רכזי הביטחון בעוטף עזה חסמו היום (שלישי) את צומת עזריאלי בתל אביב במחאה על פגיעה בתנאי העסקתם, במסגרת מאבקם המתמשך מול משרד הביטחון. הרבש"צים מוחים על פיטוריהם הצפויים של עשרות מהם וקיצוץ במרכיבי הביטחון ביישובים: "הגיעו מים עד נפש". על התחדשות המחאה פורסם לראשונה כאן בחדשות 12. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כ-150 בני אדם הגיעו הבוקר לתל אביב וחסמו את צומת הרחובות בגין-קפלן, בסמוך לקניון עזריאלי. הצומת נחסם לדקות ארוכות, בהן המפגינים נשאו שלטים עליהם נכתב: "משרד הבטחון מפקיר את יישובי קו העימות" ו-"רבש"צים מופקרים בחסות משרד הביטחון".

חן לוי, רבש"צ היישוב מיצר אמר במהלך המחאה: "מדובר בביזיון מתמשך בו משרד הביטחון מפקיר מאות רכזי ביטחון לכל הרוחות. מיליוני ישראלים נמצאים תחת סכנת חיים מיידית. הגיע הזמן שפקידי הקריה יתעוררו בטרם יתעוררו לחלום בלהות בו כל פעילותנו תושבת לאלתר".

ועד הרבש"צים הודיע כי המחאה היום הינה הראשונה בשרשרת פעולות מתוכננות כמו ניתוק הקשר הביטחוני עם צה"ל, תחילת ימי העבודה באיחור וכן מתן מענה רק לפעילות חבלנית עוינת ובאירועים מצילי חיים בלבד. הרבש"צים דורשים להיכנס למשא ומתן מיידי עם משרד הביטחון כדי לכונן הסכם קיבוצי.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "משרד הביטחון ומרכז המועצות האזוריות גיבשו הסכם חדש להשתתפות המשרד במימון מרכיבי הביטחון בישובים. ההסכם מסדיר את שיתוף הפעולה בין הצדדים ואת סדרי הביטחון במאות יישובים ברחבי הארץ. כחלק מההסכם, הגדיל משרד הביטחון את תקציב ההשתתפות במרכיבי הביטחון באופן שיאפשר את הגדלת הסיוע למועצות וליישובים במימון הרבש"צים".

"כ-90 אחוז מהמועצות האזורית ברחבי הארץ, כולל המועצות בעוטף עזה, כבר חתמו על ההסכם החדש עם משרד הביטחון וקיבלו את השתתפות המשרד במימון מרכיב הביטחון-רבש"צים.  לצערנו, ארבע מועצות טרם חתמו ואנו פועלים מולן בניסיון להגיע לסיכומים".

השתתף בהכנת הכתבה: תמיר סטיינמן.