החטופים ששבו מהשבי בעזה
החטופים ששוחררו

13 חטופים נוספים משתחררים. הפעימה השנייה של עסקת החטופים יצאה לדרך. היא כוללת 13 ילדים, אימהות, צעירה וסבתא. 12 מהחטופים ברשימה נחטפו מקיבוץ בארי ואחת מהחטופות השתתפה במסיבה ברעים. הילה רותם שושני שוחררה ללא אימה שנחטפה יחד איתה. אמילי הנד, חברתה שהתארחה אצלה ונחשבה למתה במשך כמה שבועות - שוחררה גם היא.

מיה רגב, שהשתתפה במסיבה ברעים, השתחררה ללא אחיה הקטן איתי בן ה-18. נועם ועלמה אור השתחררו ללא אביהם שנחטף איתם - אימם נרצחה. שירי ובתה נוגה וייס שוחררו כשעדיין לא ברור מה עלה בגורל אבי המשפחה הנעדר.

חן אביגדורי, בעלה של שרון ואביה של נעם סיפר הערב כשהחלו להגיע התמונות ממעבר הגבול: "ראיתי אותן בטלוויזיה והן נראות בסדר והכל נראה ממש מוחשי ועכשיו אסע לביה"ח לפגוש אותן. זו הקלה מטורפת. פה נגמר החלק שלי בסיפור אבל המאבק לא נגמר".

במטה המשפחות ובקיבוץ בארי מסרו עם שחרור 13 החטופים כי הם שמחים ונרגשים, אך יחד עם זאת מציינים: שלושה ילדים משתי משפחות מקיבוץ בארי נקרעו מההורה היחיד שנותר להם. "חמאס הפר ברגל גסה את ההסכם והפריד בין אם לביתה", אמרו. "הילה חוזרת הביתה ללא אימה רעיה שנותרה מאחור בשבי חמאס".

עמית שלוי יו"ר קיבוץ בארי, הוסיף: "התחושה היום היא של שמחה גדולה מהולה בצפייה לשובם של כל החטופים. נמשיך לדרוש מקבינט המלחמה לעמוד בשתי מטרות המלחמה - החזרת החטופים כולם הביתה עד האחרון שבהם, ונטרול איום החמאס. מכאן והלאה, אנו דורשים שקט ושלווה. שילמנו יותר מדי".

 

הילה רותם-שושני - נחטפה מבארי

הילה בת ה-13 נחטפה יחד עם אמה רעיה וחברתה אמילי הנד, שהתארחה אצלה. בסביבות השעה 11:00, רמי, אביה של הילה, עוד דיבר עם רעיה שאמרה לו שהן מסתתרות בממ"ד מפני המחבלים, לאחר מכן נותק הקשר והטלפון שלה היה כבוי. רעיה והילה שהו בממ"ד עם אמילי. את הטלפונים שלהן איכנו בעזה. בשלב מסוים נתקלה המשפחה בסרטון של נשים שנלקחות על עגלה לרצועה, וזיהתה שם את רעיה והילה. לעת עתה, לא ברור מדוע רעיה לא שבה עם הילה מהשבי. 

הילה רותם שושני ורעיה רותם
הילה רותם שושניואימה, רעיה - הילה משתחררת

אמילי הנד - נחטפה מבארי 

אמילי בת התשע נחשבה במשך שבועות כמי שנרצחה במתקפה על קיבוץ בארי, אך בהמשך הצטברו הוכחות לפיהן סבירות גבוהה שהיא חטופה. אמילי הלכה לישון בשישי בערב אצל חברתה הילה רותם-שושני ונחטפה יחד איתה ועם אמה רעיה רותם. בשבת כשהתחילו האזעקות תומס, אביה, לא הצליח ליצור קשר עם רעיה. אמה של אמילי מתה לפני כמה שנים מסרטן. 

כשהיה ברור שאמילי נרצחה, האב אמר בריאיון שהוא שמח שלא מתעללים בה בעזה. ב-31/10 המשפחה קיבלה פתאום הודעה חדשה, הפעם מקצין קישור על כך שאמילי בעצם חטופה.

