עדכונים שוטפים

23:41 - פיקוד המרכז של צבא ארה"ב במזרח התיכון הודיע שהצוללת הגרעינית "אוהיו" נכנסה לתחום אחריותו.

23:05 - לשכת ראש הממשלה: "רה"מ נתניהו שוחח עם נשיאת הצלב האדום מיריאנה ספוליריק ודרש שהצלב האדום ידרוש שחרור מיידי של החטופים הישראלים כפי שהחוק הבין-לאומי מחייב. כמו כן דרש שהצלב האדום יעמוד על זכותו לבקר מיד את כל החטופים כדי לוודא את שלומם ובריאותם". 

23:04 - דיווח על מתקפה נוספת של המיליציות הפרו-איראניות בעיראק נגד הכוחות האמריקניים, הפעם - בבסיס עין אל-אסד.

22:44 - נתניהו: "חמאס פתח במלחמה נגדנו כי הוא רוצה להרוג את כולנו ולא בגלל שום ויכוח בתוכנו. חמאס טעה - ולכן יחוסל. רק יחד ננצח". גנץ ענה: "יחד, כל החברה הישראלית, ננצח".

22:17 - דיווח בניו יורק טיימס: ראש ה-CIA ביל ברנס מבקר בישראל ובמדינות המזרח התיכון במטרה לדון במלחמה עם חמאס, בשיתוף פעולה מודיעיני ובמשא ומתן לשחרור החטופים.

22:10 - 75 משאיות של סיוע הומניטרי נכנסו לרצועת עזה במהלך היום דרך מעבר רפיח והן כללו מזון, מים וציוד רפואי.

22:01 - מטח נוסף מדרום הרצועה למרכז, לשפלה וליישובים בדרום.

21:58 - המטח לקריית שמונה: בית נפגע ישירות. אדם שהיה בבית התמגן במקלט ולא נפגע.

נפילה בקריית שמונה

21:39 - מספר נפילות אותרו בשיגורים האחרונים לקריית שמונה. ממד"א נמסר שלא דווח על נפגעים. חיזבאללה קיבל את האחריות לירי.

21:28 - אזעקה נוספת בקריית שמונה, כשעתיים לאחר המטח האחרון לעיר. הפרטים בבדיקה.

21:14 - בצל דבריו של השר עמיחי אליהו מעוצמה יהודית, ראש הממשלה נתניהו רצה לפטר אותו ופנה בעניין לשר איתמר בן גביר. השניים שוחחו אבל בן גביר לא היה מוכן לזה, טען שפיטורים של אליהו הם דבר מוגזם, והוסיף שצריך לעסוק בהשמדת חמאס ולא בחינוך שרים. נתניהו החליט לוותר. לכתבה המלאה

21:06 - רה"מ נתניהו סבור: "בעתיד יש לבחון את הקשר בין הסרבנות להשפעה על סינוואר". לכתבה המלאה

20:57 - ראש ממשלת עיראק א-סודאני בפגישה עם שר החוץ של ארה"ב בלינקן, בבגדאד: "אנחנו מגנים את התוקפנות הציונית בעזה ודורשים הפסקת אש מיידית ואת פתיחת המעברים, כדי למנוע אסון הומניטרי".

20:41 - דיווחים על תקיפות נרחבות ברצועת עזה.

תקיפות ישראל בעזה
תקיפות ישראל בעזה
תקיפות ישראל בעזה
תקיפות ישראל בעזה

20:37 - דיווח בלבנון: ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הנייה יבקר בביירות בימים הקרובים "כדי לעקוב אחר תיק האסירים".

20:35 - אותרו רסיסי רקטה בפתח תקווה, אין נפגעים.

20:14 - קצינים בכירים פנו לתושבים בעוטף בצל מחדל 7 באוקטובר, ואמרו להם: "אנחנו מקווים למות בשדה הקרב בעזה, כי אנחנו מתביישים שהפקרנו אתכם. גם ככה אנחנו מתים מבושה. לפחות נמות בניסיון להגן עליכם כמו שצריך ולהחזיר לכם את הביטחון, אנחנו מבטיחים לכם שאנחנו ננצח במלחמה". לכתבה ב"מהדורה המרכזית"

20:10 - הרמטכ"ל הרצי הלוי בפיקוד הצפון: "מוכנים בכל רגע לעבור למתקפה בצפון".

