חברת הכנסת אימאן ח'טיב-יאסין (רע"ם) התראיינה היום (ראשון) בערוץ הכנסת ונשאלה על סרט הזוועות של דובר צה"ל על הטבח של 7 באוקטובר. ח'טיב-יאסין הודתה שלא נכנסה לצפות בו, אבל אמרה שלפי מה ששמעה מ"מקור ראשון" לא נראה ששחטו תינוקות או אנסו נשים. בעקבות הריאיון הודיעה הנהגת רע"ם לחה"כ שאין לה מקום ברשימתה לכנסת ודרשה ממנה להתפטר באופן מידי, כך פרסמנו לראשונה. 

שעות אחרי הריאיון שעורר סערה, ח׳טיב יאסין התנצלה: "טעיתי, אני מצרה על כך ומתנצלת. לא הייתה לי שום כוונה להמעיט או להתכחש לטבח המזעזע בשביעי לאוקטובר ולמעשים הנוראיים נגד נשים, תינוקות וקשישים שנרצחו בדרום. מהיום הראשון השמעתי עמדה ברורה בדבר גינוי והוקעת המעשים הנאלחים האלה נגד יהודים וערבים אזרחי ישראל באותה שבת שחורה וראוי להדגיש זאת שוב, במיוחד בעת הזו".

במהלך הריאיון היא הסבירה: "לו היו רואים גם אונס או 'שחיטת תינוקות' - זה היה מביש". חה"כ הוסיפה שלמרות שלא ראתה בעצמה את הסרט - שלושה חברי מפלגתה נכנסו וראו אותו. "ישבנו אתמול ודיברנו על הסרט וזה מה שהם אמרו. לא נכנסתי לראות אותו, גם מה דברים ששולחים אליי לפלאפון אני לא פותחת - כי זה רק גורם לכאב". 

"מה שקרה הוא קשה, משהו מאוד גדול שאי אפשר לסבול אותו אבל אנחנו לא מתעסקים בסמנטיקה של הדברים. אני אישה דתייה מוסלמית - ומה שקרה נוגד את ערכי האסלאם" אמרה חה"כ. "עם זאת אי אפשר להתעלם מכל מה שהיה לפני. זה לא מצדיק אבל מה שקורה עכשיו בתוך החברה הערבית קשה". 

יו"ר רע"ם חה"כ מנסור עבאס: "הזדעזעתי לשמוע את דבריה של חה"כ אימאן ח'טיב יאסין. אני ושאר חברי המפלגה גינינו בתוקף מהרגע הראשון את הטבח המזעזע בדרום והדגשנו את ההוקעה והסלידה מהפגיעה בנשים, תינוקות וקשישים. אין ולא יהיה מקום בשורותינו לכל גורם שמתכחש או ממעיט בחומרת המעשים המנוגדים לערכים שלנו ושל הדת האסלאמית. רע"ם מתנגדת בתוקף לפגיעה בחפים מפשע באשר הם ערבים ויהודים כאחד".

שר המשפטים יריב לוין הגיב על דבריה של חברת הכנסת ח'טיב-יאסין ואמר: "הזדעזעתי מדבריה החמורים של חה"כ אימאן ח'טיב יאסין, שיש בהם משום הכחשה של הטבח הנורא שביצעו מחבלי חמאס ב-7.10. כבר לפני מספר ימים, עוד בטרם הדברים של חה"כ ח'טיב יאסין, הנחיתי את אנשי המקצוע במשרד המשפטים לגבש הצעת חוק שתאסור את הכחשת הטבח ותקבע ענישה מחמירה למי שיעשה".