יועצת וסייעת בשני בתי ספר שונים נדבקו בקורונה - התלמידים הוכנסו לבידוד: יועצת חינוכית שעובדת בבית הספר היסודי "נבון" ברחובות נדבקה בנגיף הקורונה - כך התברר היום (שישי). לאחר בדיקה, עלה שהיא באה במגע עם שתי כיתות של ילדים המונות 52 תלמידים ובנוסף, גם עם אנשי צוות חינוכי, מורים ועובדים. בנוסף, סייעת בבית הספר היסודי "הגליל" בתל אביב אובחנה גם כן כחולת קורונה ו-7 ילדי הכיתה והמורה הונחו להיכנס לבידוד של שישה ימים.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהתאם להנחיות משרד הבריאות למנהלת בית הספר "נבון", שתי כיתות התלמידים שעמן היועצת החולה באה במגע וכל אנשי הצוות בבית הספר מחויבים בבידוד עד 27 במאי. הודעות נמסרות להורי התלמידים ולאנשי הצוות.

בשל כניסת כלל הצוות לבידוד, לא יתקיימו לימודים בבית הספר נבון מיום ראשון הקרוב, 17 במאי,  ועד ליום רביעי, 27 במאי. משרד החינוך ועיריית רחובות עומדים בקשר רציף ושוטף עם כלל הגורמים הרלוונטיים, ויעדכנו בהמשך ככל שיידרש. 

קורונה בישראל - בית ספר במבשרת ציון חוזר לשגרה (צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP)
חוזרים ללימודים תחת שגרת קורונה | צילום: EMMANUEL DUNAND, AFP

זמן קצר לאחר מכן נודעי כי סייעת בבית ספר היסודי הגליל אובחנה כחולה בקורונה. 7 ילדי הכיתה והמורה הונחו להיכנס לבידוד ל-6 ימים. בעקבות מקרה זה, וכדי למנוע מקרים דומים בעתיד, הנחה ראש העירייה לקיים מהשבוע הבא בדיקות סקר לצוותי החינוך בעיר בשיתוף ביה"ח איכילוב.

חזרה ללימודים בשבוע הבא - בהתאם להיערכות של כל רשות 

ראש הממשלה נתניהו אישר אתמול (חמישי) את החזרה המלאה ללימודים בכל כיתות הלימוד וללא קפסולות, אבל לא בכל רשות ייענו להחלטה – והחזרה ללימודים תלויה במידת ההיערכות של כל רשות לשובם של התלמידים.

משרד החינוך סיכם היום עם משרד הבריאות, כי ההסעות של התלמידים אל מוסדות החינוך תתבצענה במתכונת מלאה, תוך שמירה על כללי הזהירות וההיגיינה. מערך ההסעות יחל לפעול החל מיום ראשון הקרוב והחזרה תיעשה באופן הדרגתי בהתאם להיערכות של כל רשות. בנוסף, משרד החינוך פרסם את הכללים שנקבעו. 

בשיחת ועידה בהשתתפות מנכ"לי משרדי ראש הממשלה, הבריאות, החינוך ויו"ר השלטון המקומי, נקבע כי האוטובוס יוכל להסיע את התלמידים בכל הספסלים למעט הספסל שמאחורי הנהג. התלמידים יעלו להסעה עם מסכה ואלכוג׳ל. הנהג יהיה אחראי לוודא שהילדים עולים עם מסכות ומשתמשים באלכוג׳ל בעלייה לאוטובוס.

הלימודים לכיתות ד'-י' במועצות האזוריות יתחדשו החל מיום שני על מנת להיערך לחידוש החוזים מול הקבלנים. ביבנה ובמודיעין ייפתחו הלימודים ביום ראשון, ובמגדל העמק פתיחת הלימודים היא מלאה. במועצה האזורית נחל שורק יחזרו כיתות ד'-י"ב.

מעונות היום לגילאי 0-3 ייפתחו מיום שני 

בהמשך לאישור רה״מ, ובדומה למתווה משרד החינוך, ארגוני מעונות היום יפתחו את המעונות המפוקחים והמסובסדים לגילאי 0-3 באופן מלא החל מיום שני הקרוב.

על פי הנחיית משרד הבריאות, ברשויות בהן נתוני התחלואה נמוכים (רשויות ירוקות) הארגונים יוכלו לפתוח את המעונות באופן מלא ויתנהלו כבשגרה, עפ״י נוהלי האגף למעונות יום.

ברשויות בהן נתוני התחלואה גבוהים יותר, שגרת הקורונה תמשך לעת עתה ועד להודעה חדשה ממשרד הבריאות, במסגרת של 17 תינוקות, 17 פעוטות ו-18 ילדים בוגרים בכל מעון.

נוהלי החיטוי וההיגיינה יישמרו בכל מסגרת, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. כלל ההנחיות הועברו לארגונים המפעילים וההורים יוכלו לפנות למנהלות המעון בכל שאלה.

איפה ומתי חוזרים ללמוד?

ירושלים – מיום שני יחזרו כיתות ד'-י'

אשקלון - מיום שני

אשדוד - מיום שלישי

רחובות - באופן מדורג. רק מיום שלישי יחזרו תלמידי כיתות ד'-י'

חיפה - מיום שלישי

כפר סבא - מיום ראשון

פתח תקווה - תלמידי ד'-י' יחזרו ביום שני אחרי היערכות בבתי הספר

ראשון לציון - מיום שלישי יחזרו תלמידי ד'-י'

חולון - מיום שלישי

יבנה – מיום ראשון

מודיעין – מיום ראשון

מגדל העמק – מיום ראשון

מועצה אזורית נחל שורק – כיתות ד'-י"ב, מיום שני  

מטה יהודה - החל מיום שני