4 מקרים של יולדות שנדבקו בקורונה ומצבן הידרדר - בתוך כמה ימים: חולת קורונה שנמצאת בהיריון מתקדם, הועברה אמש (שני) לבית החולים בילינסון בפתח תקווה במצב קריטי. היא הועברה לאחר שחלה הידרדרות במצבה בבית החולים לניאדו, שם שהתה בתחילה. עם הגעתה לבית החולים בילינסון, הוחלט להנשימה עקב מצבה - וליילדה באופן דחוף בניתוח קיסרי.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התינוק יולד במצב יציב כשהוא מונשם, והועבר לפגיית מרכז שניידר לרפואת ילדים. לאחר שיולדה, היא הועברה למחלקת טיפול נמרץ קורונה שבמתחם האשפוז התת-קרקעי בבית החולים. ליולדת אין מחלות רקע - וזה הריונה השביעי במספר. 

פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש, התייחס הבוקר למקרים האלו בריאיון לגל"צ ואמר כי "אנו בוחנים האם תחלואת הנשים בהיריון היא תופעה חדשה או שיש משהו שמייחד את הנשים האלה. נבחן גם הקשר למוטציה".

ד"ר איליה קגן, מנהל טיפול נמרץ קורונה בבילינסון, מסר כי "מצבה של היולדת קשה מאוד ולא יציב. היא נמצאת בסכנת חיים ממשית ואנחנו נאבקים על חייה". פרופ' ארנון ויזניצר, מנהל בית החולים לנשים, אמר כי "מדובר בגל אלים וקשה יותר מקודמיו של קורונה שפוגע גם באוכלוסייה צעירה של נשים בהיריון". 

זהו המקרה הרביעי בתוך שבוע אחד של יולדת חולת קורונה שמצבה הידרדר. מוקדם יותר אתמול דווח על יולדת שנדבקה בקורונה, והיא מאושפזת כשהיא מורדמת ומונשמת בבית החולים לניאדו בנתניה. היא מצויה בשבוע ה-34 להריונה והרופאים נאלצו ליילד אותה לנוכח ההידרדרות במצבה.

תינוק בלידה קורונה הריון (צילום: shutterlk, shutterstock)
התינוקות יולדו במצב יציב. אילוסטרציה | צילום: shutterlk, shutterstock

"לבית החולים לניאדו הגיעו במהלך 36 השעות האחרונות שתי נשים בהיריון חיוביות לקורונה, במצב נשימתי קשה", נמסר מבית החולים, "אחת מהן נותחה ניתוח חירום והיא מורדמת ומונשמת בטיפול נמרץ קורונה. מצבה קשה", עדכנו. 

"האישה השנייה הועברה לטיפול בבי"ח בילינסון עקב חוסר במיטות אשפוז בטיפול נמרץ קורונה בלניאדו", הודגש, "בבית החולים יש 14 מונשמים במחלקת קורונה - שיא של המונשמים בלניאדו מאז פרוץ המגפה. אנו קוראים לשר האוצר ולשר הבריאות להביט למציאות הקשה בעיניים ולפתור באופן מיידי את המשבר התקציבי הקשה שבו נתון בית החולים". 

"בגל הזה אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים של צעירים עם תחלואה קשה"  

גם ביחידה לטיפול נמרץ קורונה של המרכז הרפואי שיבא דיווחו אתמול על אישה באמצע שנות ה-30 לחייה שנמצאת בשבוע ה-21 להריונה שמצבה הידרדר. היא הועברה אתמול ממחלקת קורונה לטיפול נמרץ עקב החמרה במצבה, ונתמכת על ידי מכשיר לסיוע נשימתי לא פולשני והיא אינה מורדמת. מצבה מוגדר קשה.

"בגל הזה אנחנו נתקלים בעוד ועוד מקרים של אנשים צעירים עם תחלואה קשה שהמחלה בהחלט פוגעת בהם עד מצב של סכנת חיים. זו לא עוד מחלה של מבוגרים עם מחלות רקע", מסרה מנהלת היחידה לטיפול נמרץ, ד"ר יעל חביב.

ביום שישי האחרון, הוחלט ליילד חולת קורונה בשבוע ה-31 להריונה בבית החולים בילינסון לאחר שמצבה הידרדר. התינוק יולד בניתוח קיסרי במצב קשה אך יציב, במשקל של 1.9 ק"ג. מצבה של האם עדיין מוגדר קשה והיא בסכנת חיים.