ארגון הטרור חמאס פרסם היום (שבת) סרטון שבו נראים החטופים קית' סיגל ועמרי מירן שנחטפו מביתם בשבעה באוקטובר.

משפחתם של קית' ושל עמרי אישרו לפרסם את הסרטון של חמאס. "משפחתי היקרה - אני מתגעגע לכולכם", אמר עמרי בתיעוד. "אבא, אחיי, אחותי, לישי אהובתי, רוני ועלמא בנותיי היקרות. השנה לא הצלחנו לחגוג שום חג ביחד, בגלל המלחמה הארורה הזאת, ואני מקווה שלפחות את החג הבא, יום העצמאות, נוכל לחגוג ביחד כולנו. הגיע הזמן להגיע לעסקה שתוציא אותנו מכאן בחיים, שלמים ובריאים".

גם קית', שפרץ בבכי, פנה בסרטון לקרוביו: "אני רוצה למסור למשפחה שלי שאני מאוד אוהב אתכם. חשוב לי שתדעו שאני בסדר, שאני מקווה מאוד שגם אתם. להתראות, ובתקווה שזה יהיה בקרוב".

דני מירן, אביו של עמרי, סיפר אחרי פרסום הסרטון בשידור "חדשות 12": "ההתרגשות היא אדירה. אני כולי דומע מאותו רגע שראיתי את התמונה. הוא כפי שחשבתי ועם זקן. הסתכלתי על השיניים שלו והוא בטח לא צחצח שיניים מאז שהוא שם. זה כואב אבל מצד שני אני שמח לראות אותו".

הוא הוסיף: "לא קיבלנו סימני חיים ממנו, זה אות ראשון. אני ראיתי רק את הפנים. נראה שהוא לא פצוע, שהוא בריא. מקווה שהוא בריא בנפשו".

ממטה המשפחות נמסר בתגובה לתיעוד כי "אות החיים מקית' סגל ועמרי מירן הם ההוכחה הברורה ביותר שממשלת ישראל צריכה לעשות הכול כדי לאשר עסקה להחזרת כל החטופים עוד לפני יום העצמאות, החיים לשיקום, והנרצחים לקבורה בכבוד. זה הזמן של הממשלה והעומד בראשה להוכיח במעשים את מחויבותם לאזרחי המדינה שמצפים להחזרת החטופים - אסור לממשלת ישראל לפספס את ההזדמנות הקיימת ולהחזיר את כולם הביתה".

עמרי מירן נחטף מול המצלמה מבית השכנים בנחל עוז. הוא אבא לשתי בנות, רוני בת השנתיים ועלמא בת החצי שנה. לישי, אשתו של עמרי, סיפרה בעבר ל-N12: "המחבלים כיוונו עלינו נשקים. הם לא נתנו לנו לקחת את עלמא, שישנה עדיין. התחננו אליהם". מאוחר יותר המחבלים אפשרו לעמרי לצאת והוא חזר עם עלמא, בוכה בזרועותיו. הם הובלו לבית השכנים, שם ריכזו מחבלי החמאס את המשפחה עם משפחה נוספת ועם נטלי ויהודית רענן שנחטפו גם הן ובינתיים שוחררו.

עמרי מירן
החטוף עמרי מירן

קית׳ סיגל ואשתו אביבה (אדריאן) נחטפו מביתם בקיבוץ כפר עזה על ידי חמושים של חמאס והובלו לרצועה. למשפחת סיגל ארבעה ילדים וחמישה נכדים. הם מתגוררים בקיבוץ כבר 42 שנים. שניהם הגיעו לישראל מארצות הברית. קית' הוא מרפא בעיסוק. ילדיהם סיפרו שהם שוחחו איתם בבוקר שבת. בנם שמע את המחבלים נכנסים, שמע צרחות, אבל לא יריות. שכן של הזוג העיד כי ראה אותם מובלים מביתם על-ידי מחבלים. בהמשך קיבלה המשפחה הודעה מהצבא כי ככל הנראה נחטפו ברכב של קית'. אביבה שוחררה במסגרת הפעימה השלישית בעסקת שחרור החטופים ב-26.11.23. קית' נותר חטוף בעזה.

קית סיגל
קית' סיגל

מוקדם יותר השבוע ארגון הטרור חמאס פרסם סרטון של החטוף הרש גולדברג פולין, בן ה-23 שנחטף מהמסיבה בנובה. הרש תועד ללא יד - שנקטעה בשבת השחורה.

סימן חיים מהחטוף הרש גולדברג פולין
החטוף הרש גולדברג פולין

 

"הוקל לנו לראות אותו בחיים", מסרו אחרי פרסום הסרטון הוריו של הרש, ג'ון ורייצ'ל, "אבל אנחנו מודאגים לבריאותו, כמו גם לבריאות של החטופים האחרים וכל מי שסובל באזור". השניים פנו למנהיגי העולם: "אנחנו כאן עם תחינה לכל מי שניהל את המשא ומתן עד היום, כולל קטאר, מצרים, ארה"ב, חמאס וישראל - היו אמיצים, תושיעו אותנו, נצלו את הרגע הזה ותעשו עסקה כדי לאחד את כולנו עם אהובינו ולסיים את הסבל באזור הזה".