בית החולים הדסה עין כרם שבירושלים עדכן הבוקר (ראשון) כי חולת קורונה בת 32 בשבוע ה-30 להריונה, נפטרה במחלקת טיפול נמרץ. מדובר באישה בשם אסנת בן שטרית, אם ל-4 מגבעת זאב, שחלתה בקורונה ומצבה הידרדר במהלך הלילה. בבית החולים מסרו כי גם המאמצים להצלת העובר בניתוח חירום קיסרי לא צלחו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

הצעירה שנמצאת בהיריון מתקדם אושפזה במצב קשה עקב מצוקה נשימתית ביחידה לטיפול נמרץ ביום שלישי האחרון. במהלך הלילה חלה הידרדרות במצבה, והיא פיתחה תמונה של כשל רב-מערכתי. אל היחידה הוזעק צוות רב-תחומי בכיר שכלל מומחי טיפול נמרץ והרדמה, מיילדות וגינקולוגיה, צוות אקמו ומנתחי לב חזה.

הצוות החל בטיפול מיידי, שכלל ניסיונות החייאה ממושכים, ואף ניתוח קיסרי במטרה לנסות ולהציל את העובר. "לצערנו, מצבם של האם ושל העובר היה אנוש. למרות חיבורה של היולדת למכשיר האקמו, ועל אף מאמצים כבירים להצילה ולהציל את חיי העובר ביחידת טיפול נמרץ פגים, הם נפטרו", נמסר מבית החולים.

"אמא ל-4 נסיכים טהורים עברה היריון שלא שרד", כתבה גיסתה של אסנת שטרית, לאחר היוודע דבר הטרגדיה בבית החולים הדסה. "הלב שבור, הראש לא יודע איפה לשים את עצמו. אין נחמה".

ד"ר אורטל נאמן, מנהלת היחידה לרפואת האם והעובר ויולדות קורונה בבית החולים הציבורי אסותא באשדוד הגיבה למקרה: "בשבועות האחרונים אנו עדים לעלייה הולכת וגוברת בהדבקה של נגיף הקורונה בנשים בהריון. הדילמה האם להתחסן היא מובנת אך לא מוצדקת. עד כה בישראל נתגלו 0 נשים חולות בקורונה לאחר חיסון שני. אני קוראת לנשים בכל לשון ובקשה: לכו להתחסן ויפה שעה אחת קודם, שמרו על עצמכן ועובריכן. כל התלבטות טומנת בחובה אפשרות מיותרת להדבקה".