דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי נשא הערב (שבת) הצהרה מיוחדת לתקשורת על רקע הודעת מטה המשפחות להחזרת החטופים כי הושבה גופתו של רון בנימין שנרצח בידי חמאס ונחטף. דובר צה"ל הגרי אמר כי רון בנימין נרצח באכזריות במהלך טיול אופניים, והוסיף כי גופתו נחטפה.

אמש הודיע דובר צה"ל כי במבצע המשולב של השב"כ וצה"ל, חולצו גם גופותיהם של החטופים יצחק גלרנטר, שני לוק ועמית בוסקילה ז"ל. המבצע החל לאחר שהתקבל מידע שעלה גם בחקירות השב"כ של מחבלים שנעצרו בשטח הרצועה ובהכוונה מודיעינית של מפקדת השבויים והנעדרים שבאגף המודיעין.

עמית בוסקילה, איציק גלרנטר, שני לוק, רון בנימין
עמית בוסקילה ז"ל, איציק גלרנטר ז"ל, שני לוק ז"ל, רון בנימין ז"ל

 

רון בנימין
רון בנימין

דובר צה"ל הוסיף: "צה"ל והשב"כ ממשיכים גם בשעה זו בהפעלת כל האמצעים המבצעיים והמודיעיניים, בתוך נטילת סיכונים מבצעיים, כדי לממש את המשימה הלאומית העליונה להשבת כל החטופים והחטופות".

סיקור N12

בהודעת מטה משפחות החטופים נכתב: "המטה מרכין ראשו ומבכה עם קבלת הידיעה הקשה על רציחתו של רון בנימין בידי מחבלי חמאס, וחטיפת גופתו לעזה. השבת גופתו לישראל היא משימה קדושה, שמאפשרת למשפחתו להעניק לו מנוחת עולמים באדמת ישראל". מטה המשפחות הוסיף: "128 חטופים ממתינים להיגאל ולשוב לישראל כבר 225 ימים ולילות ארוכים. על ממשלת ישראל להתמקד במשימה היחידה שחשובה, להוציא צוותי מו"מ עוד הערב, ולהילחם על השבתם הביתה - החיים לשיקום, והנרצחים לקבורה בכבוד, כפי שהתאפשר לרון בנימין הערב".

"רון בנימין (53), נשוי לאיילת ואב לשי וגיל, היה אדם משפחתי, אהב רכיבת אופניים והיה נוהג לצאת בכל שבת לרכיבה, כמו בשבת השחורה שבה נחטף מאזור קיבוץ בארי בזמן שהיה בטיול רכיבה. רון אהב לטייל בארץ ובעולם ואהב מוזיקה".

רון בנימין ז"ל (צילום: מטה המשפחות)
רון בנימין ז"ל | צילום: מטה המשפחות

במשך שבועות ארוכים משפחתו של רון לא ידעה מה עלה בגורלו. רון יצא לרכיבת אופניים בבארי בבוקר יום שבת 7 באוקטובר. כששמע את האזעקות יצא לכיוון הבית ונעצר בידי חוליית מחבלים בכביש 232 ליד מפלסים. שם ככל הנראה נרצח וגופתו נחטפה לשטח הרצועה. רק בתחילת דצמבר עודכנה משפחתו שעל פי האינדיקציות שבידי צה"ל הוא נחטף לרצועה". 

ב-7 באוקטובר, רון יצא עם חבריו תושבי העיר לרכיבת בוקר מוקדמת, והם הגיעו לבארי. בהמשך התפצל מחבריו ומאז נעלמו עקבותיו. ברגע שהחלו האזעקות, רון החליט שלא להישאר בבארי. הוא שלח לביתו שי הקלטות שבהן הוא מספר שיש אזעקות והוא נמצא בעוטף עזה וכי הוא לא יודע מה לעשות. אחד הדברים שחזר עליהם בשיחה איתה הם: "אני חוזר הביתה".

רון בנימין (צילום: באדיבות המשפחה)
רון בנימין | צילום: באדיבות המשפחה

"רון עשה הכול כדי לחזור הביתה למשפחה, עלה על הרכב והחל לנסוע צפונה על כביש 232. ליד קיבוץ מפלסים חוליית מחבלים עצרה אותו ומשם הוא נחטף", נמסר בדצמבר ממטה משפחות החטופים.

בפוסט שכתבה אז בתו שי בקבוצת הפייסבוק אבא פגום, סיפרה על המסירות שמאפיינת אותו: "אבא שלי הוא האבא הכי טוב - הוא יעקוב אחרי המטוס שלי כשאני טסה לחו"ל בפליי ראדר כדי לראות שהכול בסדר וכמובן יכתוב לי 'נחתת? כאילו לא עקב אחרי כל הטיסה'". 

"אבא שלי הוא האבא הכי טוב כי כשאני צריכה לתדלק את הרכב הוא מתדלק במקומי כי הוא יודע שאני שונאת לעשות את זה. אבא שלי בעזה ואני רוצה אותו כאן", אמרה אז הבת. "אימא שלי, אחותי ואני מחכות לו. לקום כל בוקר למציאות כזו שובר אותנו עוד קצת. כאבות, אתם רק יכולים לנסות לדמיין את הכאב של הילדים שלכם במצב כזה. לצערי, אני חווה אותו כל יום".