אמילי הנד ואביה מקיבוץ בארי
אמילי הנד ואביה. הוא היה בטוח שנרצחה

אמילי אוהבת מאוד את הזמרת ביונסה ואוהבת לרקוד ולשיר. ב-17.11 בני משפחתה ציינו את יום הולדתה התשיעי, בלעדיה.

מיה רגב - תושבת הרצליה, נחטפה מהמסיבה ברעים

מיה בת ה-21 נחטפה מהמסיבה ברעים יחד עם אחיה הקטן, איתי בן ה-18. ביום שישי בערב הם חזרו מטיול של 3 שבועות עם המשפחה במקסיקו ומיד המשיכו למסיבה, יחד עם חברם עומר שם טוב שנחטף גם הוא. מיה התקשרה לאביה ואמרה לו "יורים עליי, יורים עליי, זהו אני מתה". בהמשך זיהתה המשפחה את איתי ואת עומר בסרטון של חמאס כשהם יחד על טנדר. בהמשך הודיעו למשפחה שגם מיה חטופה. מיה כבר קנתה כרטיס טיסה לדרום אמריקה בדצמבר. תכננה לטייל עם אימא שלה במזרח הרחוק וללמוד באוניברסיטה. 

מיה רגב
מיה רגב. אחיה איתי נשאר מאחור

אחיה של מיה נותר לעת עתה בשבי, למרות שהוא עומד בקריטריונים לשחרור. 

נועם ועלמה אור - נחטפו מקיבוץ בארי

נועם בן ה-17 ואחותו עלמה בת ה-13.5 נחטפו יחד עם אביהם דרור ובן דודם ליאם, בן ה-18. אמם יונת, בעלת מותג עיצוב רהיטים מוכר - נרצחה במתקפה. אחיהם הגדול יהלי שלא שהה בבית, ניצל. אביהם דרור, אינו עומד בקריטריונים לשחרור ולכן נשאר בשבי. נועם ועלמה חוזרים לישראל יתומים מאם, וכשאביהם בשבי חמאס. גם בן דודם ליאם, העומד בקריטריונים לשחרור לא נכלל בפעימה הזאת.

נועם ועלמה אור
נועם ועלמה אור. אמם נרצחה, אביהם נשאר בשבי

שירי ונוגה וייס - נחטפו מקיבוץ בארי

שירי בת ה-56 ובתה נוגה בת ה-17 נחטפו יחד מהממ"ד בביתן בבארי. אב המשפחה, אילן, נעדר וייתכן שגופתו נחטפה. שירי ונוגה בת ה-17 היו בבית בעת המתקפה. אילן, חבר בצוות החירום של הקיבוץ יצא להילחם. כשנכנסו המחבלים לבית, נוגה התחבאה מתחת למיטה, ודיווחה בקבוצת הוואטסאפ המשפחתית שאימה נחטפת. אחרי ששירי נחטפה המחבלים הציתו את הבית, ונוגה בעצת אחותה הגדולה ברחה דרך חלון הממ"ד והתחבאה מאחורי שיח. ב-11:30 שלחה הודעה שמחבל מתקרב ומאז ניתק הקשר גם איתה. הבנות מיטל ומעיין מחכות לשובן של אחותן ואימן.

שירי ונגה וייס
שירי ונוגה וייס. אב המשפחה עדיין נעדר

משפחות אביגדורי וקיפניס

המשפחה הגדולה התכנסה לחגוג את שמחת תורה בביתם של שושן ואבשלום הרן בקיבוץ בארי, הם לא דמיינו שכך זה יסתיים. 13 בני משפחה נכנסו לממ"דים באותו בוקר, ארבעה נרצחו, 9 נחטפו. הבית והממ"ד שבו שהו בני המשפחה נמצא שרוף, אחרי שהמחבלים הציתו אותו.

