תקרית בגבול עזה: מחבל שחצה את גדר הגבול הבוקר (שני) הניף סכין לעבר כוח צה"ל. הלוחמים ביצעו נוהל מעצר חשוד וירו לעבר העזתי: הוא נפצע ברגלו ופונה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע החל כאשר זיהו חצייה של הגדר בדרום הרצועה, באזור אל בורייג. כוחות קפצו לנקודה ואיתרו את החשוד שחצה והתחבא בין קקטוסים על הקרקע: כשהיו בטווח קצר ממנו, הוא איים לעברם בסכין. בשלב זה ביצעו הלוחמים ירי לרגלו ועצרו אותו.

מדובר צה"ל נמסר: "לפני זמן קצר זוהה חשוד שחצה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי צה"ל שקפצו לנקודה זיהו כי החשוד מניף לעברם סכין, וירו לעברו. החשוד נעצר על ידי הלוחמים לתחקור ראשוני ופונה לקבלת טיפול רפואי".

במהלך המתיחות הביטחונית בדרום בשבועות האחרונים, הרבש"צים (רכזי ביטחון שוטף ביישובים) פתחו במחאה ואף הודיעו על ניתוק הקשר עם צה"ל בגלל סכסוך על תנאיהם. הבוקר בית המשפט הורה להפסיק את המחאה והנחה את משרד הביטחון להיכנס איתם למשא ומתן.

מחאת רבש
מחאת רבש"צים בתל אביב, ארכיון

בדיון שהתקיים בבית המשפט האזורי לעבודה הוחלט כי משרד הביטחון ייכנס עם רכזי הביטחון וההסתדרות הלאומית ומרכז המועצות האזוריות למשא ומתן תוך 48 שעות. שופטת בית הדין אריאלה גילצר, סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, הבהירה כי למשרד הביטחון יש אחריות לרבש"צים. 

השופטת ציינה כי יש לקיים תוך 48 שעות דיון ראשון במשא ומתן - ולדווח לבית הדין. הרבש"צים הודיעו על עצירת העיצומים, אך הבהירו: ברגע שהמשא ומתן לא יתקדם, נחזור להשבתה כללית.