בסוף השבוע פורסם כי יועצת חינוכית, שעובדת בבית הספר היסודי "נבון" ברחובות, נדבקה בנגיף הקורונה. לאחר בדיקה התברר אז שבאה במגע עם שתי כיתות של ילדים המונות 52 תלמידים, אנשי צוות חינוכי ועובדים נוספים - ועשרות הוכנסו לבידוד ונבדקו. הערב (שלישי) הודיעה העירייה כי שני תלמידים קיבלו תשובה חיובית - והתברר כי הם נשאים של הנגיף. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הערב פרסם משרד הבריאות את הנתונים המעודכנים על מצב הקורונה בישראל. שני חולים נוספים נפטרו ביממה האחרונה – 278 מתחילת ההתפרצות. 12 חולים נוספים בלבד אובחנו היום, ומספר החולים כעת עומד על 2,946 בלבד. מספר המחלימים עלה ב-143 ובשל כך יש בישראל פחות מ-3,000 חולים "פעילים", מתוכם 38 מונשמים. מצבם של 50 חולים מוגדר קשה ו-42 במצב בינוני.

מספר החולים המאומתים מתחילת ההתפרצות עומד על 16,659, ומספר המחלימים הכולל – 13,435. אתמול בוצעו 7,602 בדיקות והיום 4,495. קצב ההכפלה עלה מעט ועומד על 372 יום להכפלת מספר החולים הארצי הכולל. ירושלים ובני ברק מובילות במספר החולים אך קצב גידול החולים צנח ל-0.05% ו-0.03% בהתאמה. 150 אנשי צוות רפואי בכל הארץ נמצאים בבידוד.

ההידבקות ברחובות: משפחות התלמידים החולים ייבדקו

"הערב נודע כי שניים מהתלמידים שנכנסו לבידוד בבית הספר נבון ברחובות קיבלו תשובה חיובית בבדיקות לגילוי נגיף הקורונה שנערכו בימים אלה", נמסר. "התלמידים הם מתלמידי 3 הכיתות שנכנסו לבידוד מאז יום שישי". בעקבות המקרה, גם בני המשפחה של שני התלמידים ייבדקו.

עוד הצהירו בעירייה: "ההתעקשות על ביצוע בדיקות לתלמידים הייתה במקום. העירייה עומדת בקשר צמוד מול משרד החינוך וכן מול גורמי משרד הבריאות". בשל כניסת הצוות לבידוד, לא מתקיימים לימודים בבית הספר מ-17 במאי ועד 27 במאי.

אין תשתית ראייתית. רחמים מלול
"טוב שהתעקשנו על בדיקות". רחמים מלול | צילום: פלאש 90, הדס פרוש

ראש העיר, רחמים מלול, הוסיף: "עיריית רחובות מנהלת את האירוע הזה מרגע הגילוי על המורה הראשונה שחלתה, ואני רוצה להרגיע את הורי בית הספר והשכונה כי אנו נעשה כל שלאל ידינו על מנת למנוע תחלואה נוספת. פעלנו והתעקשנו על ביצוע בדיקות לתלמידים , ומתברר שצדקנו בדבר הצורך בקיומן. סכנת התפרצות מרחפת מעל התלמידים בישראל אם הממשלה לא תנקוט באמצעי זהירות נוספים".

לדבריו, "זהו רק בית ספר אחד מיני רבים בישראל אך ברור כי מסיכות ואלכוג'ל לא מנעו את התחלואה במקרה זה. אנו דורשים כי משרד החינוך ומשרד הבריאות ייקחו אחריות על הפעלה אחראית ובטוחה של מערכת החינוך בישראל, על ידי קביעת נוהל של ביצוע בדיקות סקר מדגמיות מפעם לפעם לאנשי צוות ולתלמידים כאחד, על מנת למנוע התפרצות . אני מאחל החלמה מהירה לתלמידים ולמורות"

זוהר בלום, ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, הוסיף: "מאז גילוי המורה הראשונה שחלתה אנו מלווים באופן צמוד את הנהלת בית הספר והצוות ואת ההורים לתלמידים. אנו עומדים איתם בקשר רציף ומסייעים להם מול משרד הבריאות ומשרד החינוך. המקרה הזה מוכיח כי יש צורך בביצוע בדיקות לכל מי שבא במגע עם חולה מאומת, על מנת למנוע התפרצות. אנו מאחלים רפואה שלמה לתלמידים ולמורות".