פרסום ראשון: יום לאחר הפרעות בחווארה, פעילי ימין קיצוני ניסו לבצע אירוע פרעות דומה בכפר סילוואד, כך על פי הערכת גורמי הביטחון. הפעילים הגיעו רעולי פנים בשיירת רכבים לכפר הפלסטיני סילוואד, במטרה לבצע אירוע דומה לאירוע שהתרחש בחווארה יום קודם לכן.

הקבוצה נתקלה בפלסטינים מהכפר שרגמו את רכביהם באבנים, והציתו את אחד מרכבי הקבוצה. פעילי הימין הקיצוני ברחו משם באמצעות רכבו של אחד מההעצורים המנהליים, שנעצר לפני כמה ימים בעקבות הפרעות בחווארה.

גורם ביטחוני בכיר אמר כי האירוע יכול היה להסתיים ברצח ובחטיפה, ובכך לדרדר את המצב המתוח בשטח ולהוביל להסלמה ביטחונית רחבה ביהודה ושומרון וייתכן שאף בזירות נוספות. עוד הגורם הוסיף, כי זהו אירוע אחר לחלוטין מאשר בחווארה; בעוד שבחווארה עוברים מאות ישראלים מדי יום, סילוואד הוא כפר שיצאו מקרבו עשרות רבות של מחבלים בשנים האחרונות.

הפרעות בחווארה בשבוע שעבר התרחשו שעות בודדות לאחר הפיגוע שבו נרצחו שני אחים תושבי הר ברכה. מאות מתנחלים הגיעו לכפר חווארה והעלו באש יותר מ-30 בתים וחנויות וכ-25 מכוניות, חלונות ראווה של בתי עסק ברחוב הראשי נופצו. כוחות מג"ב וגדוד מילואים הוקפצו לכפר, ורק לאחר כ-3 שעות של התפרעויות החלה להסתמן רגיעה במקום.

הנזק בחווארה
הפרעות בחווארה, שבוע שעבר

נזק בחווארה
תוצאות הפרעות בחווארה, שבוע שעבר

במהלך האירוע, משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על הרוג כתוצאה מאש חיה לעברו - סאמח אקטש, בן 37. כמו כן, 9 משפחות פלסטיניות חולצו בידי כוחות הביטחון מבתים שעלו באש. במקביל, דווח גם על 3 מתנחלים שנפצעו קל מאבנים שהושלכו לעברם בעקבות הפרעות.