה אבשלום הרן. אבשלום נרצח. אשתו שושן הרן נחטפה עם בתה עדי, בעלה טל וילדיהם נווה ויהל. שושן, עדי, נווה ויהל שוחררו גם הן. 

המפגש הראשוני בין אמילי הנד לאביה (צילום: דובר צה"ל)
אמילי הנד במפגש מרגש עם אביה בבית החולים | צילום: דובר צה"ל

אמילי הנד והילה רותם שושני: תמונות ראשונות שהגיעו הלילה מבית החולים שיבא תל-השומר מראות גם את המפגשים הראשונים של אמילי הנד בת ה-9 עם אביה. אביה בתחילה התבשר כי נרצחה ורק בהמשך התברר שנחטפה. הם תועדו מתחבקים בבית החולים. הילה רותם שושני, שאימה רעיה נותרה בשבי, תועדה מתחבקת עם דודה.

הילה רותם המפגש הראשוני (צילום: דובר צה"ל)
הילה רותם-שושני מתחבקת עם דודה | צילום: דובר צה"ל
החטופים ששבו היום מן השבי בעזה
החטופים ששבו מהשבי בעזה בפעימה השנייה
מיה רגב
מיה רגב, ברגע השחרור מהשבי

8 ילדים, 3 אימהות וסבתא: אלה 13 המשוחררים בפעימה ה-2 

איתי ומיה רגב
מיה רגב יחד עם אחיה איתי, שנחטף לעזה

09:12 - העדויות מהשבי של המשוחררים מהפעימה הראשונה
חלק מהנשים המבוגרות מניר עוז שהשתחררו ביום שישי הספיקו לספר לקרוביהן מעט ממה שעבר עליהן בשבי. הן סיפרו שלא עברו עינויים או התעללות, אך נתנו להן מעט מוצרי מזון והן היו צריכות לבשל לעצמן ולילדים האחרים יחד עם יתר החטופים.

עומר שם טוב
עומר שם טוב, נחטף מהמסיבה לאחר שהגיע אליה יחד עם איתי ומיה רגב

עוד הן סיפרו כי בשבועיים האחרונים אזלו המוצרים, הם נאלצו להסתפק במנות אורז מועטות והיו רעבים מאוד. בת דודתו של קרן מונדר, מרב מור רביב, סיפרה: "היו ימים שלא הייתה אספקה אז הם אכלו רק פיתות. לא עינו אותם, אבל היו ימים שבקושי היה להם אוכל, בימים האחרונים אכלו רק מעט מאוד אורז". לכתבה המלאה - לחצו כאן 

08:10 - מיה רגב, ששוחררה הלילה, תעבור ניתוח בסורוקה
מיה רגב, בת 21 מהרצליה, נחטפה מהמסיבה ברעים - והיא אחת מהמשוחררים בפעימה השנייה. בסרטון שפרסם חמאס מרגע השחרור מהשבי, היא נראית מתהלכת על קביים כשאחת מרגליה עם תחבושות ומועברת לאמבולנס. עם הגעתה לישראל, היא פונתה לבית החולים סורוקה.

משאיות סיוע בדרכן לעזה
משאיות סיוע הומניטרי בדרכן לעזה

ל-N12 נודע כי רגב צפויה לעבור ניתוח ברגלה במהלך היום, וכי מצבה בינוני ולא נשקפת סכנה לחייה. בבית החולים סורוקה מסרו כי "היא תקבל טיפול רפואי ונפשי, וכל צורך אחר שיעלה". בני משפחתה פגשו אותה בבית החולים. נזכיר כי אחיה איתי רגב בן ה-18 וחברם עומר שם-טוב, שהיו איתה במסיבה, עדיין חטופים בשבי חמאס. מיה היא היחידה עד כה מהצעירים שנחטפו מהמסיבה ששבה במסגרת עסקת החטופים. לכתבה המלאה - לחצו כאן

07:20 - 12 מהמשוחררים אמש העבירו את הלילה בשיבא: "אימי השבי ניכרים עליהם" 
פרופ' איתי פסח, מומחה לרפואת ילדים בבית החולים שיבא, סיפר הבוקר על הלילה שהעבירו 12 מהחטופים ששוחררו בפעימה השנייה משבי חמאס. "הם יישארו פה כל זמן שיצטרכו", אמר אך הבהיר שמצבם הגופני טוב וכי הם לא זקוקים לטיפול רפואי דחוף. הוא הוסיף ש"אימי השבי ניכרים עליהם".  

