גופותיהם של החטופים עמית בוסקילה, יצחק גלרנטר ושני לוק חולצו במבצע לילי של שב"כ וצה"ל. בני משפחותיהם התייחסו לבשורה הכואבת, שלטענת חלקם סיפקה גם תחושה של סגירת מעגל.

"הידיעה קשה מאוד מאוד, אסון גדול נפל עלינו", סיפר שמעון אטיאס, דודה של עמית בוסקילה ז"ל, בריאיון ל"אופירה ולוינסון". "עמית ילדה יחידה לאימא שלה, אם חד הורית. עשינו מאבק, הלכנו לרבנים ולצדיקים, הפכנו את העולם, אבל זה נגמר - ונגמר לא טוב. אנחנו מרוסקים ושבורים. דרך קשה עוד לפנינו", הוא הוסיף.

"עמית אוהבת לבלות ולבשל, כל זה נקטע בדם קר", סיפר שמעון. "גידלתי אותה כמו אבא מגיל מאוד צעיר. הבית גמור, אמא שלה גמורה. הבית מלא באלפים של אנשים. לא מעכלים את הבשורה המרה". הוא שיתף כי למרות שלא הגיע מידע על עמית, משפחתה ניסתה לשמור על אופטימיות עד לרגע האחרון. "לא רצינו לחשוב על הדבר הגרוע ביותר", אמר. "האמנו שבכל זאת נקבל טלפון שמצאו אותה בחיים, אבל אני מודה לבורא עולם שריחם עלינו והיא עלתה גבוה מאוד, וזכתה להגיע לקבורה באדמת ישראל. תודה ללוחמים, לצה"ל ולמדינה. היו לי הרבה טענות, אבל מודה לבורא עולם שהחזיר לנו אותה גם אם היא לא בחיים".

דודה של עמית בוסקילה בריאיון לאחר החילוץ (צילום: מתוך "אופירה ולוינסון", קשת 12)
"הבית גמור, אמא שלה גמורה", עמית בוסקילה ז"ל | צילום: מתוך "אופירה ולוינסון", קשת 12

"אף אבא לא מצפה שהבת שלו, בת 23, תיעלם מהחיים ותשאיר חור גדול בלב", סיפר ניסים לוק, אביה של שני לוק ז"ל בריאיון ל"אופירה ולוינסון". "היום ב-9 בבוקר הגיע אלינו צוות של חיילי צה"ל שמלווה אותנו לאורך כל התקופה, והם הודיעו לנו. הדבר המדהים הוא שאני ביקשתי לראות תמונות – אז הראו לי תמונה שלה והיא ממש נראית במצב מצוין, כאילו היא חיה, זה הפתיע אותי. זיהיתי אותה מיד לפי הקעקועים", הוא הוסיף.

"שני תמיד הייתה ילדה של ריקוד ושל חופש, היו לה חיים טובים ובאמת הם נגדעו באמצע", אמר ניסים. הוא סיפר בין היתר על ביקורו בארה"ב, שבמהלכו נפגש עם קהילות וסיפר את סיפורה של בתו. "ברגע ששמעו שאבא של שני מגיע באו אלפים. כשדיברנו מולם אמרתי ששני מיוחדת כי יש את התמונה שלה מצד אחד שהיא מדהימה ורוקדת ויפה, ומצד שני יש את התמונה שלה על הטנדר, המחזה המבעית הזה. זה מאוד קשה לראות את זה אבל צריך להבין כשרואים את זה מבינים מה אור ומה חושך, מה טוב ומה רע", הוא הוסיף.  "לעם ישראל יש לפעמים סימן שאלה אם אנחנו טובים או רעים – אז פשוט תסתכלו על התמונות ותבינו לבד, לא צריך יותר מדי פרשנויות. גם מול נציגי האו"ם אמרתי את אותם משפטים. אנחנו בע"ה ביום ראשון בערב כנראה נביא אותה לקבורה".

שני לוק (צילום: באדיבות המשפחה)
"תמיד הייתה ילדה של ריקוד ושל חופש", שני לוק ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"הייתה תקווה שהוא בחיים, נאחזנו באמונה מאוד גדולה", סיפרה ירדן פיבקו, בתו שלו יצחק גלרנטר ז"ל, בריאיון ל"אולפן שישי". "ביום חמישי של סוכות אכלנו יחד צוהריים ובשישי הוא היה מוזמן אליי. בסוף הוא לא הגיע אבל דיברנו. באותה שבת כבר לא היה לנו קשר איתו. הוא נסע לבלות עם שלושה חברים במסיבה, לשמוע מוזיקה ולרקוד. לרוע מזלו ומזלנו הוא מצא את עצמו במקום הלא נכון בזמן הלא נכון".

"האמת שעצם זה שקיבלנו את ההודעה, שיש לנו סגירת מעגל לאירוע הנורא והאיום הזה שעברנו ואנחנו עוד עוברים, כל עם ישראל, אני מסתכלת למעלה ומודה לקדוש ברוך הוא שנתן לנו סוף ומאחלת סוף טוב יותר לשאר המשפחות", היא הוסיפה.

יצחק איציק גלרנטר
"הייתה תקווה שהוא בחיים", יצחק (איציק) גלרנטר ז"ל