דני, אביו של החטוף עמרי מירן שחמאס פרסם היום (שבת) תיעוד שלו, סיפר בשידור "חדשות 12" על הכאב, לצד ההתרגשות לראות את בנו בחיים. "אני כולי דומע מאותו רגע שראיתי את התמונה", סיפר, "פיזית הוא נראה מעולה, ראיתי את התמונה שלו והוא כמו שחשבתי - כמוני, עם זקן". כחלק מהטרור הפסיכולוגי של חמאס, ארגון הטרור פרסם תיעוד של עמרי מידן ושל חטוף נוסף, קית' סיגל.

"ההתרגשות היא אדירה", שיתף דני, "זה כאב גדול אבל אני שמח לראות אותו. אני מקווה שהראש שלו עדיין בסדר, פיזית הוא נראה מעולה". לדבריו, אף גורם רשמי לא פנה אליו, והוא נחשף לתיעוד באמצעות חברים ששלחו לו תמונות, כשהוא נמצא בכיכר החטופים בתל אביב. "זה אות חיים ראשון", הוסיף דני, "נראה שהוא לא פצוע, שהוא בריא". 

עמרי מירן נחטף מול המצלמה מבית השכנים בנחל עוז. הוא אבא לשתי בנות, רוני בת השנתיים ועלמא בת החצי שנה. לישי, אשתו של עמרי, סיפרה בעבר ל-N12: "המחבלים כיוונו עלינו נשקים. הם לא נתנו לנו לקחת את עלמא, שישנה עדיין. התחננו אליהם". מאוחר יותר המחבלים אפשרו לעמרי לצאת והוא חזר עם עלמא, בוכה בזרועותיו. הם הובלו לבית השכנים, שם ריכזו מחבלי החמאס את המשפחה עם משפחה נוספת ועם נטלי ויהודית רענן שנחטפו גם הן ובינתיים שוחררו.

בסרטון של חמאס מופיע חטוף נוסף, קית' סיגל. קית' ואשתו אביבה (אדריאן) נחטפו מביתם בקיבוץ כפר עזה על ידי חמושים של חמאס והובלו לרצועה. למשפחת סיגל ארבעה ילדים וחמישה נכדים. הם מתגוררים בקיבוץ כבר 42 שנים. שניהם הגיעו לישראל מארצות הברית. 

אות חיים מהחטופים קית' סיגל ועמרי מירן
אות חיים מהחטופים קית' סיגל ועמרי מירן

קית' הוא מרפא בעיסוק. ילדיו סיפרו שהם שוחחו איתו ועם אביבה בשבעה באוקטובר בבוקר. בנם שמע את המחבלים נכנסים לבית, ושמע צרחות, אבל לא יריות. שכן של הזוג העיד כי ראה אותם מובלים מביתם על-ידי מחבלים. בהמשך קיבלה המשפחה הודעה מהצבא כי ככל הנראה נחטפו ברכב של קית'. אביבה שוחררה במסגרת הפעימה השלישית בעסקת שחרור החטופים ב-26.11.23. קית' נותר חטוף בעזה.

הסרטון שהפיץ חמאס

משפחתם של קית' ושל עמרי אישרו לפרסם את הסרטון של חמאס. "משפחתי היקרה - אני מתגעגע לכולכם", אמר עמרי בסרטון. "אבא, אחיי, אחותי, לישי אהובתי, רוני ועלמא בנותיי היקרות. השנה לא הצלחנו לחגוג שום חג ביחד, בגלל המלחמה הארורה הזאת, ואני מקווה שלפחות את החג הבא, יום העצמאות, נוכל לחגוג ביחד כולנו. הגיע הזמן להגיע לעסקה שתוציא אותנו מכאן בחיים, שלמים ובריאים".

גם קית' פנה בסרטון לקרוביו: "אני רוצה למסור למשפחה שלי שאני מאוד אוהב אתכם. חשוב לי שתדעו שאני בסדר, שאני מקווה מאוד שגם אתם. להתראות, ובתקווה שזה יהיה בקרוב".

ממטה משפחות החטופים נמסר בעקבות הפצת הסרטון: "אות החיים מקית' סגל ועמרי מירן הם ההוכחה הברורה ביותר שממשלת ישראל צריכה לעשות הכול כדי לאשר עסקה להחזרת כל החטופים עוד לפני יום העצמאות, החיים לשיקום, והנרצחים לקבורה בכבוד".

עוד נכתב בהודעת מטה המשפחות: "זה הזמן של הממשלה והעומד בראשה להוכיח במעשים את מחויבותם לאזרחי המדינה שמצפים להחזרת החטופים - אסור לממשלת ישראל לפספס את ההזדמנות הקיימת ולהחזיר את כולם הביתה!".

מוקדם יותר השבוע ארגון הטרור חמאס פרסם סרטון של החטוף הרש גולדברג פולין, בן ה-23 שנחטף מהמסיבה בנובה. הרש תועד ללא יד - שנקטעה בשבת השחורה.

 

סימן חיים מהחטוף הרש גולדברג פולין
סימן חיים מהחטוף הרש גולדברג פולין

"הוקל לנו לראות אותו בחיים", מסרו אחרי פרסום הסרטון הוריו של הרש, ג'ון ורייצ'ל, "אבל אנחנו מודאגים לבריאותו, כמו גם לבריאות של החטופים האחרים וכל מי שסובל באזור". השניים פנו למנהיגי העולם: "אנחנו כאן עם תחינה לכל מי שניהל את המשא ומתן עד היום, כולל קטאר, מצרים, ארה"ב, חמאס וישראל - היו אמיצים, תושיעו אותנו, נצלו את הרגע הזה ותעשו עסקה כדי לאחד את כולנו עם אהובינו ולסיים את הסבל באזור הזה".