הרמטכ"ל קיים הערכת מצב היום באוגדה 210 בפיקוד הצפו (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל קיים הערכת מצב היום באוגדה 210 בפיקוד הצפון | צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל קיים הערכת מצב היום באוגדה 210 בפיקוד הצפו (צילום: דובר צה"ל)
הרמטכ"ל קיים הערכת מצב היום באוגדה 210 בפיקוד הצפון | צילום: דובר צה"ל

 

20:05 - גורם מדיני: "צה"ל ייערך אחרת לפריצת הגבול ולא רק לחדירה של חוליות ליישובים. חיזבאללה לא יכול עכשיו לפרוץ את הגבול בגלל ההיערכות והמוכנות של כוחותינו. האירוע של כיבוש הצפון ירד".

20:01 - אזעקות בגוש דן, בתל אביב וביישובים בשרון. כ-6 עד 8 רקטות נורו.

20:00 - גורם מדיני: "לא הייתה הצעה לשחרור אזרחים זרים, גם אם תהיה הפסקת אש תמורת החזרת החטופים, היא תהיה זמנית וישראל תמשיך לפעול למיטוט החמאס. ההתיישבות בצפון תוכל לחזור בעקבות היקף ועוצמת הניצחון על חמאס". 

19:35 - כמה רקטות אותרו בקריית שמונה, חלקן יורטו. אין נפגעים.

פגיעת רקטה בקריית שמונה
פגיעת רקטה בקריית שמונה

19:22 - אזרח ישראלי נהרג מירי נ"ט מלבנון. דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אזרח ישראלי נהרג היום מירי נ"ט של חיזבאללה. ארגון הטרור ממשיך לערער את הביטחון בגבול הצפון ותוקף את תושבי הצפון, ללא הבחנה, תוך סיכון היציבות בדרום לבנון".

19:20 - השר בני גנץ בסיור בדרום: "מול אויב שהופך בתי חולים לבתי מחסה לראשי הטרור, מול מי שחוטף ילדים, והופך גני שעשועים למחסני אמל"ח, אנחנו צריכים הפעלת אש – ולא הפסקת אש. רק לחימה רציפה, מקצועית ונחושה תביא לשחרור החטופים, שינוי מציאות, לביטחון בכל הגבולות, ותתרום למאמץ להשבת הבנות והבנים הביתה. אנחנו מרחיבים את הלחימה ומפעילים את כל העוצמה. האינטרס של העולם החופשי ושל ישראל - חד הוא. השמדת האיום, ויציבות במזרח התיכון כולו".

19:13 - אזעקות בנתיבות ובסביבה.

19:12 - אזעקות בקריית שמונה, במטולה וביישובים נוספים באצבע הגליל.

19:00 - כוחות אוגדה 36 של צה"ל תקפו מטרות והתייצבו על חוף הים בעזה.

18:59 - שר הביטחון גלנט: "המסר הברור שאני מעביר לקהילה הבין-לאומית - לא תהיה הפוגה באש ללא השבת חטופים. אנחנו בוחנים כל כיוון שיקדם את השבת החטופים. כל מערכת הביטחון רואה בנושא כבעל חשיבות עליונה, ובאופן אישי - אין רגע בדיונים הביטחוניים ובקבלת ההחלטות שאני לא חושב עליכם ועל יקירכם". 

18:57 - שר הביטחון גלנט נפגש עם משפחות החטופים: "אנחנו מרכזים מאמצים מבצעיים, מודיעיניים ומדיניים במאמץ להשבת החטופים. החמאס סופג מכות קשות בשדה הקרב, וינסה להכאיב לנו בלוחמה פסיכולוגית במקומות הכי רגישים וכואבים. החמאס הוא ארגון רצחני, חסר אנושיות, הוא לא רוצה להטיב את מצב האזרחים בעזה. הלחץ הצבאי עליו משרת גם את המאמצים להחזרת החטופים".

18:48 - אזעקות הופעלו בשדרות וביישובי העוטף.

18:40 - צה"ל תוקף "תקיפות חסרות תקדים" בצפון הרצועה ומסביב לעיר עזה, כך על פי דיווחים פלסטיניים. 

