אחרי 8 שעות של מאמצי חילוץ, פונו כל רכבי צה"ל מג'נין והלוחמים שנפצעו במהלך הפעילות המבצעית פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. עם לוחמי צה"ל ולוחמי מג"ב, פונה במסוק גם דאגו, כלב יחידת "עוקץ", ששהה עם הלוחמים בכלי הרכב שנפגע בג'נין. לאחר בדיקת וטרינר היחידה, נשלח הכלב לבדיקת סיטי דחופה, שאישרה את החשש לדימום פנימי ושבר באגן.

וטרינר היחידה החליט כי במצב זה הטיפול העדיף לכלב הוא רגיעה ומנוחה בלי תזוזה. דאגו הכלב סירב לזוז מיטת חברו, רס"ל י' שלחם איתו בכלי הרכב הנפגע. הלוחם נפצע קל והכלב נפצע בינוני. 

הכלב דאגו שוכב לצד הלוחם שלו בחדר ההלם ברמב"ם
הכלב דאגו שוכב לצד הלוחם שלו בחדר ההלם ברמב"ם
לוחם שנפצע בפעילות בג'נין ומפקד מג"ב (צילום: דוברות המשטרה)
לוחם שנפצע בפעילות בג'נין ומפכ"ל המשטרה | צילום: דוברות המשטרה

במהלך היום הגיעו לבקר את הלוחמים מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי, מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן ומפקד מרחב מג"ב איו"ש, תת ניצב ברק מרדכי. "נורתה עלינו אש כבדה והושלכו לעברנו מטענים ממספר מוקדים", סיפרו הפצועים למפכ"ל. 

עוד הוסיפו הלוחמים - סמ"ר ב.ג ורס"מ ת.כ לוחם וחובש ביחידת המסתערבים: "יחד עם הכוחות הצלחנו לעצור את המבוקשים ולפגוע במספר רב של מחבלים, ברגע שהכוח נפגע אני ועוד חובש בכוח התחלנו לטפל בלוחמים ותוך זמן קצר הגיעו אלינו פרמדיקים וכוחות נוספים. אנחנו נחושים להחלים ולחזור לחברים ולפעילות במהרה".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי העניק ללוחמים ספר תהילים וציין: "פעלתם במקצועיות, תחת סיכון במשימה מורכבת ולסיכול חשוב של טרור, אני גאה בכם ומאחל לכם החלמה מהירה. אנחנו נמצאים במציאות ביטחונית מאתגרת. אנו מעבירים מסר ברור, נשים יד על מחבלים ופעילי טרור בכל מקום שנדרש. נחזק ונלווה את הפצועים, מודה לגורמי הרפואה על הטיפול המסור בכוחותינו".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן הוסיף כי הלוחמים פעלו כמצופה: "בקור רוח ומקצועיות, אנחנו נחושים ומתעקשים להמשיך לפעול יחד עם כלל גופי הביטחון בכל מרחב שנדרש בכדי לסכל את המחבלים ב'חצר ביתם', בטרם יצליחו לפגוע באזרחי מדינת ישראל. אני גאה בכם, נלווה ונחזק אתכם ואת משפחותיכם. החלמה וחזרה מהירה לשגרה".