פרסום ראשון - מחאת הרבש"צים מחריפה: החל מהשבוע הבא כל רכזי הביטחון במדינת ישראל ינתקו קשר עם צה"ל, ויפסיקו להגיע לאימונים ולהערכות מצב. כמו כן, במסגרת מחאתם ינתקו הרכזים את הקשר הרציף עם בעלי התפקידים בפלוגות, בגדודים ובחטיבות צה"ל, למעט באירוע חירום ביישובים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההסתדרות הלאומית שמלווה את רכזי הביטחון הכריזה על סכסוך עבודה מול משרד הביטחון. בין דרישותיהם: הסדרה של תנאי העסקת הרבש"צים ומפצירים במשרד הביטחון ובעומד בראשו, השר נפתלי בנט, להיפגש איתם בבהילות כדי להסדיר את הסוגיה.‎

מוקדם יותר השבוע קיימו הרכזים הפגנה מול משרד הביטחון בת״א. "מפגן המחאה הוא רק הצעד הראשון בשרשרת הפעולות שננקוט כדי לגרום למשרד הביטחון להפסיק ולהפקיר אותנו", מסרו שותפים במחאת רכזי הביטחון. "ניתוק הקשר עם הצבא הוא צעד משמעותי הראשון. ביטחון התושבים הוא מעל הכל אבל גם הלחם של הילדים שלנו והאחריות על ביטחון התושבים שבה משרד הביטחון פוגע".

לאן פני מחאת הרבש
"ביטחון התושבים מעל הכל, אבל גם הלחם של הילדים שלנו" | צילום: חדשות 2

"אנו קוראים לשר נפתלי בנט להתעורר", הוסיפו הרבש"צים. "לכנס את ראשי משרדו, ולהתחיל לנקוט במשא ומתן ישיר מול ההסתדרות הלאומית ו-ועד הרבש"צים הארצי עד לכינון הסכם קיבוצי עבורנו. אנחנו לא עוצרים עד הסדרה כוללת בשיח ישיר עם משרד הבטחון"‎.

סמנכ"ל התאגדויות וגיוס בהסתדרות הלאומית אשר מלווה את הרבש"צים, איתמר שרוני, מסר בתגובה: "ההסתדרות הלאומית הכריזה על סכסוך עבודה מול משרד הביטחון. בראשון הקרוב יחול צעד מחאתי נוסף של ניתוק הקשר עם הצבא עד להשבתה מלאה של עבודת הרבש"צים כפי שהחוק מאפשר". 

"לצערנו, משרד הביטחון פועל לשינוי תנאי העסקת הרבש"צים באופן חד צדדי ופוגעני", הוסיף שרוני. "מאות רבש"צים ברחבי הארץ נמצאים בסכנת פיטורים מידית ומי שעלול לשלם את המחיר אלה אזרחי ישראל כולם. אנו מפצירים במשרד הביטחון ובעומד בראשו, השר נפתלי בנט, לשבת איתנו בבהילות לשיח על מנת להסדיר את הסוגיה".