18:35 - דיווחים בעזה: נותקה רשת האינטרנט בכל הרצועה. חברת התקשורת הפלסטינית פאלטל טענה כי הופסקו לחלוטין כל שירותי התקשורת והאינטרנט ברצועת עזה, בעקבות ניתוק של הקווים הראשיים שחוברו בעבר בידי הצד הישראלי.

18:12 - רה"מ נתניהו: "לסינואר לא אכפת מהעם שלו והוא מתנהג כמו היטלר קטן בבונקר. העם שלו מעניין אותו כקליפת השום". 

18:01 - הנחיות פיקוד העורף עודכנו: הוסרה הגבלה על קיום לימודים ביישובי השרון - וכעת אין תלות במרחב מוגן.

17:45 - צה"ל חיסל באמצעות כטב"ם 3 מחבלים בשטח לבנון סמוך לקיבוץ יפתח, אחרי שזוהו כמי שנערכים לבצע ירי לעבר ישראל.

17:42 - זוהתה גופתה של רות פרץ ז"ל, נערה עם צרכים מיוחדים שנרצחה בטבח במסיבה ברעים.

אריק פרץ ובתו רות שנרצחו במסיבה ברעים
אריק פרץ ובתו רות שנרצחו במסיבה ברעים
  

17:28 - רכב נפגע מהירי ליישובי העוטף - אין נפגעים.

17:20 - אזעקות בעוטף.

פגיעה ישירה ברכב (צילום: לפי סעיף 27 א')
פגיעה ישירה ברכב | צילום: לפי סעיף 27 א'

17:06 - דובר צה"ל: כוחות צה"ל איתרו עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושת ברצועת עזה, יחד עם מעבדה לייצור חומרי נפץ והשמידו אותה. בפעילות אותרו, נשקים מסוג קלאצ'ניקוב ותת-מקלע, מחסניות, רימונים, מטענים, אמצעי מיגון, רחפנים חמושים וטילי RPG. חלק מאמצעי הלחימה הושמדו וחלקם הובאו ארצה לצרכי מחקר.

צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה | צילום: דובר צה"ל

 

17:05 - ראש האופוזיציה יאיר לפיד במטה משפחות החטופים: "הייתי בשבוע שעבר אצל ראש הממשלה. אמרתי לו שהאופוזיציה תיתן גיבוי לכל צעד, לכל עסקה, מרחיקת לכת ככל שתהיה. העיקר שהחטופים יחזרו. אנחנו לא נגיד שהיינו מנהלים את זה יותר טוב. אנחנו לא נגיד שהמחיר יקר מדי".

16:58 - צבע אדום בעוטף.

צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה | צילום: דובר צה"ל
צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
צה"ל איתר עשרות רובים, רחפני נפץ ותחמושות ברצועה | צילום: דובר צה"ל

 

16:53 - לשכת מנהיג איראן מאשרת כי ח'אמנהאי נפגש בטהראן עם בכיר חמאס איסמעיל הנייה. התמונה שפרסמה לשכת מנהיג איראן אינה חדשה, אלא מחודש יוני.

16:51 - אזעקות בבאר שבע ובחצרים.

16:42 - הותר לפרסום כי נקבע מותו של הרב נערן חיים אשחר שנפצע בשבוע שעבר אנוש בתאונת הטנק שבה נהרג ינון פליישמן.

16:34 - בעקבות דבריה של חה"כ ח'טיב יאסין, הנהגת רע"ם הודיעה לה שאין לה מקום ברשימתה לכנסת ודרשה ממנה להתפטר מיד

16:21 - ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס חיל האוויר רמון: "לא תהיה הפסקת אש בלי החזרת חטופינו, אנחנו אומרים את זה גם לאויבינו וגם לידידינו. נמשיך עד שננצח אותם".

16:10 - דובר צה"ל חשף בפני התקשורת כי צה"ל פועל לפינוי אוכלוסייה אזרחית בתוך הימנעות מפגיעה בבלתי מעורבים באמצעות כרוזים, שיחות טלפון, הודעות SMS והודעות מוקלטות. עוד הציג דובר צה"ל תיעוד של השימוש הציני של מחבלי החמאס בבתי החולים בעזה ובו נראית תשתית תת-קרקעית בבית החולים שיח' אחמד שמתחברת לתשתית תת-קרקע של חמאס. בתיעוד אחר הציג דובר צה"ל כיצד בנה חמאס תשתית טרור בבית החולים האינדונזי ברצועה - החל משנת 2010 ועד ל-2023. 