05:24 - למרות ה"משחקים" של חמאס - הסיוע ההומניטרי נמשך
61 משאיות סיוע הומניטרי נכנסו לצפון רצועת עזה וסיפקו מזון, מים ואספקת ציוד רפואי לתושבים. לפי האו"ם, מדובר במספר המשאיות הגדול ביותר שהגיע לצפון מאז פרוץ המלחמה. כמו כן, צוין כי 129 אלף ליטרים של דלק עברו עד כה לעזה.

מיה רגב
מיה רגב פונתה לבית החולים סורוקה, מצבה יציב

04:43 - משרד החוץ הקטארי: "מקווים שהפסקת האש תיצור מומנטום להסכמים נוספים" 
בדוחא מקווים שהפסקת האש בין ישראל לחמאס תוארך מעבר לארבעה ימים - כך לפי דובר משרד החוץ הקטארי. בריאיון שקיים מאג'ד אל-אנסארי ב-CNN הדגיש: "אנו מקווים שהמומנטום של שחרורי החטופים והפסקת האש לארבעה ימים יאפשר לנו להאריך את ההפוגה ולהגיע לסיכומים נוספים". 

03:00 - אחרי עיכוב של שעות: התקבלה רשימת החטופים שישוחררו בפעימה השלישית
לאחר יום מורט עצבים שהסתיים בשחרור החטופים בפעימה השנייה: ישראל קיבלה את רשימת החטופים שצפויים להשתחרר היום (ראשון) בפעימה השלישית. משפחות החטופים מעודכנות בשעה זו.

_OBJ

02:24 - פורסמו שמותיהם של 4 התאילנדים ששוחררו: "מצבם הבריאותי טוב"
ראש ממשלת תאילנד, סרטה תוויסין, בירך על שחרורם של 4 אזרחי תאילנד משבי חמאס: נאטהפון אונקאו, חומקריט חומבואה, אנוצ'ה אנגקו ומני ג'ירחאט. תוויסין אמר כי "מהבדיקה הגופנית הראשונית עולה כי כולם בריאים ואף לא אחד נזקק לטיפול רפואי דחוף". 

01:55 - ראש ממשלת אירלנד בציוץ בלתי נתפס: "ילדה תמימה הלכה לאיבוד - ונמצאה"
אחרי 50 ימים בשבי חמאס, ראש ממשלת אירלנד התייחס לשחרור אמילי הנד שנחטפה, אלא שטען כי הילדה רק "הלכה לאיבוד". "זהו יום של שמחה עבור אמילי הנד ומשפחתה", כתב ליאו ורדקר בציוץ בלתי נתפס. "ילדה תמימה שהלכה לאיבוד ועכשיו נמצאה וחזרה".

איילון לוי, דובר מערך ההסברה לתקשורת הזרה, מתח ביקורת: "אמילי הנד לא 'הלכה לאיבוד', היא נחטפה באכזריות על ידי חוליות המוות שטבחו בשכניה. היא לא 'נמצאה'. חמאס ידע היכן היא כל הזמן והחזיק אותה בציניות כבת ערובה. חמאס לא ענה לתפילותיך, הוא ענה ללחץ הצבאי של ישראל".