שתי בנות משפחה שנחטפו מנחל עוז, שוחררו זמן קצר לאחר המתקפה - נטלי ויהודית רענן. השאר נותרו בשבי. עכשיו הנשים משתחררות, חטוף אחד יישאר מאחור - טל שוהם, שיופרד מאשתו, עדי וילדיו נווה ויהל.  

המשפחה שנותרה מאחור נפרדה כבר מאבשלום הרן שנרצח וכן מאחותה של שושן, לילך קיפניס ומבעלה אביתר קיפניס שנרצחו גם הם. גם המטפל של אביתר, פול וינסנט קסטלוי - נרצח. 

שרון ונעם אביגדורי - נחטפו מבארי

שרון בת ה-52 נחטפה יחד עם בתה, נעם בת ה-12, בעת שהיו בביקור משפחתי בבארי, שם התגורר הדוד שלה אבשלום הרן. אבשלום נרצח. אשתו שושן הרן נחטפה עם בתה עדי, בעלה טל וילדיהם נווה ויהל. שושן, עדי, נווה ויהל שוחררו גם הן. 

שרון היא מטפלת רגשית שעובדת עם ילדים על הרצף האוטיסטי באמצעות דרמה. בנוסף היא מדריכה מטפלים ומשמשת גם כמדריכת הורים לילדים על הרצף האוטיסטי. שרון אוהבת אדם ובעלי חיים.

שרון ונעם אביגדורי
שרון ונעם אביגדורי. אבא חן מחכה בבית

נעם אמורה לחגוג בת מצווה בקרוב. היא חניכה בתנועת הצופים, ילדה מלאת אנרגיה וכריזמה, דואגת תמיד לאחרים ומתנדבת איפה שרק יכולה.

בבית בהוד השרון מחכים להן אבא חן ובן נוסף.

שושן הרן - נחטפה מבארי

ד"ר שושן הרן, בת ה-67, היא אמה של עדי שוהם, שהתארחה אצלה יחד עם בעלה ושני ילדיהם. כולם נחטפו. מלבד עדי, לשושן שני ילדים נוספים. בעלה אבשלום נרצח, אחותה לילך קיפניס ובעלה אביתר נרצחו. גם המטפל של אביתר פול וינסנט קסטלוי, נרצח. 

שושן הרן
שושן הרן. בעלה נרצח, תחזור עם ביתה ונכדיה


ד"ר הרן היא מומחית לביוטכנולוגיה ולמדעי הצמח והקימה את עמותת "פייר פלאנט", המסייעת לחקלאים באפריקה להגדיל את היבולים שלהם, ומחלצת מיליוני אנשים, בהם גם מוסלמים, ממעגל העוני.
שושן משתחררת יחד עם בתה עדי ונכדיה הקטנים, נווה ויהל. אב המשפחה טל שוהם - יישאר בשבי משום שאינו עומד בקריטריונים לשחרור.

עדי, יהל ונווה שוהם - נחטפו מבארי

בני משפחת שוהם ממעלה צביה בגליל, הגיעו לחגוג את שמחת תורה בקיבוץ בארי אצל הסבתא - שושן הרן. עדי, בת ה-30, טל בעלה בן 30 גם כן והילדים - נווה בן השמונה ויהל בת השלוש. כולם נחטפו מהבית בבוקר יום שבת הארור. אבא של עדי, אבשלום, נרצח. דודתה לילך קיפניס ובעלה אביתר קיפניס, נרצחו יחד עם המטפל של אביתר - פול וינסנט קסטלוי. הממ"ד שבו שהו 8 מבני המשפחה נמצא שרוף.

עדי שהם, נוה שהם ויהל שהם
עדי, נווה ויהל. טל האבא יישאר מאחור


עדי, יהל ונווה חוזרים יחד עם סבתא שושן. אב המשפחה, טל - לא יחזור איתם, משום שאינו עומד בקריטריונים לשחרור מהשבי לעת עתה.

נווה אוהב לשחק כדורגל, להירגע על השטיח עם לגו, או לאפות עוגיות עם אימא - עכשיו הוא יזכה לחזור להכין ולאכול כמה עוגיות שירצה.