 

כך חמאס משתמש בבתי חולים בעזה למטרות צבאיות (צילום: דובר צה"ל)
כך חמאס משתמש בבתי חולים בעזה למטרות צבאיות | צילום: דובר צה"ל

16:03 - דובר צה"ל: "חמאס שיגר רקטות במרחק של 75 מטרים בלבד מבית חולים בעזה".

16:00 - צבע אדום בשדרות, איבים, ניר עם.

15:50 - דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, הציג עדויות לשימוש של חמאס במתקנים רפואיים למטרות טרור. "אנחנו במלחמה עם חמאס, לא עם האוכלוסייה האזרחית בעזה", אמר. "אמרנו לאזרחים העזתים להתרחק מאזורי הלחימה לאזור בטוח. חמאס חוסם את המעברים ועוצר את העזתים מלנוע דרומה".

בית החולים האינדונזי 2023 (צילום: דובר צה"ל)
בית החולים האינדונזי 2023 | צילום: דובר צה"ל

15:44 - חה"כ אימאן ח'טיב-יאסין (רע"ם) עוררה סערה לאחר שהכחישה את זוועות הטבח ב-7 באוקטובר. "לא שחטו תינוקות, לפחות ממה שהיה בסרט, ולא אנסו נשים", אמרה בריאיון בערוץ כנסת. "אם זה היה זה מביש אבל אי אפשר להתעלם ממה שהיה לפני וממה שהיה אחרי". כשנשאלה אם צפתה בסרט שהוקרן לח"כים, השיבה: "לא יכולה לצפות, אני שמעתי ממקור ראשון". לכתבה המלאה

15:31 - משרד החוץ הסעודי גינה בחריפות את ההתבטאות של השר עמיחי אליהו שאמר הבוקר כי הפצצת עזה באטום "זו דרך אחת". "הצהרות מסוג זה מבטאות את חדירת הקיצוניות והאכזריות בקרב חברי הממשלה הישראלית", נכתב בהצהרה. עוד נטען כי העובדה שלא פוטר מבטאת "זלזול בסטנדרטים ובערכים המוסריים, הדתיים והמשפטיים של הממשלה הישראלית".

15:03 - אזעקות בעוטף עזה.

14:20 - לפחות פצוע אחד מפגיעה ישירה של טיל נ"ט ברכב במרחב יפתח סמוך לגבול הצפון. כוחות הצלה גדולים הוזעקו לאזור והכבישים הסמוכים נסגרו.

13:57 - אזעקה בגליל המערבי.

13:50 - דיווח בסוכנות הידיעות הטורקית אנדולו, מפי מקורות רשמיים ברשות הפלסטינית: הרשות מסרבת לקבל את כספי הסילוקין מישראל - לאחר קיזוז הכספים שמיועדים לעזה מכספי המיסים. נטען ש"הוחלט שלא לקבל את כספי המיסים שלא במלואם, כי קיזוז הכספים שמגיעים לעזה - משמע חיזוק ההפרדה בין הגדה לעזה. ההחלטה עומדת בעינה, אלא אם ישראל תחזור בה מהקיזוז".

13:15 - מאות הפגינו למען שחרור החטופים בלונדון.

13:10 - שר ההגנה של איראן: המלצנו לאמריקנים להפסיק מיד לתמוך בישראל ובמלחמה, ולא הם יספגו אבדות כבדות.

12:56 - אזעקה בנתיבות, במד"א עדכנו כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

12:45 - המתיחות בגבול הצפון: כיפת ברזל יירטה כטב"ם שהתקרב לישראל משטח לבנון. בצה"ל מסרו כי כלי הטיס החשוד לא נכנס לשטח האווירי של ישראל ויורט בעומק לבנון על ידי לוחמי ההגנה האווירית. מוקדם יותר, אזעקות הופעלו בגליל העליון - טיל נ"ט נורה לעבר כוח צה"ל באזור אביבים, אין נפגעים. במרחב ראש הנקרה - צה"ל תקף חוליית מחבלים שניסתה לבצע ירי לעבר ישראל. חיזבאללה: 60 פעילים נהרגו.