01:26 - לקראת הפעימה השלישית: ישראל מקשיחה עמדות מול חמאס
החטופים הגיעו לארץ בשתי דקות לחצות - ובישראל לא ראו בעין יפה את העיכוב של חמאס ו"המשחקים" של ארגון הטרור. במערכת הביטחון לא מוכנים שהדבר יחזור על עצמו ונערכים להקשיח עמדות מול חמאס לקראת השחרור הצפוי מחר.

נדגיש כי בישראל גם זועמים על כך שחמאס הפר את ההסכם ופיצל בין אימהות וילדים, למרות שסוכם כי אין לעשות זאת. כך עשה כששחרר את הילה רותם, אך הותיר את אימה רעיה בשבי. בישראל מקווים שרעיה רותם תשחורר כבר בפעימה הבאה.  

_OBJ

01:15 - למרות "מריחת הזמן" של חמאס: שר ההגנה האמריקני טוען כי יש להגדיל את הסיוע ההומניטרי 
הפנטגון מעדכן: שר הגנה האמריקאי לוייד אוסטין שוחח עם שר הביטחון גלנט. השר בירך את מקבילו על שובם של החטופים והדגיש את חשיבות התפקיד שממלאות ישראל, קטאר ומצרים ביישום ההסכם וטען כי הסיוע ההומניטרי צריך לגדול.

01:00 - יהודה ושומרון: הפלסטינים חוגגים את שחרור המחבלים
כוחות מג"ב איו"ש פועלים כדי למנוע מהפלסטינים לחגוג את שחרור המחבלים. צפו בתיעוד ממעבר ביתוניא. במקביל, המחבלים ששוחררו זכו לקבלת פנים חגיגית באל-בירה, במפגן של חמאס שכלל חגיגות שמחה וקריאות הלל לארגון הטרור.

_OBJ

 

00:37 - שירות בתי הסוהר מעדכן: 39 אסירים ביטחוניים שוחררו
לאחר הפעימה השנייה של העסקה, שוחררו 39 אסירות בטחוניות ואסירים בטחוניים משלושה בתי סוהר -דמון, מגידו ועופר. במקביל, כוחות מג"ב באיו"ש פועלים כדי למנוע מהפלסטינים לחגוג את שחרור המחבלים.

00:30 - מיה רגב בת ה-21, ששוחררה בלי אחיה, הוטסה לטיפול רפואי דחוף בבית החולים סורוקה
מיה רגב בת ה-21, הראשונה מבין חטופות המסיבה ששוחררו, הוטסה לבית החולים סורוקה. מיה תעבור שם הליך רפואי דחוף. היא אינה בסכנת חיים אך נזקקת לטיפול רפואי, ובשל כך שוחררה מטעמים הומניטריים. אחיה איתי נותר בשבי וגם בן זוגה עומר שם טוב.

_OBJ

00:23 - שר החוץ של אירלנד על שחרורה של אמילי הנד: "מאושרים"
שר החוץ של אירלנד מפרסם הודעה בעקבות שחרורה של אמילי הנד, בעלת אזרחות כפולה: "מאושרים לשמוע על שחרורה של אמילי, ואיחודה עם משפחתה". הוא מספר שנפגש עם אביה תום לפני ביקורו בישראל בשבוע שעבר. "מודה למתווכים שהובילו לשחרור ומסיים בקריאה לשחרור כל החטופים מיידי וללא תנאים", הוסיף.

_OBJ 

23:58 - צה"ל מעדכן: החטופים הישראלים הגיעו לשטח ישראל
יחידה מובחרת של צה״ל וכוח של השב"כ מלווים כעת בשטח ישראל את החטופים השבים ארצה. לאחר שיעברו הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, הכוחות ילוו את השבים עד להגעתם לחיק משפחותיהם בבתי החולים.

"מפקדי צה"ל וחייליו מצדיעים ומחבקים את החטופים השבים עם חזרתם הביתה. נמשיך לפעול יחד עם גופי מערכת הביטחון להחזרתם של כל החטופות והחטופים", נכתב בהודעת דובר צה"ל.