ממשיכים במצוד, נערכים גם להידרדרות בעזה ובגדה: המרדף אחר ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע בלילה שבין ראשון לשני נמשך, ולו שותפים כוחות רבים בשטח ובמוקדים שעוסקים במודיעין. במקביל, צה"ל נערך להסלמה במציאות הביטחונית באזור ומקפיץ ארבעה גדודים ליהודה ושומרון כדי לתחום את ג'נין ומרחב ירדן על מנת שהמחבלים הנמלטים לא יצליחו לחצות גבול.

בריחת האסירים הביטחוניים - סיקור שוטף ב-N12:

אם כוחות הביטחון יצליחו לשים את ידם על המחבלים, זה עלול להצית את השטח בין אם יעצרו אותם חיים ובין אם מתים. ראש הממשלה בנט כבר נתן הנחיה להיערך להסלמה בדרום ויש לכך השלכות רבות. 

אלא שלא רק עזה והגדה במוקד החששות. גם הסיוע האפשרי שמקבלים המחבלים כאן בגבולנו מצד ערביי ישראל מעלה תהיות מצד גורמים במערכת הביטחון שמעלים על שפתם את האפשרות להתלקחות משמעותית בהמשך גם בזירה הזו. 

צה"ל מקים מחסום בכפר דורה דרומית לחברון
מחסום דרומית לחברון
המצוד אחר המחבלים שנמלטו: מחסומי משטרה נפרסו (צילום: דוברות המשטרה)
המצוד אחר המחבלים שנמלטו: מחסומי משטרה נפרסו | צילום: דוברות המשטרה
דרמה כלא גלבוע : 6 אסירים נמלטו (צילום: החדשות 12)
זכריה זביידי על רקע הכלא | צילום: החדשות 12

במחסומים השונים שנפרסו בכמה מוקדים ברחבי הארץ, ובהם מחסום ג'אלמה הסמוך לג'נין, עומדים שוטרים ובודקים כמעט כל רכב שמגיע לאזור ועוצר במחסום. בשעות הערב והלילה ניתן לראות באזור מזל"טים וכוחות סמויים שפועלים ביישובים השונים.

תושבי לב ג'נין לעומת זאת מספרים על השקט ששורר בעיר. כמעט ואין תנועה, אומרים התושבים, ויש חשש כן מפני כניסה של צה"ל וביצוע גל מעצרים. במהלך הלילה והבוקר הצבא סגר חלק מהפתחים בגדר, פתחים שנמצאים בין ג'נין לקלקיליה באזור אום אל פאחם ושמהם שב"חים נכנסים מדי יום.