פגיעה ישירה בלב שכונת מגורים סמוך לירושלים: 7 רקטות נורו הערב (שני) מרצועת עזה לאזור ירושלים ובית שמש עם פקיעת האולטימטום שהציבה הזרוע הצבאית של חמאס לישראל. אחת מהן פגעה ישירות בבית ביישוב סמוך לירושלים ובמזל לא גרמה לנפגעים בנפש. לכל אורך הרחוב שבו התפוצצה הרקטה התנפצו שמשות ונגרמו נזקים כתוצאה מהרסיסים ומההדף.

ליאת, בעלת הבית שבו פגעה הרקטה, סיפרה: "הבית פחות בסדר, אבל אנחנו בסדר. שני הבנים נכנסו איתי לממ"ד ואחרי כמה שניות שמענו את הפיצוץ. זו חוויה לא פשוטה, בעיקר דאגתי לילדים שלי שלא היו בבית ולילדים שהיו איתי ונבהלו. יצאנו מהבית ולא הבנו מה קורה. זה היה חזק מאוד וקרוב מאוד".

תושבים שמתגוררים ביישובים הסמוכים סיפרו כי שמעו את רעש הפגיעה וכשיצאו מהמרחבים המוגנים הבחינו בעשן המיתמר מאחד הבתים. אילנית, שמתגוררת ברחוב שבו התפוצצה הרקטה, סיפרה: "לא הייתי בבית, אבל שניים מילדיי היו בחוץ ונכנסו לממ"ד. החלונות התנפצו ונזק נגרם מרסיסים".

גלית, שמתגוררת סמוך למקום הפגיעה באחד היישובים הסמוכים לירושלים, סיפרה על הרגעים הדרמטיים: "אנחנו בהלם. לא מורגלים למצב הזה. שמענו את האזעקה, לקחנו את כל הילדים וקיבצנו אותם בממ"ד. רק אחרי שסגרנו את הדלת שמענו את הנפילה. הבנו שזה קרוב אלינו".

נפילת רקטה ביישוב בהרי יהודה
נפילת רקטה ביישוב בהרי יהודה
פגיעה בבית במבשרת
הנזק שנגרם מפגיעת הרקטה באזור ירושלים
_OBJ

על התחושות של ילדיה, ששמעו את רעש הפגיעה, סיפרה: "הילדים לא רגילים לדבר הזה וקצת נלחצים. מי שיותר גדול קצת מבין מה קורה ונלחץ יותר. אמרנו להם שזה רק תרגיל עד שהם ראו את העשן. אנחנו מנסים להירגע, אין לנו ברירה אחרת".

מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה בערים ירושלים ובית שמש, זוהו שבעה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד יורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית". לאחר המטח לעבר ירושלים, התרעות צבע אדום נשמעו פעמים נוספות ביישובי עוטף עזה.