12:30 - משגרי רקטות בגני שעשועים ובסמוך לבריכות ילדים: כוחות צה"ל ממשיכים לחשוף את ניצול האוכלוסייה ברצועת עזה לצרכי הטרור של ארגון חמאס. במהלך הלחימה והתמרון הקרקעי חשפו הכוחות משגרי רקטות סמוך לבריכת ילדים ובורות של משגרי רקטות בגן שעשועים ישן בתוך עזה. מצה"ל נמסר: "זוהי הוכחה נוספת לשימוש הבלתי פוסק של ארגון הטרור חמאס באוכלוסייה אזרחית כמגן אנושי".

כוחות צה"ל חשפו משגרי רקטות בגני שעשועים (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל חשפו משגרי רקטות בגני שעשועים ובסמוך לבריכות ילדים | צילום: דובר צה"ל

12:13 - הותר לפרסום: לוחם סיירת הנח"ל, יהונתן מימון, נפל ברצועת עזה.

סמל יהונתן מימון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
סמל יהונתן מימון, נפל בקרב בצפון רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

12:05 - פעילות צה"ל נגד ארגון הטרור חמאס גם ביהודה ושומרון נמשכת: במהלך הלילה נעצרו 36 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון, לאחר חילופי אש באבו דיס נהרג המחבל נביל חליה.

11:50 - יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נפגש עם שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ברמאללה.

אבו מאזן ואנתוני בלינקן
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ושר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן

11:48 - אזעקות בגליל העליון: התרעות הופעלו באביבים וביראון סמוך לגבול לבנון. צה"ל הפיל כטב"מ של חיזבאללה ותקף חוליית מחבלים שהתכוונה לפתוח באש משטח לבנון.

11:30 - מאז תחילת המלחמה הוצאו עשרות אלפים לחל"ת שלא מרצון. מנתוני הביטוח הלאומי עולה כי מעל 65 אלף אזרחים הגישו בקשה לקבלת דמי אבטלה.

11:00 - דיווח בעיתון אל-ערבי אל-ג'דיד הפרו-קטארי: משלחת ביטחונית ישראלית, ביקרה ביום רביעי בקהיר ונפגשה עם גורמים במודיעין המצרי הכללי, בראשות האלוף עבאס כאמל. על פי הדיווח, התנהלו שם דיונים נרחבים על המצב ברצועת עזה ובעניין התיווך - לשחרור החטופים הישראלים והזרים שמוחזקים בידי חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

צוין כי המשלחת הישראלית, בראשות מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן - פעלה ליצירת פתרון שיבטיח הכנסת כמויות מוגבלות של דלק, כדי לענות על צורכי בתי החולים בעזה - מבלי שהן יזלגו לחמאס ולארגוני הטרור.

יותר מ-40 אמבולנסים נערכים במעבר רפיח
אמבולנסים במעבר רפיח במהלך ימי הלחימה האחרונים

על פי הדיווח, כמה מדינות הגישו הצעות לקבלת מספר רב של פצועים עזתיים לטיפול בחו"ל בימים הקרובים, כאשר דיוני המשלחת הישראלית כללו גם הסדרים עם מצרים לגבי קבלת בתי חולים צפים בחוף המצרי ליד סיני ומעבר רפיח.

10:50 - בארגון הטרור חמאס הגיבו על ההתבטאות של שר המורשת עמיחי אליהו: "משקפת את הטרור חסר התקדים שמנהיגה הממשלה בישראל ומהווה סכנה לכל האזור והעולם".

10:40 - צבע אדום בעוטף עזה.

10:30 - באר שבע ואשדוד נכנסות למתווה הפיצויים המלא: שר האוצר סמוטריץ' החליט כי שתי הערים ייכנסו למתווה הפיצויים לבעלי העסקים, לאחר שטווח המתווה הורחב עד לקו ה-40 ק"מ. ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי: "בשורה חשובה שמחזקת את החוסן של התושבים. תושבי אשדוד ובעלי העסקים חייבים לקבל פיצוי על הנזקים שנגרמים להם כתוצאה מהמלחמה".

פצועה קשה בפגיעה ישירה באשדוד (צילום: לפי סעיף 27 א')
פגיעה ישירה באשדוד במהלך המלחמה | צילום: לפי סעיף 27 א'

09:55 - האזעקה בצפון: מיירט שוגר לעבר מטרה חשודה. בשלב הזה לא ברור אם מדובר בכטב"מ או בזיהוי שווא.

