בסוף השבוע פורסם כי יועצת חינוכית, שעובדת בבית הספר היסודי "נבון" ברחובות, נדבקה בנגיף הקורונה, ואתמול התברר כי שני תלמידים נוספים חלו. הערב (רביעי) הודיעה העירייה כי מורה נוספת אובחנה כנשאית של נגיף הקורונה. בעירייה מודאגים ומבהירים כי ההתעקשות על בדיקות נרחבות בבית הספר, שנסגר זמנית, הייתה מוצדקת. עוד הודיעו בעירייה כי בדיקות נוספות יבוצעו בימים הקרובים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הערב התגלה גם כי אחיה הקטן של אחת התלמידות שחלו, ילד בגיל הרך שלומד בגן פרטי, חלה:  18 ילדים שביקרו בגן מאז נפתח מחדש ושלושה אנשי צוות נכנסים לבידוד עד ל-29 במאי. הורי ילדי הגן עודכנו.

המקרה הראשון שהתגלה בבית הספר היה מחלתה של היועצת החינוכית. לאחר בדיקה התברר אז שבאה במגע עם שתי כיתות של ילדים המונות 52 תלמידים, אנשי צוות חינוכי ועובדים נוספים - ועשרות הוכנסו לבידוד ונבדקו. שני ילדים שהוכנסו לבידוד התבררו כחולים. בשל כניסת הצוות לבידוד, לא מתקיימים לימודים בבית הספר מ-17 במאי ועד 27 במאי.

בעירייה ציינו כי לאחר מאבק, משרד הבריאות הסכים לערוך בדיקות נרחבות נוספות למורים, תלמידים ובני משפחותיהם. ביום ראשון ייערכו בדיקות חוזרות לכל המורים בבית הספר נבון, לכל הילדים שנכנסו לבידוד ולכל בני המשפחות של הילדים בבידוד.

"משרד הבריאות החליט גם כי יערוך ניטור פעיל של כל ההיעדרויות במוסדות החינוך בשכונה, בכל מקרה של היעדרות תיבדק הסיבה", נמסר. ראש העיר רחמים מלול וממלא מקומו זוהר בלום הביעו סיפוק מכך שהמאבק לביצוע בדיקות נרחבות הצליח, אך ציינו כי לא התקבלו כל דרישותיהם לביצוע בדיקות לכל הילדים שהיו בבית הספר - כ-300 ילדי כיתות א'-ג', שייתכן ונחשפו בצורה כזו או אחרת לנשאי הנגיף.

היום זימנה העירייה דיון דחוף עם גורמי משרד הבריאות, גורמי חינוך, הורים ונציגות תושבי שכונת "רחובות ההולנדית" שבה נמצא בית הספר. ההחלטה על קיום הדיון התקבלה לאחר מחלתם של שני התלמידים בבי"ס נבון ותלמידה בבית ספר סמוך. ראש העיר העלה בשיחה את נושא הבדיקות - וגם ביקש הנחיות ברורות לתושבים כיצד לנהוג. נציגי התושבים העלו במהלך השיחה את דרישתם לביצוע בדיקות לכלל תושבי השכונה.