09:50 - חברי הפרלמנטים בעולם יוזמנו לצפות בסרטון הזוועות של החמאס. שר החוץ אלי כהן הנחה את נציגויות ישראל בעולם להקרין את הסרט, שמביא תיעוד קשה וגרפי של מעשי הטבח של חמאס בנשים, ילדים ובמשפחות שלמות, בשיתוף פעולה עם דובר צה''ל. בין הנציגויות המרכזיות שכבר הקרינו את הסרט: וושינגטון, ברלין, לונדון וטוקיו.

09:32 - אזעקה במתת שבגליל העליון. זמן קצר לאחר ההתרעה עדכנו במד"א כי לא התקבלו קריאות על נפילות או נפגעים.

09:15 - תיעוד של עזה לאחר תקיפות צה"ל נגד מטרות חמאס. דובר צה"ל עדכן הבוקר כי מאז תחילת התמרון הקרקעי הותקפו מעל 2,500 מטרות טרור ברצועה.

09:05 - על רקע תקיפות המיליציות הפרו-איראניות נגד האמריקנים באזור ולאחר שיחת טלפון אתמול בין שרי החוץ של איראן ועיראק, ראש הממשלה העיראקי יגיע מחר לביקור בטהראן.

08:25 - גם צ'אד הודיעה: בעקבות המלחמה - מחזירים להתייעצות את הממונה על היחסים בשגרירות בישראל.

08:15 - הקרבות ברצועה נמשכים: צה"ל תקף מעל 2,500 מטרות מתחילת הפעילות הקרקעית בעזה, כך מסר דובר צה"ל. הלוחמים שנמצאים בשטח הרצועה נתקלים כל העת במחבלים ומנהלים מולם קרבות פנים אל פנים.

הפעילות הקרקעית ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
הפעילות הקרקעית ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

הפעילות הקרקעית ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
הפעילות הקרקעית ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

הפעילות הקרקעית ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
הפעילות הקרקעית ברצועה נמשכת | צילום: דובר צה"ל

בנוסף, מכוונים הכוחות את טייסי חיל האוויר וכלי טיס להשמדת תשתיות טרור, מחסני אמצעי לחימה, עמדות תצפית ומפקדות מבצעיות של חמאס. הלילה, הכווינו הכוחות כלי טיס לתקיפה של מתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס הכולל מפקדות מבצעיות, עמדות תצפית ותשתיות טרור נוספות.

הפעילות הקרקעית ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בתוך ברצועה | צילום: דובר צה"ל

08:03 - צבע אדום בעוטף עזה.

07:45 - ראש ממשלת בריטניה לשעבר בוריס ג'ונסון וראש ממשלת אוסטרליה לשעבר סקוט מוריסון, הגיעו לביקור הזדהות בישראל. את הביקור יזם ח"כ דני דנון והשניים צפויים להיפגש עם נשיא המדינה, משפחות שאיבדו את יקיריהם במתקפת הטרור של חמאס וחיילים בעלי אזרחות בריטית. בנוסף, יבקרו השניים בבארי ובאשקלון.

ג'ונסון: "חשוב וחיוני שאנחנו המאמינים בזכותה של ישראל להגן על עצמה, נעשה כל שביכולתנו בזמן הזה כדי להראות את תמיכתנו מול התקפות אכזריות ובלתי אנושיות כנגד חפים מפשע, ולהדגיש כי מול זוועה בקנה מידה בסדר גודל הזה לממשלה אין ברירה אלא להגן על עם ישראל".

07:13 - הירי לעבר ישראל נמשך: צבע אדום במבטחים, בעמיעוז ובישע שבעוטף עזה.

06:45 - שר החוץ האמריקני בלינקן ייפגש בשעות הקרובות עם אבו מאזן ברמאללה.

06:00 - צה"ל: האזעקה בגליל העליון - התרעת שווא.

פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

05:35 - אזעקה הופעלה במשגב עם שבגליל העליון.

ישראל במלחמה - סיקור N12

פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

05:20 - גורם בעזה ל-CNN: "עשרות אנשים נהרגו ויותר מ-100 נפצעו בתקיפת צה"ל במחנה הפליטים אל-מע'אזי שבמרכז הרצועה".

פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

04:17 - זלנסקי: המלחמה של ישראל בחמאס "לוקחת את הפוקוס" מהמלחמה של רוסיה באוקראינה. לדבריו, זו "אחת מהמטרות של רוסיה". את הדברים אמר במהלך תדרוך לצד נשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין, כך לפי BBC.

פעילות כוחות צהל בתוך רצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל בתוך רצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

03:30 - ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו שוחח עם ראש הממשלה נתניהו. בחשבון הטוויטר שלו צייץ כי במהלך השיחה חזר על תמיכתה של קנדה בישראל ובזכותה להגן על עצמה, בהתאם לחוק הבין-לאומי. עוד הוסיף כי יש לשחרר "מיד וללא תנאי" את החטופים שמוחזקים בידי חמאס. 

02:20 - הפלסטינים טוענים: הותקף הלילה מאגר המים הראשי באזור תל א-זעתר, צפון הרצועה. יש לציין כי חמאס עושה שימוש ציני במתקנים אזרחיים לצורכי טרור. 

02:00 - תיעוד מבית החולים שיפאא': המוני עזתים התקהלו וצפו בתיעודים של מחבלי חמאס תוקפים כלי רכב של צה"ל - תוך שהם משמיעים קריאות שמחה. בניגוד לטענות, החשמל זורם בכל פינה והסרטונים מוקרנים על המסך.

01:58 - ירי נ"ט בוצע לעבר לוחמי צה"ל בדרום הרצועה - הכוח השיב אש.

01:46 - הפלסטינים טוענים: צה"ל תוקף בשעה זו במחנה הפליטים אל-מע'אזי שבמרכז הרצועה. 

01:00 - על רקע ההפגנות הפרו-פלסטיניות - משטרת לונדון הודיעה שעצרה היום 29 בני אדם בחשד לביצוע פשעי שנאה, כולל מעשים אנטישמיים ועבירה על סעיפי הטרור.

00:20 - שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ייפגש היום עם אבו מאזן ברמאללה. זאת, לאחר שהאחרון לא השתתף בישיבת שרי החוץ של מדינות ערב שהתקיימה בעמאן. ההגעה של בלינקן לרמאללה היא חריגה - ומסמלת איתות על איבוד סבלנות של האמריקנים על התנהלות הרשות הפלסטינית.

00:19 - למרות שחמאס תקף את כוחות צה"ל שפתחו היום ציר הומניטרי - דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, הודיע כי יתאפשר מחר לתושבי עזה לנוע בחופשיות בציר סלאח א-דין בין השעות 14:00-10:00 - והפציר בתושבי הרצועה להתפנות דרומה. 

00:10 - על רקע הביקור הצפוי של בלינקן מחר בבגדאד - גדודי חיזבאללה בעיראק מאיימים: "נקבל את פניו בהסלמה חסרת תקדים. נפעל לסגירת אתרים אמריקניים בעיראק ואת השגרירות האמריקנית, ונמנע מאזרחים אמריקניים להיכנס למדינה בדרך אלימה".

פעילות לוחמי צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות לוחמי צה"ל ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

00:12 - משפחות חטופים נפגשו עם בכירי הממשל בפלורידה, בהם המועמד בפריימריז הרפובליקנים לנשיאות ארה"ב רון דה סנטיס. 

פעילות לוחמי צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות לוחמי צה"ל ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל
פגישת נתניהו וביידן בישראל, מלחמת חרבות ברזל (צילום: רויטרס)
ביידן אישר: יש התקדמות במגעים להפוגה הומניטרית. נתניהו וביידן בפגישה במהלך המלחמה | צילום: רויטרס

23:37 - נשיא ארה"ב ג'ו ביידן השיב בחיוב כשנשאל האם ישנה התקדמות במגעים להשגת הפוגה הומניטרית בלחימה בעזה. 

זלנסקי בפסגת נאט"ו (צילום: רויטרס)
זלנסקי: המלחמה של ישראל בחמאס לוקחת פוקוס מאוקראינה" | צילום: רויטרס

23:32 - צה"ל פרסם תיעוד של תקיפת תשתיות צבאיות של ארגון הטרור חיזבאללה מהערב בשטח לבנון, לאחר שזוהו כמה שיגורים משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל. בנוסף, זוהה ירי נ"ט לעבר מרחב מטולה, אין נפגעים.